Ankieta: Edycja postów - czy zgadzasz się na taki kompromis?
Ankieta jest zamknięta.
TAK - ograniczmy edycje postów dla wszystkich a udostępnijmy ją dla tych pow. 50 postów
63.64%
7 63.64%
NIE - proponuję inne rozwiązanie/nie podoba mi się to
36.36%
4 36.36%
Razem 11 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Edycja postów
#16
(25-01-2013, 01:05)Malbert napisał(a): Niejednokrotnie były cyrki z mistrzami usuwającymi swoje teksty

(25-01-2013, 01:24)Zyga napisał(a): Myślałem, że mają do tego prawo

Zyga, przeczytaj jeszcze raz (bo zakładam, że jak każdy rozdądny użytkownik wszelkich serwisów internetowych, czytałeś go przy rejestracji Wink ) Regulamin, bowiem jesteś w błędzie.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
#17
Ja również uważam, że pięćdziesiąt postów to zdecydowanie za mało. Postulowałabym tak jak inni za granicą stu-dwustu Wink
you know that we are living in a material world and I'm a material girl.
#18
Ja się też nie zgodzę co do 50 postów, to zdecydowanie zbyt mało Gorzki. 100 to i już tak bardzo niska granica, ale zrobicie jak uważacie.
Każdy, kto będzie chciał dostać bana, po prostu wykropkuje wam post i tyle.
Wiadomo, że warto usprawnić, ale w granicach rozsądku...
[Obrazek: Piecz2.jpg]






#19
Hmmm... Powinienem się cieszyć, że edycja nareszcie jest szerzej dostępna, ale niestety sumienie każe mi zagłosować w obronie nowych userów.

Nowi mylą się statystycznie najczęściej i zupełne odebranie im edycji to trochę sadystyczny pomysł.
Edycja powinna być dostępna dla każdego choćby przez pierwszą godzinę po wstawieniu posta.

Najlepiej, żeby nowi mieli ją przez 24 godziny, a starsi trochę dłużej - na inne rozwiązanie ciężko mi się zgodzić.

Dlaczego dla każdego?

Bo większość ludzi robi to tak, że najpierw wstawia posta, potem czyta go i patrzy, co się nie zgadza, a następnie edytuje go czasem po kilka razy pod rząd nanosząc drobne poprawki typu dodatkowe spacje, entery, pogrubienia, kody etc.

Np: ja pisząc dzisiejszy artykuł do publicystyki dopiero 5 minut po wstawieniu stwierdziłem, że lepiej prezentowałby się ze zdjęciami, po czym wyszukałem je w google i wyedytowałem posta, wstawiając je Tongue mało tego, edytowałem kilkukrotnie, korygując spacje i entery oraz zmieniając orientację obrazków na "wyśrodkowaną".
Gdybym był nowym userem, to po wstawieniu pierwszej wersji (jeszcze wyglądającej nie tak, jakbym tego chciał) zostałbym w czarnej dupie czekając o 8 rano, aż wstanie ktoś z ekipy, a musząc jednocześnie niedługo iść na uczelnię Tongue

Warto dodać, że my jako zadomowieni trochę się już znamy, nowy user nie zna tu nikogo i od razu musi zawracać tyłek ekipie z prośbami o edycję, często i tak kiepskich utworów Tongue niewesoła sytuacja i zdecydowanie nie zachęca nowych do bycia tutaj, a ktoś ostatnio chyba narzekał na mały ruch to i proponował werbunek dodatkowej "siły roboczej" Big Grin

Nie tędy droga panowie i panie.

PS
Wiem o podglądzie posta, ale ja np: czuję się bezpieczniej, edytując mój post, kiedy jest już zapisany na serwerze forum.
Nie pochwalam działania w pamięci przeglądarki, kiedy jedno nieroztropne kliknięcie, albo chwilowy brak neta mogą mi skasować wszystko, co dość długo wstawiałem.

PPS
Ale jeżeli już musicie wprowadzić te zmiany, to warto napisać np: ostrzeżenie o tym, że nowi nie mogą edytować postów, żeby potem było mniej niemiłych niespodzianek. Nie łudźcie się, nikt nie czyta regulaminu.
Takie ostrzeżenie mogłoby iść w PW, albo być na głównej, choćby nad tekstem miesiąca czy coś, tak żeby rzucało się w oczy i nowi to przeczytali. Najlepiej dużymi, "oczojebnymi" literami.

Wink
#20
Szaden, jakie zupełne? Przecież dla tych, którzy nie będą mieli powiedzmy tych stu postów edycja będzie dostępna tak jak do tej pory dla wszystkich - poprzez PW do ekipy.
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
#21
(25-01-2013, 17:00)Malbert napisał(a): Szaden, jakie zupełne? Przecież dla tych, którzy nie będą mieli powiedzmy tych stu postów edycja będzie dostępna tak jak do tej pory dla wszystkich - poprzez PW do ekipy.
No właśnie
Czyli tak, jakby jej nie było Tongue

- Wyobraź sobie, że jesteś nowym userem i właśnie wstawiłeś np: wiersz
- Przeczytałeś go i stwierdziłeś, że nie podoba ci się układ wersów i np: między pierwszym, a drugim wstawiłbyś linijkę przerwy.
- Ponieważ nie możesz samodzielnie edytować, piszesz do kogoś z ekipy, kto akurat jest na forum. Zanim on przeczyta twoje PW i je wstawi, mija trochę czasu, w końcu każdy jest tylko człowiekiem Tongue
- W końcu oglądasz nową wersję i (o zgrozo!) uznajesz, że brakuje jeszcze dwóch przecinków.
- Znowu piszesz więc do tego samego członka ekipy...
- Po kolejnych kilkunastu minutach twój wyedytowany post jest widoczny, a ty przypatrując się stwierdzasz, że jednak bez tej wcześniejszej poprawki wyglądałby lepiej...
- Już nie piszesz do nikogo, nie chcąc być uznany za natręta, debila etc

W przypadku dłuższych tekstów takie kwiatki występują znacznie częściej
#22
Dlatego przed wstawieniem tekstu na forum trzeba go SPRAWDZIĆ xD

Rozumiem twój tok rozumowania, ale za dużo, o wiele za dużo widziałem sytuacji z wymazywaniem tekstów dzięki możliwości edycji. Ludzie nie doceniają tego, że ją mają. Dlatego powinna ona funkcjonować jako przywilej, a nie prawo.
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
#23
Taa.. wam łatwo powiedzieć, bo macie postów natrzaskane, a co ma powiedzieć taki bidak co dopiero na forum wejdzie, ładnie mu tekścik skomentują, a tu zooonk żeby poprawki wprowadzić trzeba 100 postów wysmarować.

Szaden: Też bym tak wolał... Niestety silnik forum jest zrobiony tak a nie inaczej.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
#24
Zróbcie tak jak mówisz, gorzki, a jeszcze zapłaczesz Big Grin
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
#25
Malb. zauważyłeś, że wypowiadają się tu starzy wyjadacze? No może z wyjątkiem Zygi...
Łatwo dywagować, jak się już te posty ma... Smile
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
#26
Tekst w Wordzie wygląda inaczej niż na forum i np: po wstawieniu dobrze prezentującego się wiersza może się okazać, że na forum np: ostatni wyraz w drugim wersie przeskakuje nam do następnej linijki, co wygląda zwyczajnie źle i zechcemy to poprawić.

I tak, w krótszych tekstach takie estetyczne pierdoły mają duże znaczenie Tongue

PS
delikwentów kasujących swoje teksty, dlatego że się nikomu nie spodobały proponuję karać banem Tongue W końcu tacy i tak nie są na forum potrzebni, a jeśli utwór i tak był słaby... to w sumie mała strata, że go nie ma Big Grin
#27
Cytat:Taa.. wam łatwo powiedzieć, bo macie postów natrzaskane, a co ma powiedzieć taki bidak co dopiero na forum wejdzie, ładnie mu tekścik skomentują, a tu zooonk żeby poprawki wprowadzić trzeba 100 postów wysmarować.

W związku z tą głupawą dla mnie argumentacją, proszę o wyzerowanie moich postów w liczniku. Wiem, że administratorowie mogą to zrobić i do w dodatku bez szkody dla statystyk forum. W koncu moich 95% postów było w administracji. Na pewno zejdę daleko poniżej progu 100 postów, tudzież mogę zaczynać od 0.

Owa prośba ma charakter oficjalny.
#28
Przeczytałem, rootsrat. Zrobiłem to ponad półtora roku temu i teraz odświeżyłem sobie pamięć. Ale usuwanie własnych materiałów wcale nie koliduje z wydawaniem wam - ekipie forum - licencji na rozpowszechnianie ich. Nie znam się na prawie, ani na informatyce, ale jestem pewny, że usunięcie wątku przez jego właściciela wcale nie spowoduje dosłownego wykradzenia wam tych danych lub ich całkowitej kasacji. A jeśli mam rację, to każdy ma prawo do usuwania swoich tekstu sprzed oczu innych użytkowników poprzez edytowanie czy kasowanie tematu. Oczywiście wy dalej macie te dane, na serwerze czy czym tam jeszcze. Podpisany przez użytkownika regulamin oczywiście daje wam prawo do ponownego zamieszczenia materiałów, ale takie działanie chyba nie koliduje z jego postanowieniami, co?
Przecież każda wartościowa praca pozostanie na forum, czy to ze względu na swojego rozsądnego właściciela, czy rozsądnej administracji, która po ew. kasacji tematu po prostu ją przywróci. To wydaje mi się dostatecznym argumentem, by nałożyć na użytkowników możliwie najłagodniejsze ograniczenia w modyfikowaniu swoich postów i wątków. A te mniej ważne prace - właściwie po co o nie dbać? Na upartego i tak je macie, i tak je wydobędziecie. Smile
Być może moja wiedza w temacie jest marna i nie mam doświadczenia, ale jeśli się nie mylę, to wyrywam wam z ręki poniższe argumenty. Wolę to sprawdzić. Tyle na świecie głupków, że jeden na milion trafi w końcu na coś mądrego, nie?
#29
Dobrze, to ja uderzę z drugiej strony Tongue

Czy w przyszłości będzie techniczna możliwość dania nowym userom 24 godzinnej edycji, a tym, co mają więcej postów edycji nieograniczonej, czy w ciągu najbliższych miesięcy w ogóle się na to nie zanosi?

Jeśli taka możliwość będzie, to proponuję na razie zostawić tak jak jest, a po mału przygotowywać poprawki techniczne Wink

ew. Można zrobić miesięczny eksperyment z rozszerzeniem możliwości edycji dla wszystkich np: do tygodnia, czy miesiąca od napisania posta i sprawdzić, co z tego wyniknie
#30
Gorzki na poprawki ma 24h, a jak coś zawsze jest do dyspozycji Ekipa, po jakimś czasie( gdy będzie wykazywał aktywność) będzie mógł sam edytować, to nawet słuszne...
[Obrazek: Piecz2.jpg]








Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości