Via Appia - Forum

Pełna wersja: De mono
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Gorzkiemu, który wierzył we mnie, gdy inni stawali okoniem.

Wiersz jest czymś w rodzaju podziękowania, nie został stworzony dla poklasku, Ma być symbolem, tego co piękne w życiu, a to można wyrazić w prosty sposób(...)



potok słów
motylo – kolorowych
trzepocze się na wietrze
by spaść niedaleko
myśli rzeką

w twoich ramionach
rozkwitać stokrotkami
zrywać listki
pleść i przeplatać
ciesząc się latami
Cytat:w twoich ramionach
rozkwitać stokrotkami
zrywać listki
pleść i przeplatać
ciesząc się latami
Słodkie.

To jest bardzo ładny wiersz. Może wydawać się niektórym banalny, ale dla mnie, przynajmniej teraz, jest w porządku.

Pozdrawiam!
Cytat: potok słów
motylo – kolorowych
trzepocze się na wietrze
I co? Pochwalić? Jest potok słów (nie rozumiany dosłownie; to częsty idiom - przypomnę, zaznaczę, bo przyda mi się to dalej) a jednak dodajesz do tego zupełnie NIESPÓJNE trzepocze - OTO jest coś, co ja skrotem nazywam bełkotem własnie. TU masz błąd.

a to...
Cytat:by spaść niedaleko
myśli rzeką
..z wcześniejszym potokiem z kolei zgrywa się IDEALNIE. Czujesz różnice? Oby.
Bardzo ładnie, i pieknie sie zrymowało.

Reszta bez zarzutow.
Jestem zauroczony Piramidko, bardzo, no i tak trochę zazdroszczę Gorzkiemu. Smile
I w tej dedykacji, chociażby, znalazło się co nieco do poprawki, to nawet bym tego nie zauważył.
Nie miejsce, ale ktoś tego nie rozumie.
To dedykacja panie i panowie.
Heart Miłego życzę.
Grzorzki no to się teraz masz Smile
Uroczo i tak... szczęśliwie. Pisząc ten wiersz, musiałaś się bardzo szeroko uśmiechać. Widać, słychać, czuć Big Grin
Jeżeli chodzi o ten potok, to zgadzam się z miriadem. Ale jakby się uparł, to może zostać. Druga zwrotka zdecydowanie dominuje nad pierwszą.
Pozdrawiam (:
A dlaczego potok słów nie może "trzepotać"? W poezji wszystko można, a nawet niewskazane jest, by potok w poezji "szemrał", "szumiał", etc.
Druga zwrotka jest moim zdaniem urocza! Czuję emocje, uśmiech i na pewno byłabym szczęśliwa, gdyby ktoś napisał dla mnie coś tak miłego. Wiersz jest taki delikatny i subtelny, niewinny, powiedziałabym nawet. Lubię, jeśli przewija się jeden motyw, a tu mamy taki zgrabny roślinny ornament Smile
Cytat:W poezji wszystko można, a nawet niewskazane jest, by potok w poezji "szemrał", "szumiał", etc.
No i tu się nie zgadzamy;] Jednak to już nie do mnie z rozstrzygnięciem. Są od tego ludzie kompetentni i można próbować swych sił.
Niestety na poezji się nie znam. Zwykle w prozie wiem czemu jakieś słowo pasuje w danym miejscu, inne nie. Tam zasady są proste, w poezji niestety nie. Cóż widać straszliwie prozaiczny jestem.
Nie mniej niesamowicie przyjemnie jest dostać dedykowany sobie wiersz. Szczególnie taki optymistycznie - kolorowy.

Dziękuję Smile
zbyt słodkie jak dla mnie i proste... nie podoba mi się fraza:- "motylo-kolorowych". Ogólnie wiersz zbyt dziecinny ale czytałem gorsze.
Dziękuję wszystkim ślicznie za opinię.

Gryf88 doczytaj opis, wiersz nie miał się wznosić na wyżyny. Rozumiem co do frazy, ale ma ona tutaj znaczenie, którego czytelnik nie jest w stanie rozszyfrować nie mniej łączy się z całością.Smile

kaote miło, że i Tobie się spodobał

Starysta, Wojbik miło z waszej stronyAngel

Gorzki, dzięki za opinie, ale w pamięci i tak zostanie mi PWHeart
Jako, że dawno nie czytałam nic Twojego, muszę powiedzieć, że zaskoczyłaś mnie. Rzeczywiście, duży progres jeśli chodzi o ogół Twojej twórczości. Ten wiersz najbardziej do mnie przemawia z tych ostatnich, dlatego szepnę kilka słówek do Ciebie właśnie tutaj.

Ok. Teraz w temacie tego utworu. Zasadniczo nie mogę się do niczego przyczepić obiektywnie. Pod względem technicznym poprawny, zminimalizowany do właściwego stopnia, każde słowo jest cenne i to ważne. Subiektywnie można mówić o przesłodzeniu, nikomu nie można tego zabronić, ale powtarzam to subiektywizm.
Widzę, że ładnie nauczyłaś się dobierać słowa. To bardzo ważne, bo tworzysz taki obrazek, tym bardziej jeśli dbasz o pewien minimalizm.

motylo - kolorowych - może mieć różne skojarzenia. Sam ten neologizm oderwany od utworu nie spodobałby mi się na pewno, w połączeniu właśnie z tym wierszem jest jednak adekwatny. Pasuje mi tutaj szczególnie w połączeniu z dalszym : ,,trzepocze się na wietrze...''

Ładnie oddzielona druga strofka jest taka leciutka jak ten motyl. Dobrze. Jeśli masz iść w tym kierunku to idź. Będę Cię sobie kojarzyć z tym doborem słów.
A teraz się proszę nie czuć przesłodzenie, bo nieco podwyższyłaś sobie poprzeczkę i musisz ją utrzymać.
Pozdrawiam
Ins.

Aha. I dlaczego de mono?
O rany, jaki konstruktywny komentarz.

Dlaczego De mono?
Bo pewna piosenka tego utworu jest bardzo adekwatna do sytuacji, a mianowicie
"De mono" - Kochac inaczej. I gdyby miał być link pod tekstem, to właśnie do tego utworu, ponieważ jest pewnego rodzaju przedłużeniem do piosenki:
https://www.youtube.com/watch?v=dVbriBFYpa0

Pięknie dziękuję za komentarzSmile
To nawiązuj, kochana, coś do tej piosenki, bo tak to nie każdy wie, o co chodzi i szuka połączeń w tekście. Ok Smile
(24-11-2012, 18:31)Insomnia napisał(a): [ -> ]To nawiązuj, kochana, coś do tej piosenki, bo tak to nie każdy wie, o co chodzi i szuka połączeń w tekście. Ok Smile

Co racja, to racja Wink
Mi pasowało, ale wiadomo, jako autor ma się inne spojrzenie. Jeszcze raz dzięki.