Via Appia - Forum

Pełna wersja: Fałszywy przyjaciel
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
.
Fajnie, że z rymem, ale ten wers:
Cytat:a ile zwolnień
z przyjaźni.
zburzył mi przyjemną rytmikę.
Ciekawie napisane, ale jak dla mnie to druga zwrotka nie pasuje. Może po prostu nie rozumiem przekazu?
A mnie jakoś rozśmieszył;]
Podobało mi się. Szczególnie gra słów pod koniec.
Dziękuję za zadziwiająco pozytywne komentarze Smile
Cytat:Fajnie, że z rymem, ale ten wers:

Cytat: Cytat:a ile zwolnień
z przyjaźni.

zburzył mi przyjemną rytmikę.
W tym miejscu chodziło mi o lekkie wybicie z rytmu.

Cytat:A mnie jakoś rozśmieszył;]
W którym miejscu? Tongue
mogę całkiem poważnie powiedzieć, że całość jest o tyle "śmieszna", że operuje rymami jak z piaskownicy, a treścią jak z kołyski - serio. za wyjątkiem ostatniej strofy, bo ta treści w ogóle nie ma; to tylko rymowanka, ni mniej ni więcej. pozostałe strofy znaczą tyle, ile mówią, bez głębszych rewelacji. stajesz w progu i sie modliszUndecided ile zwolnień z przyjazni?Undecided słowo dziś się rzekło?Undecided
Cytat:Pragnąc raju, przywodzisz piekło,
to jest bardzo dobre. jakby z innego wiersza.
A więc tak:

Wiersz przedstawia się dość naiwnie. Rym w drugiej zwrotce sprawia wrażenie wciśniętego na siłę (wypada jakoś tak niezgrabnie) i odstaje od reszty rymowanki, która z resztą nie jest według mnie najlepszym sposobem na przedstawienie tego typu tematu. Jednak znalazły się i pozytywySmile
1.
Cytat:a ile zwolnień
z przyjaźni.

Te dwa wersy bardzo mi się podobają. Rozświetliły trochę utwór

2.
Cytat:Pragnąc raju, przywodzisz piekło,

Fajnie ujęte.

Ogólnie nie jest najgorzej dzięki powyżej wymienionym wersom. Daję 2,5/5, które zaokrąglam do 3/5 za perełki(mimo, że ta pierwsza jest niekonsekwencją w tekście)Wink

PS.

Taka poza wszystkim moja rada. Może spróbuj wiersza białego. Wydaje mi się, że wyszłoby dużo lepiejSmile

no nie no. Do czego to doszło, żebym się z Miriad zgadzał <facepalm>
Nie żebym chciał specjalnie dołować, ale jeśli to miało być o związku damsko męskim, który się nie udał, to mam kilka uwag. Głownie chodzi o to, po co to słońce i ten las? czemu to ma słuzyć, tutaj akurat?
także ja bym to widział tak, że po wywaleniu pierwszych dwóch wersów z pierwszej i trzeciej zwrotki mamy juz jakieś coś. Teraz by się jeszcze przydało, żeby było w tym więcej osobistych spostrzeżeń, a mniej ogólnych prawd życiowych.
Pocieszam na koniec, że widzę potencjał i podejrzewam, że za jakiś czas jak potrenujesz będzie znacznie lepiej :-)