Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krzesło
#1
za więzieniem na śmietniku
stało krzesło z ciemnych desek
całe w rysach rdzawych plamach
ułożonych w brudny deseń

na tym krześle w środku celi
rożni ludzie już siedzieli
chciwie piło wszystkie płyny
ludzki pot krew łzy urynę

było niewygodnym meblem
który teraz porzucono
nowi przyszli rządzić światem
nowe prawdy w ustach płoną

na krześle przysiadł bezdomny
potem połamał naprędce
i spalił je w koksowniku
dobrze ogrzało mu ręce

tylko się trochę dziwił
że dymi tak bardzo na biało
dym leci wysoko do góry
jakby coś złączyć się chciało
Odpowiedz
#2
Krzesło... Hmm - modny tematSmile Wyobraźnia działa. I troszkę - o dziwo, romantycznie się zrobiłoSmile
W przedostatniej zwrotce, w trzecim wersie umknęła gdzieś literka "w".
Każda droga jest prosta, gdy wiedzie do celu.
A cel jest jasny, jeśli w mroku jak pochodnia świeci.
Znajdziesz ścieżkę tajemną wśród zarosłych wielu
i skrzydło drugie niechybnie odszukasz
- rycerzu błędny, zdradzony rumieńcem
Odpowiedz
#3
Podoba mi się, tylko w pewnych miejscach gubi się rytm wiersza, można by było nad tym popracować.

Dostrzegam w tym tekście głębsze przesłanie, nawet dwa. Za to plus.

Ogólne wrażenia na 5 z maleńkim minusem, przez ten rytm.
Nad wszystkim, co robię, unosi się niezłomne poczucie ironii.

Czułem się jak pływak na pełnym morzu, było wspaniale, póki pozwalałem nieść się słowom, ale kiedy próbowałem zgłębić ich znacznie, natychmiast tonąłem.


— Jim Morrison
Odpowiedz
#4
Pozdrawiam, ale chyba już nic tu nie wstawię, przed wszystkim dlatego,że nie można usunąć własnego tekstu. To w zasadzie jedno słowo można powiedzieć - haniebne. Wypisać się stąd też nie można. Chciałem zlikwidować konto i odpowiedź brzmi nie. No paranojaAngry

Paranoja to raczej powtarzanie tego samego komentarza pod każdym tekstem, jaki się nawinie. Otrzymujesz ostrzeżenie. Pozdrawiam.///księżniczka
Odpowiedz
#5
Strasznie się przejąłem tym ostrzeżeniem. No widzę poprawę już nie warn, brawo. Jak już diagnozujesz u mnie paranoję (najpierw przeczytaj w wikipedii) to może całkowite usunięcie wraz z tekstami, ale tego nie przewiduje "regulamin" haha Tongue- do wojska się zapiszcie.Z tymi stopniami (z resztą ubliżającymi - gryzipiórkami, czy pisarzynami) i regulaminem. Nic osobistego do Ciebie, żeby było jasne. Chociaż nie znoszę ubezwłasnowolnienia.Ot co.Pozdrawiam serdecznie "bez wślizgów".
Odpowiedz
#6
UBLIŻAJĄCYMI?

Myślę, że wikipedia zna to słowo - Tobie też proponuję tam zajrzeć.
Ewentualnie jakiś słownik może.
Odpowiedz
#7
Bardzo dobre, JaroSmile
Jest i nastrój, i rymy nieliche, obrazek losów krzesła oraz jego "zgonu" odmalowałeś jak Rembrandt.
Odpowiedz
#8
Bardzo dobry utwór z krzesłem w roli głównej. Napisany lekko i z wyczuciem, zero potknięć i patosu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości