Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fałszywy przyjaciel
#1
.
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#2
Fajnie, że z rymem, ale ten wers:
Cytat:a ile zwolnień
z przyjaźni.
zburzył mi przyjemną rytmikę.
Ciekawie napisane, ale jak dla mnie to druga zwrotka nie pasuje. Może po prostu nie rozumiem przekazu?
Świat byłby lepszym miejscem gdyby wszyscy ludzie lubili pasztet (i siebie wzajemnie, ale to już pal licho).
Odpowiedz
#3
A mnie jakoś rozśmieszył;]
Odpowiedz
#4
Podobało mi się. Szczególnie gra słów pod koniec.
Odpowiedz
#5
Dziękuję za zadziwiająco pozytywne komentarze Smile
Cytat:Fajnie, że z rymem, ale ten wers:

Cytat: Cytat:a ile zwolnień
z przyjaźni.

zburzył mi przyjemną rytmikę.
W tym miejscu chodziło mi o lekkie wybicie z rytmu.

Cytat:A mnie jakoś rozśmieszył;]
W którym miejscu? Tongue
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#6
mogę całkiem poważnie powiedzieć, że całość jest o tyle "śmieszna", że operuje rymami jak z piaskownicy, a treścią jak z kołyski - serio. za wyjątkiem ostatniej strofy, bo ta treści w ogóle nie ma; to tylko rymowanka, ni mniej ni więcej. pozostałe strofy znaczą tyle, ile mówią, bez głębszych rewelacji. stajesz w progu i sie modliszUndecided ile zwolnień z przyjazni?Undecided słowo dziś się rzekło?Undecided
Cytat:Pragnąc raju, przywodzisz piekło,
to jest bardzo dobre. jakby z innego wiersza.
Odpowiedz
#7
A więc tak:

Wiersz przedstawia się dość naiwnie. Rym w drugiej zwrotce sprawia wrażenie wciśniętego na siłę (wypada jakoś tak niezgrabnie) i odstaje od reszty rymowanki, która z resztą nie jest według mnie najlepszym sposobem na przedstawienie tego typu tematu. Jednak znalazły się i pozytywySmile
1.
Cytat:a ile zwolnień
z przyjaźni.

Te dwa wersy bardzo mi się podobają. Rozświetliły trochę utwór

2.
Cytat:Pragnąc raju, przywodzisz piekło,

Fajnie ujęte.

Ogólnie nie jest najgorzej dzięki powyżej wymienionym wersom. Daję 2,5/5, które zaokrąglam do 3/5 za perełki(mimo, że ta pierwsza jest niekonsekwencją w tekście)Wink

PS.

Taka poza wszystkim moja rada. Może spróbuj wiersza białego. Wydaje mi się, że wyszłoby dużo lepiejSmile

[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#8
no nie no. Do czego to doszło, żebym się z Miriad zgadzał <facepalm>
Nie żebym chciał specjalnie dołować, ale jeśli to miało być o związku damsko męskim, który się nie udał, to mam kilka uwag. Głownie chodzi o to, po co to słońce i ten las? czemu to ma słuzyć, tutaj akurat?
także ja bym to widział tak, że po wywaleniu pierwszych dwóch wersów z pierwszej i trzeciej zwrotki mamy juz jakieś coś. Teraz by się jeszcze przydało, żeby było w tym więcej osobistych spostrzeżeń, a mniej ogólnych prawd życiowych.
Pocieszam na koniec, że widzę potencjał i podejrzewam, że za jakiś czas jak potrenujesz będzie znacznie lepiej :-)
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości