Via Appia - Forum

Pełna wersja: Perspektywa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
dano nam wzrok
a jesteśmy ślepi
słuch też dostaliśmy
lecz nie słyszymy

człowiek jest zamknięty
w pięciu ścianach świadomości
nastawiony na ja my nasze
nie daje chcąc brać

wciąż
Bardzo fajnie ujęta problematyka egoizmu, może nawet egocentryzmu.
Chyba pierwsza pochwała moich wypocin na tym forum ! Smile Otwieram szampana ! Dzięki Smile
Też mi się podoba Smile

Na plus całkiem przemyślana budowa,dobre słownictwo,tematyka.
Na minus,brak dobrej pointy i wyjątkowo tutaj brakuje interpunkcji przez co wiersz traci na płynności.

Ale widać postęp : )
Czekam na następne prace.

4/5

Pozdrawiam
X
Dzięki za miłe słowa. Wiersz nie doczekał się jako takiej pointy bo jest dzisiejszy, ale nie chciałem już niczego zmieniać na siłę Smile
Ogółem wiersz nie jest zły, ale radzę po napisaniu jakiegoś kawałka odczekać parę dni. Niech sobie wierszydło poleży, a później przejrzyj go jeszcze raz. I znowu, znowu, i znowu.

Samo słowo 'wciąż' mi nie pasuje. Rzeczywiście, wiersz nie ma mocno zarysowanej pointy. Nie ma tego, co lubię. Smile

Pozdrawiam.
też jestem na tak, podoba mi się w miarę
chocia i mi brakuje jakiejś mocniejszej pointy


pozdrawiam,
Kali
Moim zdaniem ciągniesz schemat. Ślepota pomimo oczu, głuchota pomimo uszu, a nade wszystko "nie daje chcąc brać" - to zużyte sformułowania. Nie podoba mi się, ale na pocieszenie - temat egoizmu jest chyba dość trudny, więc się nie przejmuj i próbuj dalej!Smile
"dano nam wzrok
a jesteśmy ślepi
słuch też dostaliśmy
lecz nie słyszymy"

- to już jest trochę wytarte.

Co do samej pointy : wydaje mi się, że każdy o tym wie.

Nie popadaj też w taką ostrożność w pisaniu. To zabija kreatywność. Nie bój się, że jeśli bardziej wszystko rozbudujesz to popadniesz w prozatorski ton. Lepszy "przegadany" wiersz niź wiersz suchy. Taka jest moja opinia.

Trzymaj się.
absolutny brak rytmu. A sam tekst... traktuje raczej o rzeczach oczywistych. Banał.



Pisz i komentuj.



Pozdrawiam.
Rewelacyjne. Napisałes tak że lepiej nie można. Temat wyczerpany i wszystko jest już jasne.
Dziękuję za pochwały i krytykę, wsadzam to wszystko do worka doświadczeń i idę dalej Smile
Treść egzystencjalna jak należy, prosto i bez zarzutu.