Via Appia - Forum

Pełna wersja: w międzyczasie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
tutaj

między początkiem a końcem
nie mówi się zbyt głośno -
ściany mają uszy
oczy i nabazgrane genitalia

chodniki są w niezłym stanie
konserwacja zabytków trwa
PKB rośnie

tutaj

ludzie kiepsko wyglądają nago
leją na deskę nie zadają wielu pytań
wpychają wózki z dziećmi pod górkę
prawie jak Syzyf lub inny masochista

a w ich piersiach niestrudzenie bije
gołębie serce

(wszędzie nasrane)
Któryś raz zabieram się za ten tekst, i dalej nie jestem pewna, co o nim myślę. Głównie przez ostatni wers, bez którego tekst byłby chyba niepełny, a z drugiej strony przez który jestem zawiedziona. Może dlatego, że twoje tzw "mocne puenty" zaczynają mi się wydawać już ogranym chwytem (właśnie), a nie poetyckim zabiegiem mającym coś poruszać czy dodawać do tekstu. Z całą pewnością nie można powiedzieć, że jest zły, prawdopodobnie jest nawet całkiem dobry, ale do mnie nie trafia. Początek świetny, ale potem: to już się kojarzy trochę z wiadomościami - byle źle o ludziach, bo jak już jest coś dobrego, to i tak niechwytliwe. Prawdopodobnie wszystko przez to, że mało do mnie przemawia szaro-czarna rzeczywistość, która wyziera z tego tekstu, powiedziałabym nawet: nie zgadzam się z nim (tekstem) Smile. Chociaż żartując można powiedzieć, że trochę bieli też w wierszu jest Wink. Nie sądzę, żeby te moje przemyślenia na wiele ci się przydały, ale szkoda mi zostawić to bez komentarza, bo jest tu sporo rzeczy wartych uwagi.

Z uwag estetyczno-technicznych, to jednak proponuję pozbyć się nawiasu.
No cóż. Dziękuję za poświęcony czas.

Pozdrawiam ciepło.
A mnie jakoś ruszył ten utwór. Szczególnie podoba mi się budowa i cały układ, co jest jak najbardziej na plus. Wiersz dość prosty, ale jest w nim jakiś urok, coś co przyciąga. Jak dla mnie całkiem niezły kawałek. Zostawiam solidne 4/5 Wink
Dzięki za pochylenie się nad tekstem, Piramido. Miło, że przypadło do gustu.

Pozdrawiam ciepło.
Trochę mi przypomina klimatem piosenkę "Happy People" zespołu Yazoo. Ewentualnie "Wiosnę" Tuwima.
Miło. Lubię Tuwima, więc dzięki za porównanie. Mam nadzieję, że się podobało czy coś.

Pozdrawiam ciepło.
Trochę to nasze piękne miasto, trochę ten nasz piękniejszy kraj, trochę najpiękniejszy cały świat.
Początek trochę mi się nie podoba, ale reszta, jak mawiał pewien historyk - miodzio!
Cytat:jak mawiał pewien historyk - miodzio!
:'DDDDD

Dziękuję serdecznie za komentarz, bardzo mi miło. c:

Pozdrawiam.