Via Appia - Forum

Pełna wersja: Upadły anioł
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
13.03.2013

Nie przeczę, że to we mnie siedzi
i gniazdo wije, zabija pisklęta.
Teraz już nie latam tak wysoko,
amory opadły, łuk został zgubiony.

Gdzie go szukać powiedzcie?
Najlepiej wyciąć nowy.
No mi się średnio ten wiersz podoba.
Po pierwsze, pisklęta rodzą się już w gnieździe, więc jakoś tak nie współgrają mi z wiciem.
Końcówka w miarę udana i pomysłowa.
Podoba mi się puenta, natomiast słowa... znacznie mniej.
3/5 Wink
Promyczku Wink
Twoje nieśmiertelne trójki bardziej mnie przerażają niż własne wierszeTongue
No ale, cóż, życie to nie tylko gwiazdy na niebieBig Grin
Tak, początek jest bardzo symboliczny, może faktycznie odcinać się od reszty.
Dzięki i pozdrawiamSmile!
Nie jest źle, chociaż niezbyt do mnie przemawia. Nie podoba mi się druga strofka.

Pozdrawiam!
Trzy pierwsze wersy świetne, trzy ostatnie - porażka. Czyli - fifty fifty. Jako ze dwóch i pół nie mogę, dam trzy Smile
;/
Dla mnie absolutna odwrotność.
Cytat:Nie przeczę, że to we mnie siedzi
Ale co?
Cytat:i gniazdo wije, zabija pisklęta.
Gniazdo wije, pojmuje (niezależnie, co by to było; ładnie wyrażone), ale jednocześnie "zabija pisklęta"??? Zdecyduj sie, bo to jedno do drugiego pasuje jak pięść do nosa.
Cytat:Teraz już nie latam tak wysoko
Wyciąłbym "Teraz".
Czy "amory" opadły dotyczy tych 'aniołków' kupidynków (tak, wiem, że był jeden, ale można to naciągać, no; nie my pierwsi, nie ostatni)?? Czy o uczucia? Bo uczucia jeszcze mogły opaść, aniołki średnio, upaść tak, ale opaść średnio. Tak czy owak zmierzam do tego, że niejasnym jest, kto/co nie lata tak wysoko i co to ma oznaczać w obliczu tego ostatniego:
Cytat:[...]łuk został zgubiony.

Gdzie go szukać powiedzcie?
Najlepiej wyciąć nowy.
...co, notabene, jest dobre.
aha, no i ogółem forma bardzo pospolita, bez żadnego polotu. tak jak pisałem - ostatnia myśl jest dobra, owszem, ale zobacz, jak zapisana. przedszkole.
Nie podoba mi się. Wink
wojbik no ok, nie jest źle, dzięki za komentarzSmile
rootsrat rozumiem, dziękuję za trójkę, i tak mi miłoWink
miriad z końcówką masz rację. Mogę/umiem lepiej(chyba) Przemyśle, najwyżej wkleję poprawiony. Dzięki śliczne.Smile
Dzięki SylwiaSmile
Czasami odnoszę wrażenie, że autor chciałby coś powiedzieć, ale koniecznie chce powiedzieć tak, żeby ewentualne interpretacje przerosły samą treść wiersza. I tu według mnie mamy tego przykład...
Sorry, ale dla mnie to wiersz o niczym.
Pozdrawiam Smile
No trudno, a jednak jest o czymśSmile
Dziękuję serdecznie za wizytę.
I tak czytelnik się zastanawia czym jest "to" Smile.

"i gniazdo wije, zabija pisklęta."

Myślę podobnie jak miriad. Często mamy chęć użycia dwóch słów, bo są poetyckie, interesująca, ale jednak trzeba wybrać jedno z nich. Wiersz nie może być przegadany. Nie może też zawierać zbyt wielu niedopowiedzeń. Przeczytaj uważnie opinię miriada, bardzo dobrze wszystko wyjaśnił Smile.
Wiersz jest krótki, trochę taka miniatura poetycka.

I daj czytelnikowi choć trochę poznać "to" Smile
Bardzo mi miło, że napisałeś komentarz. Biorę pod uwagę każdy komentarz i swoje wnioski wyciągamSmile
Pozdrawiam serdecznieSmile
Wszystko zrozumiałe, te amory jakoś dziwnie mi brzmią, ale dobra...
Pierwsza zwrotka mi się nie podoba, jakby nie na tę melodię. Pointa szczera, życiowa i za to plus. Chociaż podobno lepiej naprawiać niż wyrzucać, jak rzeczą poczytne kwejki czy co tam teraz publikują...
Pozdrawiam!
No trochę mnie zaskoczyłaś, powiem. Cieszy mnie, że przesłanie się podoba.
Widzę, że te dwa motywy(anioł - pisklęta) się gryzą i jedni wolą pierwszy, inni ten drugi.
Dało mi to do myślenia, dzięki za wskazówki.

Pozdrawiam.
Cytat:i gniazdo wije, zabija pisklęta.

Można by w ten sposób: mimo że, coś działa na plus, to jednocześnie swym działa również - in minus-.

Czyli coś co w Tobie siedzi ma dwojakie działanie - nie wiadomo tylko , czego jest więcej. Wydaje się, że tego in minus Smile

Smile

Stron: 1 2