Via Appia - Forum

Pełna wersja: Skała
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Byliśmy jako ta skała
której nikt nie zdoła ruszyć
i co na żywioły
pozostaje niewzruszona

lecz skruszeliśmy
wydrążeni
przez kroplę
marną

łzę znudzenia
Krótkie, ale widać że przemyślane. "Łza znudzenia" to bardzo intrygujące sformułowanie, bo płaczemy gdy targają nami jakieś emocje. A znudzenie to brak jakichkolwiek emocji.
Dlatego uderza. I teraz będę próbował to rozgryźć Smile
Niezwykle się cieszę, że Cię zaintrygowałem, to chyba jedna z lepszych rzeczy jakie można usłyszeć o swoim utworze Smile
Cytat:łzę znudzenia
Ładnie ujęte.
Długo myślałeś nad tym, jak ubrać tą 'myśl' w słowa wiersza? Naprawdę intrygujące... Piękne. Niewzruszeni na niezwykłą siłę żywiołów, pokonani znudzeniem...Cudne.
Całkiem przyjemny utwór. Choć wkradł się patos, to końcówka równoważy, i to mnie przekonało. Jest ok.Smile

Posiekane - w sensie wersyfikacji, jakoś mi się rwie.
Sens czytelny, wydaje się, że jest ok, ale mam wątpliwości - trochę się gubię w interpretacji. Niewzruszeni na żywioły-uczucia, tak mi się czytało, ale to raczej moje skrzywienie, niż wina tekstu (;
Dziwnie archaizowanie - nie pasuje, moim zdaniem.
Mi też się podoba. Krótkie, ale dosadne. Bardzo dobry dobór słów w Twoich metaforach.
Zgadzam się. Przemyślane, głębokie. Ciekawy pomysł. Gratuluję.
(19-02-2012, 11:16)księżniczka napisał(a): [ -> ]Posiekane - w sensie wersyfikacji, jakoś mi się rwie.
Sens czytelny, wydaje się, że jest ok, ale mam wątpliwości - trochę się gubię w interpretacji. Niewzruszeni na żywioły-uczucia, tak mi się czytało, ale to raczej moje skrzywienie, niż wina tekstu (;
Dziwnie archaizowanie - nie pasuje, moim zdaniem.

Jeśli chodzi o żywioły, chodziło mi bardziej o wszelakie trudne sytuacje, problemy, ale niechże sobie każdy dostrzega co mu się podoba Smile

Dzięki za komentarze i poświęcony czas.
Pozdrawiam.