Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koniec ostateczny
#1
Byłam ci wszystkim
Tchnieniem i powietrzem
A ty odszedles
Bez słowa
W mej duszy uczyniles
Pustkę niepojeta
Bo wierzyłam w nas
Do końca
Dziś juz nic nie pozostało
Tylko płacz i wspomnienie
Ja ufalam tobie
Ty mnie opusciles
Na zawsze
Odpowiedz
#2
Wielkieś mi uczyniła pustki w domu moim,
Moja droga Orszulo, tym zniknieniem swoim!
Tak mi się skojarzyło z ogólną koncepcją.

Droga Moniczko, nawet sobie nie wyobrażasz jakże ja się cieszę widzą Twój nick, cały i zdrowy na forum. Dawno nie było tu twórczości dorównującej Twojej, i musze przyznać, że bardzo mi tego brakowało - nie miałam na kim się wyżywać.
A teraz co do tekstu. Powiedz mi ile razy powtarzano Ci, abyś odnalazła siebie i przestała powielać schematy? Imho tu idziesz za Kochanowskim, ktory był wielkim poetą, ale był i wystarczy na kolejne 500 lat. Zresztą nie dorównujesz mu poziomem, nie ta liga. Zejdź w końcu na ziemię...
Poza tym patos. Leje się z tego wiersza strumieniami - ja ufałam Tobie/ty mnie opuściłeś... Ach, to straszne.
Dawno nie wiedziałam takich poezyij grafomańskich.

Możesz być pewna, że skomentuję każde Twoje "dzieło", które pojawi się na forum.

pozdrawiam cieplutko,
Kali
Rezygnuję z udzielania się na forum.
Wszystkim, którzy na to zasługują, wielkie dzięki za poświęcony czas i uwagę.
Odpowiedz
#3
(20-04-2011, 05:56)Kali napisał(a): Wielkieś mi uczyniła pustki w domu moim,
Moja droga Orszulo, tym zniknieniem swoim!
Tak mi się skojarzyło z ogólną koncepcją.
Ototo. Dokładnie to samo skojarzenie mi się nasunęło.
Oczywiście, w skojarzeniu z mistrzem (a Kochanowskiego pod wieloma względami postrzegam jako mistrza właśnie) właściwie rzadko kiedy bywa coś złego, ba! w większości przypadków to mogłoby uchodzić za komplement. Ale to nie jest taka sytuacja.

Po pierwsze - o ile nie urwało Ci palców, nie widzę usprawiedliwienia dla pomijania losowo wybranych polskich znaków diakrytycznych i poczytuję to jako niechlujstwo. To pierwsza rzecz, która zniechęca.

Druga, to trywialny patos i zero oryginalności. Banał goni banał, od całościowego przekazu, po pojedyncze związki frazeologiczne. Mdło i kiczowato.
Odpowiedz
#4
Kali chyba wygarnęła wszystkie błędy. Ja dodam tylko, że "Pustkę niepojeta" powinno być raczej pustkę niepojętą. ;")
Też cię kocham.
Odpowiedz
#5
Oczywiście mogłoby być lepiej, ale ja widzę, że Monica się stara i robi postęp. I autorytety w życiu też mieć trzeba. Dobrze, że dziewczyna wysoko mierzy. To się ceni. Temat nieco oklepany, ale każdy ma prawo przeżywać to na swój sposób. Czesław na szczęście Nie Musi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości