Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koronacja plastiku
#1
coś się pozmieniało w życiorysie historii
buduje przytułki dla niepotrzebnych poetów
w ramach zachwianej równowagi stawia pałace dla świń
osłów
kanalii
polityków

silikonowe lale wypełniają przestrzenie romantycznych miłości
(pani sobie życzy trochę botoxu w sumienie?)
zardzewiali pięćdziesięcioletni chłopcy z pudrowanym mózgiem kochają
(wyhodowana na sterydach klata nie mieści serca)

piękne przekazy normalności plazmowej telewizji

posiedzę sobie wieczorem na rogu Sienkiewki i Małej
(taka kawiarnia Zielińskich)
wypiję czekoladę w towarzystwie mrugającej w zwarciu latarni
podam rękę
świniom
osłom
kanaliom
politykom

pomiędzy reklamami a kolejnym show
mówią w plazmowcu
leci kometa i rozpieprzy całe to gówno

oby
Odpowiedz
#2
No ale końcówka to mnie zniesmaczyła.

Do rzeczy i przystępnie, a więc ja już jestem na tak. Tematyka tylko mi nie leży, w ogóle to nie lubię takich "narzekań", choć są to po prostu symptomy dobrze rozwiniętego zmysłu obserwacji.
Odpowiedz
#3
A bo to wszystko gówno, Miriad (źle rozwinięty nastrój popołudnia)Sad
Odpowiedz
#4
przestrzenie romantycznych miłości
przekazy normalności plazmowej telewizji
w towarzystwie mrugającej w zwarciu latarni
= > nie smakują
---------------------------------------------------------------------------------------------
uwierzysz? zazwyczaj się kręci.
Odpowiedz
#5
Z pewnością smaczniejsze niż "bezwładność czujnego wyczekiwania u wodopoju"
Odpowiedz
#6
(27-03-2015, 16:26)mirek13 napisał(a): Z pewnością smaczniejsze niż "bezwładność czujnego wyczekiwania u wodopoju"

Zapewne. Dodaj jeszcze:
"A u Was Murzynów biją"
---------------------------------------------------------------------------------------------
uwierzysz? zazwyczaj się kręci.
Odpowiedz
#7
To dodam jeszcze:teraz ja jestem na celowniku? Strasznie dużo agresji w Tobie i przekonania o własnej wartości. Bo obserwowałem poprzednie Twoje dokonania dyskusyjne i ciekawy byłem, kiedy przyjdzie na mnie kolej.Angel
Odpowiedz
#8
Agresji? Raczysz żartować. Sądziłem, że skoro publikujesz, to chcesz znać opinię odbiorcy i nie będziesz po szczeniacku odbijał piłeczki.
Myliłem się... wobec tego będę omijał.
Big Grin
---------------------------------------------------------------------------------------------
uwierzysz? zazwyczaj się kręci.
Odpowiedz
#9
Słuchaj Misiu. Nie wiem dlaczego jeszcze pobłażają twoim wypowiedziom i sposobie aktywności. Ja ten komentarz wyślę do admina, bo nie dam rady zejść na twoją półkę. Zapewne masz to w d..., ale mnie będzie lżej, kiedy ktoś przywoła do porządku nawiedzonych arogantów i ignorantów.
Wystarczył poziom dyskusji z Fantą i Rootem.
Odpowiedz
#10
Sza, moi drodzy. Wyluzujcie, popijcie sobie ziółek i skończcie tą dyskusję. Tongue
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#11
(28-03-2015, 10:21)mirek13 napisał(a): Słuchaj Misiu. Nie wiem dlaczego jeszcze pobłażają twoim wypowiedziom i sposobie aktywności. Ja ten komentarz wyślę do admina, bo nie dam rady zejść na twoją półkę. Zapewne masz to w d..., ale mnie będzie lżej, kiedy ktoś przywoła do porządku nawiedzonych arogantów i ignorantów.
Wystarczył poziom dyskusji z Fantą i Rootem.

Z tobą nie ma poziomu dyskusji. Sposób użycia " misiu " obnaża cały zasób słomy wystającej np. z obuwia. Gratuluję samopoczucia i błogiej nieświadomości.
Big Grin
---------------------------------------------------------------------------------------------
uwierzysz? zazwyczaj się kręci.
Odpowiedz
#12
Teraz już poniżej gleby...
Odpowiedz
#13
Mirku,
spokojnie, to tylko zdanie Milo - jemu nie podeszły obrazy, ale mi np. już tak. Bywa, taki rozrzut. To tylko znaczy, że Twoja poezja wzbudza cały szereg emocji. Wink

Okej, chłopaki, to teraz wracamy do wiersza, bo ktoś tu się nieco zagalopował. Angel

Cytat:(pani sobie życzy trochę botoxu w sumienie?)
Urzekło mnie. Heart

Fascynujące jest, że pośród tego zgorzknienia i rozczarowania, tego psioczenia na współczesny rdzeń człowieka, zbudowałeś między wierszami bardzo ciepłą, przytulną nawet atmosferę. Taki centylitr ogniska w morzu arktycznym. Mam na myśli:
Cytat:(...)buduje przytułki dla niepotrzebnych poetów (...)
piękne przekazy normalności plazmowej telewizji

posiedzę sobie wieczorem na rogu Sienkiewki i Małej
(taka kawiarnia Zielińskich)
wypiję czekoladę w towarzystwie mrugającej w zwarciu latarni
(...)

Do tego graficznie spodobało mi się zapisanie na końcu dwóch strofek:
Cytat:świniom
osłom
kanaliom
politykom

No cóż, podzielam nadzieje z końcówki wiersza. Chociaż zaczynam się uczyć, że nie ma co. Niby najprościej jest otoczyć się sobą i swoimi, choć nie popieram kompletnej izolacji, jednak odnoszę wrażenie, że aby nie zwariować, trzeba przechylać się w tę stronę, a do gorzkich rozważań wracać wahadłowo, lecz niechaj będą one w końcowej fazie ruchu.
Cytat:leci kometa i rozpieprzy całe to gówno

oby

Co na nie: jakoś tak... za mało niezadowolenia. Mocna końcówka i standardowe elementy rozpirzenia (czyt. politycy). Tylko że w sumie tylko (aż) tyle. To jak: nie lubię ciastek malinowych. Cukiernictwo jest do kitu.
Zapewne to jedynie moje wrażenie, chcę się jednak nim podzielić z Tobą, jako autorem.
No i zastanawiam się, czy trzeba tych polityków nazywać ich nazwą rodzajową. Może kopsnąć metaforą? Bo sama nazwa daje po oczach i jakoś pozostawia niesmak, poparty doświadczeniem. Coś jak ślinienie/krzywienie się na myśl o cytrynie.

4+/5 w związku z powyższym. Angel
Odpowiedz
#14
BEL, zlituj się!!! Tu nie chodzi o moją poezję!!! Nie wszystkim się musi podobać! Chodzi o poziom dyskusji ze "Szczeniakami" i "wychodzącą słomą". To tak rozmawiamy???Angry
PS. Mniej więcej to samo działo się podczas dyskusji z Fantą i Roots!
Odpowiedz
#15
Ok, pojmuję. Tylko imo szkoda się denerwować. Szkoda mi Ciebie, żebyś miał się przejmować. Zaraz wpadnie Moderator i zobaczy, co się dzieje, więc luzik. Cool
Takie huragany ego są przejściowe - zresztą sam niedawno widziałeś. Pewne osoby nie znalazły uwagi i sobie po prostu poszły.
Z drugiej strony, taki tajfun różnorodności charakternej jest całkiem odświeżający. (Zawsze możesz komuś dać zakaz na komentowanie).
Czekam na tęczę. Rolleyes
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości