Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skała
#1
Byliśmy jako ta skała
której nikt nie zdoła ruszyć
i co na żywioły
pozostaje niewzruszona

lecz skruszeliśmy
wydrążeni
przez kroplę
marną

łzę znudzenia


[...] we kill people who kill people because killing people is wrong [...]
Odpowiedz
#2
Krótkie, ale widać że przemyślane. "Łza znudzenia" to bardzo intrygujące sformułowanie, bo płaczemy gdy targają nami jakieś emocje. A znudzenie to brak jakichkolwiek emocji.
Dlatego uderza. I teraz będę próbował to rozgryźć Smile
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#3
Niezwykle się cieszę, że Cię zaintrygowałem, to chyba jedna z lepszych rzeczy jakie można usłyszeć o swoim utworze Smile


[...] we kill people who kill people because killing people is wrong [...]
Odpowiedz
#4
Cytat:łzę znudzenia
Ładnie ujęte.
Długo myślałeś nad tym, jak ubrać tą 'myśl' w słowa wiersza? Naprawdę intrygujące... Piękne. Niewzruszeni na niezwykłą siłę żywiołów, pokonani znudzeniem...Cudne.
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#5
Całkiem przyjemny utwór. Choć wkradł się patos, to końcówka równoważy, i to mnie przekonało. Jest ok.Smile

[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#6
Posiekane - w sensie wersyfikacji, jakoś mi się rwie.
Sens czytelny, wydaje się, że jest ok, ale mam wątpliwości - trochę się gubię w interpretacji. Niewzruszeni na żywioły-uczucia, tak mi się czytało, ale to raczej moje skrzywienie, niż wina tekstu (;
Dziwnie archaizowanie - nie pasuje, moim zdaniem.
Odpowiedz
#7
Mi też się podoba. Krótkie, ale dosadne. Bardzo dobry dobór słów w Twoich metaforach.
Odpowiedz
#8
Zgadzam się. Przemyślane, głębokie. Ciekawy pomysł. Gratuluję.
Odpowiedz
#9
(19-02-2012, 11:16)księżniczka napisał(a): Posiekane - w sensie wersyfikacji, jakoś mi się rwie.
Sens czytelny, wydaje się, że jest ok, ale mam wątpliwości - trochę się gubię w interpretacji. Niewzruszeni na żywioły-uczucia, tak mi się czytało, ale to raczej moje skrzywienie, niż wina tekstu (;
Dziwnie archaizowanie - nie pasuje, moim zdaniem.

Jeśli chodzi o żywioły, chodziło mi bardziej o wszelakie trudne sytuacje, problemy, ale niechże sobie każdy dostrzega co mu się podoba Smile

Dzięki za komentarze i poświęcony czas.
Pozdrawiam.


[...] we kill people who kill people because killing people is wrong [...]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości