Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
De mono
#1
Gorzkiemu, który wierzył we mnie, gdy inni stawali okoniem.

Wiersz jest czymś w rodzaju podziękowania, nie został stworzony dla poklasku, Ma być symbolem, tego co piękne w życiu, a to można wyrazić w prosty sposób(...)



potok słów
motylo – kolorowych
trzepocze się na wietrze
by spaść niedaleko
myśli rzeką

w twoich ramionach
rozkwitać stokrotkami
zrywać listki
pleść i przeplatać
ciesząc się latami
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#2
Cytat:w twoich ramionach
rozkwitać stokrotkami
zrywać listki
pleść i przeplatać
ciesząc się latami
Słodkie.

To jest bardzo ładny wiersz. Może wydawać się niektórym banalny, ale dla mnie, przynajmniej teraz, jest w porządku.

Pozdrawiam!
Zaglądam tu tylko z przyzwyczajenia.

Ani myślę wracać na stałe.
Odpowiedz
#3
Cytat: potok słów
motylo – kolorowych
trzepocze się na wietrze
I co? Pochwalić? Jest potok słów (nie rozumiany dosłownie; to częsty idiom - przypomnę, zaznaczę, bo przyda mi się to dalej) a jednak dodajesz do tego zupełnie NIESPÓJNE trzepocze - OTO jest coś, co ja skrotem nazywam bełkotem własnie. TU masz błąd.

a to...
Cytat:by spaść niedaleko
myśli rzeką
..z wcześniejszym potokiem z kolei zgrywa się IDEALNIE. Czujesz różnice? Oby.
Bardzo ładnie, i pieknie sie zrymowało.

Reszta bez zarzutow.
Odpowiedz
#4
Jestem zauroczony Piramidko, bardzo, no i tak trochę zazdroszczę Gorzkiemu. Smile
I w tej dedykacji, chociażby, znalazło się co nieco do poprawki, to nawet bym tego nie zauważył.
Nie miejsce, ale ktoś tego nie rozumie.
To dedykacja panie i panowie.
Heart Miłego życzę.
Grzorzki no to się teraz masz Smile
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#5
Uroczo i tak... szczęśliwie. Pisząc ten wiersz, musiałaś się bardzo szeroko uśmiechać. Widać, słychać, czuć Big Grin
Jeżeli chodzi o ten potok, to zgadzam się z miriadem. Ale jakby się uparł, to może zostać. Druga zwrotka zdecydowanie dominuje nad pierwszą.
Pozdrawiam (:
[Obrazek: Piecz1.jpg]

Pokój.
Odpowiedz
#6
A dlaczego potok słów nie może "trzepotać"? W poezji wszystko można, a nawet niewskazane jest, by potok w poezji "szemrał", "szumiał", etc.
Druga zwrotka jest moim zdaniem urocza! Czuję emocje, uśmiech i na pewno byłabym szczęśliwa, gdyby ktoś napisał dla mnie coś tak miłego. Wiersz jest taki delikatny i subtelny, niewinny, powiedziałabym nawet. Lubię, jeśli przewija się jeden motyw, a tu mamy taki zgrabny roślinny ornament Smile
Odpowiedz
#7
Cytat:W poezji wszystko można, a nawet niewskazane jest, by potok w poezji "szemrał", "szumiał", etc.
No i tu się nie zgadzamy;] Jednak to już nie do mnie z rozstrzygnięciem. Są od tego ludzie kompetentni i można próbować swych sił.
Odpowiedz
#8
Niestety na poezji się nie znam. Zwykle w prozie wiem czemu jakieś słowo pasuje w danym miejscu, inne nie. Tam zasady są proste, w poezji niestety nie. Cóż widać straszliwie prozaiczny jestem.
Nie mniej niesamowicie przyjemnie jest dostać dedykowany sobie wiersz. Szczególnie taki optymistycznie - kolorowy.

Dziękuję Smile
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#9
zbyt słodkie jak dla mnie i proste... nie podoba mi się fraza:- "motylo-kolorowych". Ogólnie wiersz zbyt dziecinny ale czytałem gorsze.
Zabijmy nasze pragnienia.
Oddajmy je innym ludziom.
My niewolnicy czarni od sadzy,
pracy nad naszą duszą.
Odpowiedz
#10
Dziękuję wszystkim ślicznie za opinię.

Gryf88 doczytaj opis, wiersz nie miał się wznosić na wyżyny. Rozumiem co do frazy, ale ma ona tutaj znaczenie, którego czytelnik nie jest w stanie rozszyfrować nie mniej łączy się z całością.Smile

kaote miło, że i Tobie się spodobał

Starysta, Wojbik miło z waszej stronyAngel

Gorzki, dzięki za opinie, ale w pamięci i tak zostanie mi PWHeart
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#11
Jako, że dawno nie czytałam nic Twojego, muszę powiedzieć, że zaskoczyłaś mnie. Rzeczywiście, duży progres jeśli chodzi o ogół Twojej twórczości. Ten wiersz najbardziej do mnie przemawia z tych ostatnich, dlatego szepnę kilka słówek do Ciebie właśnie tutaj.

Ok. Teraz w temacie tego utworu. Zasadniczo nie mogę się do niczego przyczepić obiektywnie. Pod względem technicznym poprawny, zminimalizowany do właściwego stopnia, każde słowo jest cenne i to ważne. Subiektywnie można mówić o przesłodzeniu, nikomu nie można tego zabronić, ale powtarzam to subiektywizm.
Widzę, że ładnie nauczyłaś się dobierać słowa. To bardzo ważne, bo tworzysz taki obrazek, tym bardziej jeśli dbasz o pewien minimalizm.

motylo - kolorowych - może mieć różne skojarzenia. Sam ten neologizm oderwany od utworu nie spodobałby mi się na pewno, w połączeniu właśnie z tym wierszem jest jednak adekwatny. Pasuje mi tutaj szczególnie w połączeniu z dalszym : ,,trzepocze się na wietrze...''

Ładnie oddzielona druga strofka jest taka leciutka jak ten motyl. Dobrze. Jeśli masz iść w tym kierunku to idź. Będę Cię sobie kojarzyć z tym doborem słów.
A teraz się proszę nie czuć przesłodzenie, bo nieco podwyższyłaś sobie poprzeczkę i musisz ją utrzymać.
Pozdrawiam
Ins.

Aha. I dlaczego de mono?
Odpowiedz
#12
O rany, jaki konstruktywny komentarz.

Dlaczego De mono?
Bo pewna piosenka tego utworu jest bardzo adekwatna do sytuacji, a mianowicie
"De mono" - Kochac inaczej. I gdyby miał być link pod tekstem, to właśnie do tego utworu, ponieważ jest pewnego rodzaju przedłużeniem do piosenki:
https://www.youtube.com/watch?v=dVbriBFYpa0

Pięknie dziękuję za komentarzSmile
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#13
To nawiązuj, kochana, coś do tej piosenki, bo tak to nie każdy wie, o co chodzi i szuka połączeń w tekście. Ok Smile
Odpowiedz
#14
(24-11-2012, 18:31)Insomnia napisał(a): To nawiązuj, kochana, coś do tej piosenki, bo tak to nie każdy wie, o co chodzi i szuka połączeń w tekście. Ok Smile

Co racja, to racja Wink
Mi pasowało, ale wiadomo, jako autor ma się inne spojrzenie. Jeszcze raz dzięki.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości