Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeciwieństwa się przyciągają
#1
Masz piękne marzenia,
mówiłaś,
że chciałabyś zmieniać świat.

Musisz tylko pamiętać
o jednym:
nie pozwól mi ciągnąć ich przez błoto.

Przeciwieństwa się odpychają,
to żelazna logika.

Ale jak chcesz iść za mną,
to nie mogę puścić cię samej.
Zaglądam tu tylko z przyzwyczajenia.

Ani myślę wracać na stałe.
Odpowiedz
#2
Za dużo słów, wojbik. Można napisać to krócej. Np:
"Masz piękne marzenia,
chciałabyś zmieniać świat"

Poza tym, wydaje mi się ok, jednak jeszcze wrócę do tego tekstu. Coś mi nie gra, ale nie wiem, co.
Odpowiedz
#3
Czytając pierwsze trzy wersy, pomyślałam sobie "Ojojoj, nie. Co za banał", ale potem było zdecydowanie lepiej. Wreszcie ktoś zwrócił uwagę na to, że przeciwieństwa się tak naprawdę odpychają - prawa fizyki nijak się czasem mają do ludzkich uczuć i zachowań. Taka jest właśnie żelazna logika i reguła od której - jak od każdej reguły - bywa wiele wyjątków. Ostatnie dwa wersy podobnie jak początek nie przypadły mi specjalnie do gustu, bo jedno mi się z drugim gryzie. Niby ni to ziębi, ni to grzeje - jednak z niewielką przewagą na "grzeje". :)
"Odkąd cię poznałam, noszę w kieszeni szminkę, to jest bardzo głupie nosić szminkę w kieszeni, gdy ty patrzysz na mnie tak poważnie, jakbyś w moich oczach widział gotycki kościół. (...) I kiedy cię żegnam, moje umalowane wargi pozostają nie tknięte, a ja i tak noszę szminkę w kieszeni, odkąd wiem, że masz bardzo piękne usta."
Halina Poświatowska

[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#4
@Księżniczka
Wiem, że powinienem starać się w jak najmniejszej ilości słów zawrzeć dużo treści, ale jakoś nie mogę się tak przełamać. Czy coś. W każdym razie, w następnych utworach bardziej się postaram.

@Kaote
Serdecznie witam na forum i dziękuję za komentarz Smile. Osobiście lubię pisać z banalną naleciałością i stopniowo to obracać w mniejszy banał Tongue. Jeszcze raz dzięki za komentarz!
Zaglądam tu tylko z przyzwyczajenia.

Ani myślę wracać na stałe.
Odpowiedz
#5
zgadzam się z Princessą, słów mogłoby być mniej, ale puenta mi się strasznie podoba ;]

Brawo.
Odpowiedz
#6
Dziękuję za komentarz, Dusiu Smile
Zaglądam tu tylko z przyzwyczajenia.

Ani myślę wracać na stałe.
Odpowiedz
#7
No, nieźle!
To prawda, że przeciągają się jedynie ludzie do siebie podobni - obiegowe powiedzonko o przeciwnościach to bzdura.
Ciekawie poprowadzony kawałek z mocną, zaskakującą inteligentną przewrotnością, pointą.
BravoSmile
Odpowiedz
#8
Kropa po pierwszym wersie.
Następnie z dużej litery i można z tego zrobić jeden wers. To też jako oddzielną strofkę.
Może "Marzyłaś o świata zmianie"?
"Musisz tylko pamiętać
o jednym:"
Przekształcić to można w jedyne
"Musisz pamiętać:" Kolejny wers spoko Smile.
Czy logika może być żelazna. Chyba taak... a przynajmniej w Sztuce wszystko jest możliwe Smile.

"Ale jak chcesz iść za mną,
to nie mogę puścić cię samej. "

Zmień.
Może?

"Proszę, idź za mną.
Nie zostawię cię samej"

Ogólnie przesyt słów. Skrócić wierszyk można. Wtedy pójdzie lepiej.
Lubię długie wiersza, żeby sobie ktoś przypadkiem źle nie pomyślał ;p, ale tu naprawdę bardziej pasuje krótka forma.
Odpowiedz
#9
Podpisuję się pod tymi, którzy wychwalają pointę : faktycznie bezbłędna, reszta z resztą także.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości