Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upadły anioł
#16
zatem zaleciłbym: i gniazdo wijĄC zabija pisklęta. myślę, że pozostawia mniej, a moze nawet zero wątpliwosci. cos, cokolwiek to jest, wije gniazdo - a wiadomo po co sie wije gniazdo - lecz, paradoksalnie, zarazem morduje swoje pisklaki. makabra i to dość wymowna, taka ornitologiczna socjopatia;] takie evil że aż mi się podoba. niestety wydaje mi się, że wicie gniazda ma tu raczej, metaforycznie oczywiscie, znaczenie, które się z zabijaniem piskląt czy czymkolwiek innym nie pokryje. pokrywa się tylko z zasiedlaniem się, osiadaniem w kimś - w tym wypadku. naturalnie w Podmiocie;]
Odpowiedz
#17
No dokładnie miriad, Smile
---------------------------

Po zastanowieniu uważam, że każde ludzkie działanie, które ma na celu stworzenie czegoś - coś niszczy, zabija.
Akcja, reakcja.
Na przykład : decyduję się na rozwód i nowy związek, daję mnóstwo radości samej sobie i partnerowi i mnóstwo bólu dzieciom i facetowi z poprzedniego...
---------------------------------
Smile
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#18
Po wielokrotnym przeczytaniu wiersz o dziwo mi się spodobał, nawet bardzo. I bądź tu człowieku mądrym. ;/
Wyciśnij życie, jak słodko - gorzką czekoladkę.
Nie żałuj błędów, tylko niespełnionych marzeń.
Zrób coś, dla siebie, lecz nie od jutra.
[Obrazek: malarskie-dziela-sztuki6_s.jpg]

Odpowiedz
#19
Cytat:No trochę mnie zaskoczyłaś, powiem. Cieszy mnie, że przesłanie się podoba.
Widzę, że te dwa motywy(anioł - pisklęta) się gryzą i jedni wolą pierwszy, inni ten drugi.
Dało mi to do myślenia, dzięki za wskazówki.

Pozdrawiam.
Nie miałam na myśli motywu, tylko konkretnie słowo 'amory'. Smile Dziwnie mi brzmi w tym kontekście. Tylko tyle.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#20
Dzięki śliczne za komentarzeSmile

[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#21
I pisklęta i anioły mają pióra.
Może w tę stronę ??
Zabijać pisklęta to niszczyć małe anioły, które po ich zniszczeniu już tak wysoko nie latają ??
Nadinterpretacja ?? Big Grin
Pozdrawiam, chocaż swoją drogą wolę jak sie cos rymuje Big Grin
Odpowiedz
#22
No pewnie, że na siłę można znaleźć powiązanie
pisklaki===> niewinność ===> anioły Wink
Coś w tym jest. Dzięki za komentarzSmile
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości