Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KLEOPATRA
#1
kobieta
piramida
moc
kochanek
mleko i mód
zemsta
zdrada
mord
wojna
smutek i chłód
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#2
Prawdopodobnie jestem głupia, bo nie widzę żadnego sensu w tym zbitku być-może-nie-przypadkowych rzeczowników. Jakoś zdecydowanie przemawia do mnie poezja zawierająca czasowniki.
I głęboką myśl przewodnią.
Odpowiedz
#3
Droga Samaelitko, gdy głębiej zastanowisz się nad historią życia tej wyjątkowej kobiety, odnajdziesz tam każdy z tych rzeczowników.
To taki wiersz niby- wiliczanka, każde słowo zawiera w sobie historię jakiegoś zdarzenia.


Pozdrowienia
viosenna
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#4
Porównując zawartość wiersza z tytułem, ten zbitek ma sens. Ale gdyby nie zobaczył imienia postaci o którą chodzi, to zupełnie nie miałbym pojęcia, o czym ten wiersz jest. Dlatego zgadzam się z Samaelitką. Od siebie dodam, że ciężko to nazwać wierszem.

Ale to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#5
przemekplp, dokładnie po to umieściłam te imię w tytule. To sporo wyjaśnia. Zgadzam sie jednak z tym ,że to co stworzyłam powinno znaleźć się w miniaturach literackich.

Pozdrowienia
viosenna
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#6
Najpierw tytułem wstępu (exemplum)

Stanisław Barańczak napisał(a):Podstawowe utwory Williama Szekspira, przystępnym sposobem streszczone i dla celów mnemotechnicznych w formę wierszowaną przyodziane.

"HAMLET"
Duch:brat jad wlał do ucha.
Syn ducha:o, psiajucha!
Stryja w ryj?Drastyczny krok.
Zwłoka.Jej finałConfusedtos zwłok.

"ROMEO I JULIA"

Rody Werony:wraży raban.
Młodzi:hormony.StarzyConfusedzlaban.
Mnich:lekarstwem zielarstwo?
Finał:trup grubą warstwą.

"MAKBET"

Szkot:bestia bitna.
Żona:ambitna.
Ręce umywa.Ma gdzieś.
Bór:marsz na mur! Finał:rzeź.

Więc masz przetarte ścieżki np w mnemotechnicznych biografiach.

Odbieram Twój wiersz jako humoreskę, żart poetycki. Udany Smile

Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt. [L. Wittgenstein w połowie rozumiany]

Informuję, że w punktacji stosowanej do oceny zamieszczanych utworów przyjęłam zasadę logarytmiczną - analogiczną do skali Richtera. Powstała więc skala "pozytywnych wstrząsów czytelniczych".
Odpowiedz
#7
Opisujesz Kleopatre w swoim utworze , trafnie rzecz biorac, tak jak do Nataszy rowniez do mnie trafia. Prostota z jaką jest napisan nie kole w oko lecz pomaga go zrozumiec i poddac odpowiedniej analizie.
,,the last good bye, whne you will join me in tis river, R.I.P DIMM''

[Obrazek: tumblr_m9w66uw9Jr1r9huebo1_250.gif]
Odpowiedz
#8
Dziękuję za komentarzSmile wszystkim stawiam - " Smoke on the water"
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#9
Led zeppelin , to jest coś.
,,the last good bye, whne you will join me in tis river, R.I.P DIMM''

[Obrazek: tumblr_m9w66uw9Jr1r9huebo1_250.gif]
Odpowiedz
#10
No cóż, cóż, na początku byłam sceptyczna, myślami że to będzie taka wyliczanka, a jednak się udało. Dostrzegam w tym charakter Kleopatry, która jest mi droga. Myślę, że dobrze tu ujęłaś jej osobę w tych kilku rzeczownikach. Egipt i wszystko co z nim związane, jest dla mnie ponadczasowe.To zawsze będzie przy mnie i nie opuści serca(ale patos xD) Fajne, na tak.

Piramida
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#11
Nie będę się rozwodził. Trzeba po prostu znać historię, żeby to zrozumieć.
Odpowiedz
#12
No cóż Smile Kleopatrę przedstawiano już w różniste obrazy.
Wszystko zdarza się po raz pierwszy. ( Natasza obala ten fakt, cytując )
I oby ostatni.
Mnie
nie
pali
taki
stos
zakupów.
Big Grin Jaka poezja, ludzie trzymajcie mnie. Do czego zmierza sztuka.
Tyłek wymalował farbą i dotknął papieru. Huh Sztuka ?
Ech, wracam do poematów Mickiewicza, muszę się uspokoić.
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości