Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie zdradzaj!
#1
Przysięga
póki śmierć nas
nad urwiskiem
wierności cienka
nić na pozór

I pęka

w cudzym łożu
rytm serca
[Obrazek: Piecz1.jpg]
"Z ludźmi żyj, jakby widziany przez Boga. Z Bogiem rozmawiaj, jakby słyszany przez ludzi".
Lucjusz Anneusz Seneka
Odpowiedz
#2
wierność cienka

Pisz, pisz! Nie przyprawiasz o arytmię, ale taka lektura korzystnie wpływa na czytelnika.
Odpowiedz
#3
Podoba mi się, bardzo. Zresztą jak większość Twoich utworów. Pozdrawiam.
[Obrazek: Piecz1.jpg]

Pokój.
Odpowiedz
#4
Coraz bardziej zaczyna mi się podobać to co piszesz.

Tylko ten tytuł...

Pozdrawiam.


[...] we kill people who kill people because killing people is wrong [...]
Odpowiedz
#5
Tytuł. Nie wiem jak innych, ale nakazy mnie odstraszają.
Cytat:cienka
nić na pozór

I pęka
Na pozór. Ale skoro na pozór, to czemu pęka? Czy skoro cienkość jest złudzeniem, to nie jest to gruba, mocna lina? Trochę to nierealne, a może źle rozumuję. Ten wiersz jest trudny. Przeczytałam go kilka razy zanim zrozumiałam jak to przeczytać, by jakkolwiek przetrawić treść.
W końcu wyobraziłam sobie dwójkę ludzi na błyszczącej żyłce rozciągającej się między krawędziami przepaści. Dochodzę do wniosku, że tytuł ma tutaj ciąg dalszy 'bo spadniesz w przepaść'. Kolejnym wnioskiem jest to, że tej osoby już nie ma na tej linie, skoro jest w łóżku (podoba mi się "rytm serca"). Czyli ciąg "bo zrzucisz swoją drugą połówkę". Ale tego tam nie ma. I w sumie to już nie wiem, czego tam szukać i czy cokolwiek jeszcze znajdę.
Podoba mi się miejsce "I pęka". akurat jest takie, że pęka kilka rzeczy - więź, przysięga i nić.
3/5 - za formę i ciekawy układ.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#6
Bo co pozornie nie pęka, może pęc i pync też na pozór. Cienka lina, gruba ryba. Surrealizm między wiersz, taniec owy. Żyłka lubi pływać w przepastnym bagienku.

Osoby na linie chadzają:
- Dzień dobry.
- Uszanowanie.
- Może w przepaść?
- Opaść?
- Popaść.

Przychodzi baba do lekarza:
- Przepraszam, czy ja dobrze znalazłam?
- Nie wiem, szukam.

Takie ogólne pęknięcie. Jakby miał pęknąć łeb od napęcznienia.

---

Ta kaskada słowna, maciekbuku, przyprawiła mnie o dreszcz. I za ten dreszcz, na dobranoc, wysyłam Ci ogromne podziękowania. I pęka, naładowana nagle bania, i łączy jeden fragment z drugim, w czasie nieuchwytnym, nawet za pomocą nakręcanego zegara o dwóch wiszących, byczych atomach.

Niech jej pęka w cudzym łożu,
jak już tak jej pękać musi!
Skoro pękać się chce w cudzym,
to czy ważne dokąd wróci?

PS. Tylko ten tytuł... całe szczęście nie przeczytałem go przed wierszem, bo czcionka nie rzuca się w oczy. Trąci intencją przesłania Wink
Odpowiedz
#7
Dzięki za przeczytanie. I cieszę się, że przesłanie jasne.

Changed, ładnie rozłożyłaś to na czynniki pierwsze. Co do na pozór, to:

wierności (cienka)
nić na pozór

Ten pozór do wierności. Cienka nić, bo dzisiaj z tym cienko.

Tytuł zostawiam. To nie jest sugestia, ale święty zakaz. Złamanie przysięgi danej najbliższej sercu osobie, a do tego danej w obliczu Boga, jest niewybaczalne. Jednak na naszych oczach świat się psuje. Dzisiaj ludzie są "wyzwoleni" od podobnych wartości. Coraz bardziej. Ja nie będę siedział bezczynnie. Pozdrawiam.
[Obrazek: Piecz1.jpg]
"Z ludźmi żyj, jakby widziany przez Boga. Z Bogiem rozmawiaj, jakby słyszany przez ludzi".
Lucjusz Anneusz Seneka
Odpowiedz
#8
Podoba mi się, bardzo.Coś w nim jest co mnie przyciągnęłoHeart
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości