Via Appia - Forum

Pełna wersja: Przeciwieństwa się przyciągają
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Masz piękne marzenia,
mówiłaś,
że chciałabyś zmieniać świat.

Musisz tylko pamiętać
o jednym:
nie pozwól mi ciągnąć ich przez błoto.

Przeciwieństwa się odpychają,
to żelazna logika.

Ale jak chcesz iść za mną,
to nie mogę puścić cię samej.
Za dużo słów, wojbik. Można napisać to krócej. Np:
"Masz piękne marzenia,
chciałabyś zmieniać świat"

Poza tym, wydaje mi się ok, jednak jeszcze wrócę do tego tekstu. Coś mi nie gra, ale nie wiem, co.
Czytając pierwsze trzy wersy, pomyślałam sobie "Ojojoj, nie. Co za banał", ale potem było zdecydowanie lepiej. Wreszcie ktoś zwrócił uwagę na to, że przeciwieństwa się tak naprawdę odpychają - prawa fizyki nijak się czasem mają do ludzkich uczuć i zachowań. Taka jest właśnie żelazna logika i reguła od której - jak od każdej reguły - bywa wiele wyjątków. Ostatnie dwa wersy podobnie jak początek nie przypadły mi specjalnie do gustu, bo jedno mi się z drugim gryzie. Niby ni to ziębi, ni to grzeje - jednak z niewielką przewagą na "grzeje". :)
@Księżniczka
Wiem, że powinienem starać się w jak najmniejszej ilości słów zawrzeć dużo treści, ale jakoś nie mogę się tak przełamać. Czy coś. W każdym razie, w następnych utworach bardziej się postaram.

@Kaote
Serdecznie witam na forum i dziękuję za komentarz Smile. Osobiście lubię pisać z banalną naleciałością i stopniowo to obracać w mniejszy banał Tongue. Jeszcze raz dzięki za komentarz!

Konto usunięte

zgadzam się z Princessą, słów mogłoby być mniej, ale puenta mi się strasznie podoba ;]

Brawo.
Dziękuję za komentarz, Dusiu Smile
No, nieźle!
To prawda, że przeciągają się jedynie ludzie do siebie podobni - obiegowe powiedzonko o przeciwnościach to bzdura.
Ciekawie poprowadzony kawałek z mocną, zaskakującą inteligentną przewrotnością, pointą.
BravoSmile
Kropa po pierwszym wersie.
Następnie z dużej litery i można z tego zrobić jeden wers. To też jako oddzielną strofkę.
Może "Marzyłaś o świata zmianie"?
"Musisz tylko pamiętać
o jednym:"
Przekształcić to można w jedyne
"Musisz pamiętać:" Kolejny wers spoko Smile.
Czy logika może być żelazna. Chyba taak... a przynajmniej w Sztuce wszystko jest możliwe Smile.

"Ale jak chcesz iść za mną,
to nie mogę puścić cię samej. "

Zmień.
Może?

"Proszę, idź za mną.
Nie zostawię cię samej"

Ogólnie przesyt słów. Skrócić wierszyk można. Wtedy pójdzie lepiej.
Lubię długie wiersza, żeby sobie ktoś przypadkiem źle nie pomyślał ;p, ale tu naprawdę bardziej pasuje krótka forma.
Podpisuję się pod tymi, którzy wychwalają pointę : faktycznie bezbłędna, reszta z resztą także.