Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
***[Gdy skończę palić]
#1
Dla Słonka...


Gdy skończę palić,
zamknę okno
byś nie spotkała zimnego mroku
nawet jedną myślą.

Księżyc bezczelnie
dotyka Twoich nóg
A ja zazdrosnym spojrzeniem
zdobywam usta.

Nie zauważysz kiedy wyjdę.

Wrócę z bukietem margaretek,
usiądę w fotelu i popatrzę jak śpisz.

Zapalę papierosa...
Odpowiedz
#2
Ogólnie... Nie podobało mi się. Ale nie cały wiersz, były dwa bardzo fajne miejsca, jednak koniec jakoś nie przypadł mi do gustu. Ale gdybym miała oceniać, dałabym 5/10. Smile
A i:


Cytat:Nie zauważysz kiedy wyjdę.
przed "kiedy" powinien być przecinek.
Odpowiedz
#3
Budowy czy doboru słów nie będę się czepiać, bo nie ma czego. Tym razem (uwaga!) nie zaprotestuję nawet przeciwko wielokropkowi, dla mnie sugeruje on powtarzalność sytuacji, jest w odpowiednim miejscu i to jest fajne.
Tekst sam w sobie do mnie nie trafia (co nie musi oznaczać, że jest zły, kwestia odbiorcy), chociaż wyczuwam ciekawy klimat.
Pisz dalej. Pozdrawiam.

EDIT: "Twoich" imho niepotrzebnie wielką literą.
Odpowiedz
#4
A mnie się właśnie podobało. Nie będę się rozpisywać nad ochami i achami, bo mi nie wypada, ale powiem Ci, że rozumiem.

Brawo Smile

Cytat: Cytat:Nie zauważysz kiedy wyjdę.

przed "kiedy" powinien być przecinek.

Niekoniecznie - Noir nie zastosowała interpunkcji wszędzie. Może to być celowy zabieg.
Odpowiedz
#5
Hmm. Faktycznie, nie wszędzie stosowała interpunkcję, więc może i to było celowe. ;]
Odpowiedz
#6
A mi się podoba, nawet bardzo.
Myślę, że wiesz dlaczego Smile
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#7
Bardzo udana, nastrojowa, pełna delikatnych fluidów, poezja.
Jak dla mnie bardzo sympatyczne.
I takie ulotne...
Odpowiedz
#8
Witam,
Ellfie, dziękuję za odbiór i już wyjaśniam, interpunkcja celowo jest niedoskonała.

Księżniczko- miło, że nie zaprotestowałaś przeciwko wielokropku, dobrze, że nie wszystkim podoba się to samo. Co do wielkiej litery to tekst jest dedykowany i zostawię ją na swoim miejscu.

Duś- drugi mój tekst, który Ci się spodobał- to zdumiewająceSmile dziękuję za obronę przez zarzutem nieznajomości interpunkcji i zrozumienie.

Fanto- <3

Mike- miło, że rzuciłeś okiem i pozytywnie odebrałeś.
Odpowiedz
#9
Do wielokropka, oczywiście się nie przypnę, jeśli ma pozostać interpunkcja, a konsekwentne zastosowanie jej tutaj, to żadna sztuka. Jeżeli jednak rezygnujesz z niej to - zupełnie. Doprawdy nie ma najmniejszego sensu pozostawiać dwa przecinki, kilka kropek i wielokropek, zwłaszcza, że są sposoby rezygnacji ze znaków przestankowych bez szkody dla interpretacji autorskiej (jeśli tego chcesz). Uważam, że wiersz jest zwersowany prawidłowo, a więc w taki sposób, że w obecnej formie śmiało można skasować wszystkie znaki interpunkcyjne i zrezygnować z wielkich liter. Ale... tu chyba nastąpiła zmyłka odautorska w komentarzuWink)) Brak powodu, żeby rezygnować z zastosowanej interpunkcji tylko dlatego, że zapomniałaś wstawić dwóch przecinków w tekście. Trzeba je po prostu wstawić i wiesz, że do tego służy ikonka "Edytuj". Bo tak między nami mówiąc, niema logicznych przesłanek, żeby inaczej podejść do sprawy.
Szczerość, to jedna z rzeczy pierwszych - w poezjiSmile
Co do wiersza, to pozwolę się zgodzić ze zdaniem Mike, które pozwolę sobie również zacytować:
"Bardzo udana, nastrojowa, pełna delikatnych fluidów, poezja.
Jak dla mnie bardzo sympatyczne.
I takie ulotne... "
, jak dym z papierosaWink))*

*Sam palę, ale rozumiem, że dla wielu czytelników, a także i dla mnie w okolicach łóżka, to sprawa śmierdząca i nie pomogą żadne kwiatkiSmile
Pozdrawiam

Każda droga jest prosta, gdy wiedzie do celu.
A cel jest jasny, jeśli w mroku jak pochodnia świeci.
Znajdziesz ścieżkę tajemną wśród zarosłych wielu
i skrzydło drugie niechybnie odszukasz
- rycerzu błędny, zdradzony rumieńcem
Odpowiedz
#10
Witam,
Powtórzę, że interpunkcja jest niedoskonała celowo i nie mam zamiaru się tłumaczyć dlaczego.
Dowodem szczerości a raczej jej braku jest mój upór i brak przecinków?
tekst pozostawię bez zmian, a Tobie dziękuję za komentarz.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#11
RozumiemWink
"Jesteś za, a nawet przeciw"Wink
Czyżby interpunkcja kulała nieco także i w komentarzach?
Naprawdę, wiersze można pisać bez interpunkcji. To nic złego, a nawet modne.
Pozdrawiam
Każda droga jest prosta, gdy wiedzie do celu.
A cel jest jasny, jeśli w mroku jak pochodnia świeci.
Znajdziesz ścieżkę tajemną wśród zarosłych wielu
i skrzydło drugie niechybnie odszukasz
- rycerzu błędny, zdradzony rumieńcem
Odpowiedz
#12
Kristo, nie rozumiesz, że interpunkcję zastosowała w taki sposób, aby podkreślić coś w tym wierszu?
Ogólnie podobały mi się niektóe miejsca, ale nie wszystko.
Jeszcze tu wrócę.
Odpowiedz
#13
W komentarzach to było potwierdzenie w tym na przykład nie dam żadnego znaku interpunkcyjnego mam nadzieje że w końcu zrozumiesz i nie będziesz mi nic zarzucał
Odpowiedz
#14
liciencia poetica Smile
Noir ja to rozumiem, jest zamysł, jest impreza.
Odpowiedz
#15
Cytat:Bardzo udana, nastrojowa, pełna delikatnych fluidów, poezja.
Jak dla mnie bardzo sympatyczne.
I takie ulotne...
Wszystko co było do powiedzenia na temat tego utworu zostało powiedziane, tak więc tylko zaznaczam, że mi się podobało.
Borek- istota człekopodobna, ze skłonnościami do nałogów. Nie myśląca, nie czująca, konsumująca. Pragmatyk, darwinista społeczny. Politycznie: monarchista. Z zawodu: przynieś, podaj, pozamiataj w odlewni stali, oraz grafoman do wynajęcia, tłumacz mang.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości