Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
w międzyczasie
#1
tutaj

między początkiem a końcem
nie mówi się zbyt głośno -
ściany mają uszy
oczy i nabazgrane genitalia

chodniki są w niezłym stanie
konserwacja zabytków trwa
PKB rośnie

tutaj

ludzie kiepsko wyglądają nago
leją na deskę nie zadają wielu pytań
wpychają wózki z dziećmi pod górkę
prawie jak Syzyf lub inny masochista

a w ich piersiach niestrudzenie bije
gołębie serce

(wszędzie nasrane)
Odpowiedz
#2
Któryś raz zabieram się za ten tekst, i dalej nie jestem pewna, co o nim myślę. Głównie przez ostatni wers, bez którego tekst byłby chyba niepełny, a z drugiej strony przez który jestem zawiedziona. Może dlatego, że twoje tzw "mocne puenty" zaczynają mi się wydawać już ogranym chwytem (właśnie), a nie poetyckim zabiegiem mającym coś poruszać czy dodawać do tekstu. Z całą pewnością nie można powiedzieć, że jest zły, prawdopodobnie jest nawet całkiem dobry, ale do mnie nie trafia. Początek świetny, ale potem: to już się kojarzy trochę z wiadomościami - byle źle o ludziach, bo jak już jest coś dobrego, to i tak niechwytliwe. Prawdopodobnie wszystko przez to, że mało do mnie przemawia szaro-czarna rzeczywistość, która wyziera z tego tekstu, powiedziałabym nawet: nie zgadzam się z nim (tekstem) Smile. Chociaż żartując można powiedzieć, że trochę bieli też w wierszu jest Wink. Nie sądzę, żeby te moje przemyślenia na wiele ci się przydały, ale szkoda mi zostawić to bez komentarza, bo jest tu sporo rzeczy wartych uwagi.

Z uwag estetyczno-technicznych, to jednak proponuję pozbyć się nawiasu.
Odpowiedz
#3
No cóż. Dziękuję za poświęcony czas.

Pozdrawiam ciepło.
Odpowiedz
#4
A mnie jakoś ruszył ten utwór. Szczególnie podoba mi się budowa i cały układ, co jest jak najbardziej na plus. Wiersz dość prosty, ale jest w nim jakiś urok, coś co przyciąga. Jak dla mnie całkiem niezły kawałek. Zostawiam solidne 4/5 Wink
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#5
Dzięki za pochylenie się nad tekstem, Piramido. Miło, że przypadło do gustu.

Pozdrawiam ciepło.
Odpowiedz
#6
Trochę mi przypomina klimatem piosenkę "Happy People" zespołu Yazoo. Ewentualnie "Wiosnę" Tuwima.
Odpowiedz
#7
Miło. Lubię Tuwima, więc dzięki za porównanie. Mam nadzieję, że się podobało czy coś.

Pozdrawiam ciepło.
Odpowiedz
#8
Trochę to nasze piękne miasto, trochę ten nasz piękniejszy kraj, trochę najpiękniejszy cały świat.
Początek trochę mi się nie podoba, ale reszta, jak mawiał pewien historyk - miodzio!
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#9
Cytat:jak mawiał pewien historyk - miodzio!
:'DDDDD

Dziękuję serdecznie za komentarz, bardzo mi miło. c:

Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości