Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prowokator
#16
ciekawy pomysł na wciągnięcie ludzi do zabawySmile wiersz humorystycznySmile plus;p
Zabijmy nasze pragnienia.
Oddajmy je innym ludziom.
My niewolnicy czarni od sadzy,
pracy nad naszą duszą.
Odpowiedz
#17
Widzę,że Gryf zrozumiał i Dusia chyba też. Pozostali niestety nie bardzo. Nie chodziło mi o Ciebie "Mroczne-Kalesony" hehSmile musiałem się uśmiechnąć jak to napisałem, czyli Twój login.Niestey Twój tekst jest zbytnio klozetowy i na tym skończę. Ja wcale nie bronię mojego tekstu, bo śmieszny nie jest - to tylko temat wrzucony na forum. Oczekiwałem dyskusji nad tym typem twórczości, który uważam niesłusznie jest marginalizowany, szczególnie na tym portalu. Szczerze - mam gdzieś, właśnie takie przymilaśne teksty, bo nic nie znaczą, a z psychologicznego punktu widzenia są oczekiwaniem na podobne wywdzięczenie się ocenianego. Masa tu tego i stąd ten temat. Ponadto czy wiersze, które są satyrą lub należącą do epiki humoreską powinny być bezpardonowo przenoszone do działu "Satyra",czy jednak pozostać tutaj zgodnie z wolą autora? Satyra jest dzisiaj raczej częścią prozy, nawet niepoetyckiej. Offtopu nie Było drogi Archaniele, bo wszystko jest w prowokacyjnym temacie.Tongue

pozdrawiam was, bo lubię kwas
kiedy wam zżera jelita
wnerwia, jak na drodze głaz
lecz ja tylko przecież pytam

Do miłegoSmile
Odpowiedz
#18
No i sprawa wyjaśniona. "Prowokator" po pewnej części spełnił swoją rolę. A to że mój tekst jest klozetowy wiem doskonale. Smile jak większość, jeśli nie wszystkie moje teksty. Piszę je dla jaj, jak już wiele razy mówiłem. Narson. Peace.
Odpowiedz
#19
Wiem, że trochę ją spełniłSmile a Ty myślisz, że dlaczego ja to piszę? Żeby nudno nie było. PozdrawiamSmile

emocje opadły
z zaciśniętej pięści
wypadł różowy kwiat
jakże pięknym gestem

Spadam, bo zaczynam przynudzać nie na temat heheSmile
Odpowiedz
#20
No jak mam mówić to lubię porządną satyrę jak już. Wiersza w takim razie nie oceniam, nie taka miał spełniać rolę. Ale dobrze że jest ta dyskusja.
Odpowiedz
#21
To wrzuć jakiś satyryczny kawałek może.Insomnio Smile oczywiście nocą -rozwalają mnie te loginy.

na przedmieściu kupa nudy
dzień zaczyna się od pieska
potem siądziesz przy wódeczce
dalej jest już tylko bezkształt
Odpowiedz
#22
Mnie rozwalają takie, co se ktoś powpisywał cyferki i literki, bo mu kot usiadł na klawiaturze.
Nie napiszę kawałka satyrycznego, bo tego kompletnie nie czuję i nie piszę takich rzeczy - o ile jeszcze się nie spostrzegłeś.
Uprzedzam, co nie znaczy, że nie mam prawa oceniać słabych utworów, skoro wiem, że są słabe. Każdy ma to prawo.

Bez przytyków odnośnie nicków, awatarów i innych.///księżniczka
Odpowiedz
#23
Faktycznie nadwrażliwość. To nie był przytyk tylko stwierdzenie i było z uśmiechem. Szkoda, że nie czujesz, do oceny nic nie mam. To Twoja sprawa, co raczej oczywiste. Jak widać poczucie humoru jest rożne, a klasyfikacja dziełek Księżniczko też. Wystarczy spojrzeć na inne utworki humorystyczne. Dalej sobie "bytują" w dziale poezja. W kryteriach, które tworzysz lub tworzycie Księżniczko, jak widać rożne są miarki, dla rożnych użytkowników.Tongue

Nic śmiesznego

dzisiaj będę upierdliwy
walnę chyba komuś z grzywy
połknie wszystkie przednie zęby
więcej nie otworzy gęby

ta wypowiedź w bok mi jedzie

żebyś skisł i zdychał w biedzie
żebyś wiecznym smutkiem przesiąkł
żebyś duszę oddał biesom

to modlitwa jest po polsku
tak zwyczajnie tak po swojsku
bowiem "kocham" się z sąsiadem
wśród pomówień słodkim jadem


Czy nie przyznałam ci częściowo racji? Naucz się dostrzegać pewne subtelności, zyskasz na tym. Pozdrawiam///księżniczka
Odpowiedz
#24
Się uczę

ale chyba niezbyt szybko
bo ja jestem małą rybką
puszczam tylko więc bąbelki
marząc o tym by być wielkim
Odpowiedz
#25
Jarku, pokazałeś jak zwykle klasę.
Super produkcja.
Nie ma powodów do udręczeń.
Masz swój styl i bardzo mi to pasiSmile
I nie dasz się zepchnąć w kąt.
Odpowiedz
#26
Naprawdę fajne i przyjemne. Humor niewyszukany i dobrze. Znaczenie uniwersalne.
Odpowiedz
#27
I wielki SZACUN za to, że dałeś odpór atakomSmile
Wszak poeta musi umieć obronić swe dzieło.
Bez tego, kim jest?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości