Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O co chodzi
#1
Bo chodzi o chłopaka czy fejsa
o znajomych czy majspejsa
o zdjęcia czy enkę
o wygodę czy bemkę
o muzykę czy iPoda
o smsa czy iPhona
o wyjazd czy opis
o wygląd czy popis
o imprezę czy procenty
o pierścionek czy diamenty

niech ginie napokazność!!!
Odpowiedz
#2
Sens i przekaz gubi się w wyliczance, niestety. Uwaga techniczna: jeśli już decydujesz się na zapis fonetyczny, to bądź konsekwentny/a. Czyli: ajpoda i ajfona. Pointy nie zrozumiałem, bo nie wiem, co to jest "napokazność". Jeśli zamierzone - to słowotwórstwo nieudane.

Pozdrawiam.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#3
Mnie się wyliczanka w sensie znaczeniowym nie pogubiłaSmile, ale razi tu nawiązanie do czegoś, czego w wierszu brak. Zacząłeś od "bo". No, widzę tu nawiązanie do pytania zawartego w tytule, ale i tak w moim mniemaniu, nie do końca to się usprawiedliwia. I jeszcze jedno, ma rację Root, ten wyraz w puencie nie tłumaczy się jakoś. Jest ciężkostrawny, choć wiadomo o co chodzi.
Pozdrawiam
Każda droga jest prosta, gdy wiedzie do celu.
A cel jest jasny, jeśli w mroku jak pochodnia świeci.
Znajdziesz ścieżkę tajemną wśród zarosłych wielu
i skrzydło drugie niechybnie odszukasz
- rycerzu błędny, zdradzony rumieńcem
Odpowiedz
#4
Jezu, co to? To jest straszne. Jestem w szoku. A gdzie wiersz?
Odpowiedz
#5
Właśnie, jak to zdefiniować?
Jako odkrycie poetyckie, czy żart?
Nie ma tu grama poezji, a sama wyliczanka irytuje na maxa.
Odpowiedz
#6
Napokazność? Co to jest.

Mnie się kompletnie nie podoba - zwykła wyliczanka ze słabymi rymami. Fe, nie dla mnie.
Odpowiedz
#7
Wyliczanka miała być (krótko, zwięźle i na temat - styl smsowy), napokazność - mój neologizm zawierający całe przesłanie utworu ( czym jest nietrudno się domyślić, więc nie rozumiem pytania "co to jest"). A jeśli chodzi o poezje, poezja to nie tylko piękne słowa, ale mówienie o współczesnych problemach i o nas ( nawet w antypoetyckich wierszach)
Odpowiedz
#8
Moim skromnym zdaniem to nie poezja, tylko grafomania. Wybacz szczerość.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#9
Jeśli ktoś traktuje poezję tylko jako tworzenie pięknych zdań, używanie środków stylistycznych itp., to rzeczywiście to nie jest żadna poezja. Ale to nie miało być piękne , tylko miało pokazać ważne powiedzmy zjawisko społeczne.
Odpowiedz
#10
To napisz felieton (albo coś). W poezji się nie sprawdziło.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#11
Może się przerzucę. Nie podobało się albo może raczej nie zostało zrozumiane, trudno.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości