Litaeratura - problem.
#1
Piszę pracę na olimpiadę historyczną. Temat to "Pamięć i niepamięć o ludobójstwie katyńskim w Polsce, Rosji i na Zachodzie".
Mam problem ze znalezieniem odpowiedniej literatury, na której się oprę.

Jeśli chodzi o aspekt rosyjski, to sporo już skompletowałam ("Obcy element", "Wykarczowani zza Buga", "Antyrosyjska podłość"). Brak mi "Polski" i "Zachodu".

Znacie jakieś tytuły/autorów?
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#2
Tutaj jest bardzo dużo tytułów (na początku głównie polskie, trochę dalej zaczynają się brytyjskie i amerykańskie książki i artykuły).
Odpowiedz
#3
Dzięki, Samaelitko! Big Grin
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#4
A film może być?
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#5
Może Ci się przyda: Waldemar Łysiak w "Muzeum Wyobraźni" (chyba) opisywał fikcyjny grób w jakieś francuskiej wiosce (po wojnach religijnych). Rzecz przeszła przez cenzurę, ale ludzie bezbłędnie odczytywali! Nie mam teraz dostępu do tej pozycji, ale w wypowiedziach Łysiaka i o Łysiaku sporo o tym było - potem ujawniano rzeczywiste przesłanie.
Poszperam.
Nie znam koncepcji pracy, więc podrzucam taki wątek. Gdybyś badała "drugi obieg" wiedzy o Katyniu w Polsce sprzed 1989 roku.
Warto też zajrzeć do literatury bezdebitowej, drugiego obiegu. Nie jestem pewna, ale wiele polskich bibliotek uniwersyteckich prowadzi taki dział.
Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt. [L. Wittgenstein w połowie rozumiany]

Informuję, że w punktacji stosowanej do oceny zamieszczanych utworów przyjęłam zasadę logarytmiczną - analogiczną do skali Richtera. Powstała więc skala "pozytywnych wstrząsów czytelniczych".
Odpowiedz
#6
W mojej pracy chcę opisać:

- polskie śledztwa w sprawie katyńskiej
- śledztwa rosyjskie
- sprawę Olega Zakirowa i panów dziennikarzy ze "Wzgliadu"
- teorie spiskowe Jurija Muchina
- skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka
- Katyń w kulturze
- sposoby upamiętnienia ofiar

"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości