Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koszmar (z jajem)
#1

koszmar przyczajony w koszyczku
wielkanocnym straszy
dzieci

pokarm
skruszona bułka
sól rozsypana
kiełbasa nadgryziona
pisanka zbita

a między zgniecionymi kurczaczkami
wygłodzona koszenila
"Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; przyjdzie - zrobi niespodziankę."
Bolesław Prus
Odpowiedz
#2
rozumiem, że druga 'zwrotka', tak to nazwę jest celowo pokręcona
ale czy nie lepiej brzmiałoby:

"pokarm
skruszona bułka
sól rozsypana
kiełbasa nadgryziona
pisanka zbita
(...)"

ale to tylko moja opinia.

koszenila, dzięki Tobie poznałem pochodzenie tego "specyfiku"
biedna mszyca xd
Odpowiedz
#3
Tak, "pokręcenie" było zamierzone. W sumie druga opcja też dobra, ale chyba zostanę przy swoim.

I widzisz? Mój wiersz Cię czegoś nauczył Big Grin. Ja tu prowadzę działalność edukacyjną.
"Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; przyjdzie - zrobi niespodziankę."
Bolesław Prus
Odpowiedz
#4
Ha! Trafna humoreska! Spodziewałem się dziś wierszy o Wielkanocy i już miałem plunąć jadem, jakie toto banalne, ale zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony! Smile Gratuluję!

Aczkolwiek przerzutnie w drugiej strofie jakoś mi nie leżą - imho psują płynność odbioru, trzeba trochę pogimnastykować język, co nie wyszło mi na dobre Smile

Pozdrawiam.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#5
Cały czas się czegoś uczę, muszę się nauczyć, by o tym pamiętać.

Trafny wiersz, rozsiewa wirus

pozdrawiam Wink
Odpowiedz
#6
... no dobrze

W takim razie zmienię. Zapomniałam, że o tej porze ludzie mają problemy z językiem Wink.

Dzięki za komentarze Smile


"Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; przyjdzie - zrobi niespodziankę."
Bolesław Prus
Odpowiedz
#7
Jeszcze taka mała sugestia: szyk przestawny ZAWSZE będzie nadawał wierszom sztucznej poetyckości i nadętego patosu.


sól rozsypana
kiełbasa nadgryziona
pisanka zbita


Z tego się robi: ooooch, jaka ta sól jest rozsypana, oooo, jaka ta kiełbasa nadgryziona, o łojezuuuuuu, jaka ta biedna pisanka jest zbita...!

Proponuję jednak normalny zapis:


rozsypana sól
nadgryziona kiełbasa
zbita pisanka


ale to tylko sugestia. Zrobisz, jak zechcesz ofcoz, prawo Autora.

Pozdro.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#8
Rootsrat, jak sam zauważyłeś, tekst ma zabarwienie humorystyczneSmile. Szyk przestawny zastosowałam zamierzenie i akurat tego nie zmienię. Natomiast Twoja rada jest jak najbardziej bardzo cenna i będę pamiętać na przyszłość.

Może to, co napiszę jest odrobinę sentmentalne, ale cieszę się, że trafiam na takich krytyków jak Wy.
"Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; przyjdzie - zrobi niespodziankę."
Bolesław Prus
Odpowiedz
#9
No nareszcie. Bo już myślałam, że dzisiaj mnie coś trafi. Trafnie i nawet ładnie... Niby nic wielkiego, ale jest ok. PozdrawiamSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości