Ankieta: Edycja postów - czy zgadzasz się na taki kompromis?
Ankieta jest zamknięta.
TAK - ograniczmy edycje postów dla wszystkich a udostępnijmy ją dla tych pow. 50 postów
63.64%
7 63.64%
NIE - proponuję inne rozwiązanie/nie podoba mi się to
36.36%
4 36.36%
Razem 11 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Edycja postów
#31
Ale technicznie zablokowane z tego co wiem (musiałbym popatrzeć na ustawienia forum u siebie na lokalu, bo do administracji już od maja nie należę). Bez grzebania w kodzie się nie obejdzie.


Lalala, test
#32
(25-01-2013, 18:24)Szaden napisał(a): Czy w przyszłości będzie techniczna możliwość dania nowym userom 24 godzinnej edycji, a tym, co mają więcej postów edycji nieograniczonej, czy w ciągu najbliższych miesięcy w ogóle się na to nie zanosi?

Jeśli taka możliwość będzie, to proponuję na razie zostawić tak jak jest, a po mału przygotowywać poprawki techniczne Wink

(25-01-2013, 18:33)Zguba napisał(a): Bez grzebania w kodzie się nie obejdzie.

Jak Zguba mówi. Aktualnie nie możemy rozwiązać tego problemu technicznie, poprzez jakiś skrypt, a możliwości panelu kontrolnego forum są w tym względzie ograniczone.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
#33
To proponuję zostawić wszystko tak jak jest, dopóki takiej możliwości nie będzie Wink obecne rozwiązanie jest, wprawdzie kompromisowe, ale lepsze niż to proponowane

No chyba, że eksperyment polegający na rozszerzeniu możliwości edycji dla wszystkich
#34
Jak dla mnie może zostać tak, jak jest. Chociaż spotkałam się z forami, gdzie edycja postów możliwa jest cały czas, lecz nie były to fora literackie, ergo: nie umieszczano tam tekstów, które mogłyby "zniknąć".

Debatę nad sprawą zostawiam tym, których najbardziej dotyczy.
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

#35
Szaden, Zguba: Takiej możliwości nie będzie. Pamiętasz Zguba, jak usiłowaliśmy przerobić system gwiazdek. Sytuacja jest podobna. Orientowałem się już nieco. W prosty sposób się tego nie zrobi, bo tzrebaby zdjąć ustawienie globalne na rzecz kilku lokalnych, a tak głębokie ingerencje mogą narobić więcej złego niż dobrego.
Czyli możemy założyć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że takiej możliwości technicznej nigdy nie będzie.

Zyga:
Zgodzić się z Tobą w żadnym punkcie nie mogę:

1. Po skasowaniu posta przez usera, jego już na serwerze nie ma. Teoretycznie mógłbym go wyciągnąć z zeszłodniowej kopii zapasowej, ale i to pod warunkiem że był jeszcze na miejscu kiedy kopia była wykonywana, czyli o trzeciej rano.

2. Skasowanie utworu robi dość nieprzyjemny bałagan, jeśli znajdują się już pod nim komentarze. No bo niby do czego miałyby się wtedy odnosić? Do tego powietrza nad nimi?

3. Powiesz, że moglibyśmy takie osierocone wątki kasować? Niby prawda, tylko co na to autor komenta, który dane wypociny przeczyta i jeszcze napisze sążnisty elaborat o zawartych tam uchybieniach, a autor utworu odeśle jego pracę w niebyt?

Myślę że dostatecznie Ci to wyjaśniłem. Publikacja utworu na naszych łamach jest traktowana niejako, jak wydrukowanie np w czasopiśmie. Autor nie może tam "kazać" usunąć swojego tekstu z już wydrukowanych czasopism, chyba że wykupi cały nakład.
Jak zauważyłeś u nas w regulaminie jest również pojęcie "kary umownej"

Wiem, że niektóre strony literackie umożliwiają kasowanie swoich utworów, inne zaś nie. My założyliśmy, że będziemy należeć do tych drugich z powyżej przytoczonych powodów.

Kapadocjo:
W poezji może i te 24 godziny by wystarczyły. Gro postów pod wierszem zawierających propozycje poprawek pojawia się właśnie w ciągu pierwszej doby, i tekst można sobie swobodnie poprawić. W prozie ten czas jest znacznie dłuższy, Kiedy już pojawi się konstruktywny koment, to już nic poprawić się nie da. W tym właśnie celu cała ta zmiana.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
#36
Więc byłem w błędzie, przepraszam.
Z jednej strony nie chcecie ryzyka, a z drugiej świadomie się na nie narażacie. Dla mnie perspektywa wbicia 50, 100 czy 200 postów nie wydaje się zbyt odległa bądź męcząca, więc takie ograniczenia mi pasują. A skoro surowa granica postów kogoś uspokoi, to jak dla mnie w porządku.
Jak ktoś już tu zauważył, w dziale poezja wielkich poprawek zwykle nie ma. Jeśli są jakiekolwiek, to najczęściej kilka chwil po opublikowaniu, tak mi się zdaje. Chyba nie mam więc tu jakiegoś ważnego stanowiska do zajęcia.
#37
nie wypowiadałem się jeszcze więc napiszę krótko: jestem za utrzymaniem stanu obecnego tj brak możliwości edycji po upływie krótkiego czasu.
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
#38
Ja również jestem za tym, aby zostało tak, jak jest.
The Earth without art is just eh.
#39
Ja przychylam się od poprzednich pomysłów, żeby możliwość edycji zależała od liczby napisanych postów. Sto to faktycznie za mało, przydałoby się dwieście, może więcej (wiem, wiem, sama bym się w kryteriach nie zmieściła ;D).
Chociaż na to, co mamy teraz też nie można narzekać, bo co to za problem napisać do kolorowych w razie potrzeby?
Would you like to say something before you leave?
Perhaps you'd care to state exactly how you feel?
We say goodbye before we've said hello
I hardly even like you
I shouldn't care at all

#40
Nasz nieoceniony Zguba wynalazł pewien skrypt, który właśnie testujemy. Wkrótce powiadomimy Was o rezultatach.

Tak na marginesie: bardzo cieszy mnie dyskusja i frekwencja w tym wątku, dzięki wszystkim za wkład i opinię Smile
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
#41
Skrypt już działa od wczoraj, proszę was więc o sprawdzenie czy możecie edytować starsze posty. Projektując jego działanie starałem się maksymalnie uwzględnić Wasze głosy. Wygląda to tak:

do 50 postów edycja przez 1 dobę
po 50 postach edycja przez tydzień
po 100 postach edycja przez 2 tygodnie
po 200 postach edycja bez ograniczeń.

Proszę zerknąć w których "widełkach" się znajdujecie, i sprawdzić czy edycja u was odpowiednio działa. Tyczy się to szczególnie userów niefunkcyjnych.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
#42
U mnie działa - a jestem pewien, że żadnych rang poza czarnym kubraczkiem już nie mam Smile Zobaczymy jak na to reszta.
#43
Cytat:do 50 postów edycja przez 1 dobę
po 50 postach edycja przez tydzień
po 100 postach edycja przez 2 tygodnie
po 200 postach edycja bez ograniczeń.
Teraz jest idealnie Big Grin i oczywiście wszystko działa, jak powinno
#44
Fajno! Piszcie czy działa lub czy znajdujecie jakieś błędy! Testowanie potrwa planowo około tygodnia.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
#45
U mnie teoretycznie powinno działać 2 tygodnie, a nie działa przy poście sprzed dwóch dni...
you know that we are living in a material world and I'm a material girl.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości