Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Daleko [proza poetycka]
#1
Przygniotło niewerbalnie fragmentami przyszywanej ostrości. Niemożność wysłowienia przekazuje tylko obraz - zdziczałych oczu nad kilobajtami przekazu. Nie powiem, czym jesteś w tej emanacji uczuć pobrząkujących głosem zapomnienia. Dotyk nie przybliża się, a mimo to stwardniałe powietrze otula zwilżone usta. Wieczorami podmalowują się marzenia kołysanek sennych. Omamiona, czekam więc w środku fotografii. Naiwność złotowłosa zdradza najwierniejsze przeciwniczki szczęścia. Nadal oddzielam oscylację gorącej schizofrenii od zwiewnego początku okazywania pragnień. Rozdrabniam cząsteczki atomowej ufności na najmniejsze drobiazgi. W przykładach cudzej nienawiści rozkładam ręce. To nie moja istota porównawcza.
Nauczyłam się rozpoznawać zależność od kochania ponad miarę.
Ponad przyziemność reklam
i umierania z miłości, z napisami
na nagrobkach niezgody. Czuwam.
Naszego nie będzie.
Odpowiedz
#2
Cytat:pobrząkujących
bez przesady z poetyckością - pobrzękujących Wink.
Cytat:Omamiona, czekam więc w środku fotografii.
nie widzę następstwa, nie wiem, do czego odnosi się to "więc".

Przyznam szczerze, że nie jestem do końca pewna, czy to odbieram.
Na początku tekstu moim zdaniem przydałoby się jeszcze pokombinować z interpunkcją. Wiesz, zlikwidować przerwy w jednych miejscach, dodać w innych, zwrócić uwagę, jak to się czyta. W niektórych miejscach mocno drażni szyk przestawny. Ok.
Pozdrawiam.

P.S. Naprawdę nikt nie ma nic do powiedzenia na temat tego tekstu?
Odpowiedz
#3
(22-06-2011, 20:45)księżniczka napisał(a): P.S. Naprawdę nikt nie ma nic do powiedzenia na temat tego tekstu?
Nie bardzo. Nasuwa mi się tylko: "Proza poetycka nie jest tożsama z naszpikowaniem tekstu wielosylabowymi słowami." - a pewnie nie o to Ci chodzi, no nie? ^^

Dla mnie to jest przekombinowane, jeśli chodzi o słownictwo, a zbyt monotonne, jeśli chodzi o środki stylistyczne i ogólny "artyzm". Że co? Jak dorzucę do każdego rzeczownika epitet albo dwa, to od razu robi się bardziej poetycko? Eee tam.

Nie, nie mam nic do powiedzenia, Księżniczko. xD
Odpowiedz
#4
No właśnie o to mi chodziło, coś jednak na temat ci się wymknęło Smile. Sorry za offtop, Ins.
Odpowiedz
#5
ok. Macie racje. Rzucam pisanie Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości