Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Perspektywa
#1
dano nam wzrok
a jesteśmy ślepi
słuch też dostaliśmy
lecz nie słyszymy

człowiek jest zamknięty
w pięciu ścianach świadomości
nastawiony na ja my nasze
nie daje chcąc brać

wciąż
"Medoc, are you here ?
I've had trouble sleeping again my dear"
Odpowiedz
#2
Bardzo fajnie ujęta problematyka egoizmu, może nawet egocentryzmu.
"Wymyśliłem sobie na to sposób, będę udawał głuchoniemego." Jerome David Salinger Buszujący w zbożu
Odpowiedz
#3
Chyba pierwsza pochwała moich wypocin na tym forum ! Smile Otwieram szampana ! Dzięki Smile
"Medoc, are you here ?
I've had trouble sleeping again my dear"
Odpowiedz
#4
Też mi się podoba Smile

Na plus całkiem przemyślana budowa,dobre słownictwo,tematyka.
Na minus,brak dobrej pointy i wyjątkowo tutaj brakuje interpunkcji przez co wiersz traci na płynności.

Ale widać postęp : )
Czekam na następne prace.

4/5

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#5
Dzięki za miłe słowa. Wiersz nie doczekał się jako takiej pointy bo jest dzisiejszy, ale nie chciałem już niczego zmieniać na siłę Smile
"Medoc, are you here ?
I've had trouble sleeping again my dear"
Odpowiedz
#6
Ogółem wiersz nie jest zły, ale radzę po napisaniu jakiegoś kawałka odczekać parę dni. Niech sobie wierszydło poleży, a później przejrzyj go jeszcze raz. I znowu, znowu, i znowu.

Samo słowo 'wciąż' mi nie pasuje. Rzeczywiście, wiersz nie ma mocno zarysowanej pointy. Nie ma tego, co lubię. Smile

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#7
też jestem na tak, podoba mi się w miarę
chocia i mi brakuje jakiejś mocniejszej pointy


pozdrawiam,
Kali
Rezygnuję z udzielania się na forum.
Wszystkim, którzy na to zasługują, wielkie dzięki za poświęcony czas i uwagę.
Odpowiedz
#8
Moim zdaniem ciągniesz schemat. Ślepota pomimo oczu, głuchota pomimo uszu, a nade wszystko "nie daje chcąc brać" - to zużyte sformułowania. Nie podoba mi się, ale na pocieszenie - temat egoizmu jest chyba dość trudny, więc się nie przejmuj i próbuj dalej!Smile
Odpowiedz
#9
"dano nam wzrok
a jesteśmy ślepi
słuch też dostaliśmy
lecz nie słyszymy"

- to już jest trochę wytarte.

Co do samej pointy : wydaje mi się, że każdy o tym wie.

Nie popadaj też w taką ostrożność w pisaniu. To zabija kreatywność. Nie bój się, że jeśli bardziej wszystko rozbudujesz to popadniesz w prozatorski ton. Lepszy "przegadany" wiersz niź wiersz suchy. Taka jest moja opinia.

Trzymaj się.
Odpowiedz
#10
absolutny brak rytmu. A sam tekst... traktuje raczej o rzeczach oczywistych. Banał.



Pisz i komentuj.



Pozdrawiam.
G.A.S - Groteska, Absurd, Surrealizm.
Odpowiedz
#11
Rewelacyjne. Napisałes tak że lepiej nie można. Temat wyczerpany i wszystko jest już jasne.
Odpowiedz
#12
Dziękuję za pochwały i krytykę, wsadzam to wszystko do worka doświadczeń i idę dalej Smile
"Medoc, are you here ?
I've had trouble sleeping again my dear"
Odpowiedz
#13
Treść egzystencjalna jak należy, prosto i bez zarzutu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości