Czy to już plagiat?
#1
Witam.

Trapi mnie pewien problem... Może wy znacie odpowiedź.

Zrodził się swego czasu pomysł na opowiadanie, zainspirowany pewnym człowiekiem, którego miałem okazję spotkać pożną nocą na stacji benzynowej w Austrii gdy wracałem z pracy do domu.

Miało być z tego opowiadanie jednak utwór ciągle się rozrasta, a czego mu nie zabronię Smile Być może wyjdzie z tego powieść. Już na samym starcie miałem tytuł - Ciało i Krew.

I tu zaczyna się kłopotliwa dla mnie sytuacja... :/

Swego czasu zainteresowałem się pewnym pisarzem, Graham Masterton. Przeglądając jego bibliografie trafiłem na tytuł, który nazywa się dosłownie w polskim tłumaczeniu jaki ja użyłem do mojej powieści. Przypadek. Mój utwór traktuje o innej tematyce, jednak jest to również powieść grozy, a teraz stała się też częścią cyklu opowiadań i powieści nad którym pracuje.

Tu moje pytanie. Czy to będzie w jakimś stopniu plagiat? Czy może lepiej dla mnie abym jednak zmienił tytuł? Jest to kłopotliwe tym bardziej, że w moim zdaniem idealnie pasuje do tematyki jaką poruszam, fabuły oraz co najważniejsze do głównego bohatera Sad

„Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.” S.King
Odpowiedz
#2
Wydaje mi się, że nie. Oczywiście istnieje możliwość mylenia obu tekstów, ale ja bym tego plagiatem nie nazwał. Ale gdybym był na Twoim miejscu to zmieniłbym tytuł, dla własnego spokoju.

Ps. w sygnaturze masz jeden z moich ulubionych cytatów z KingaBig Grin. Piona!
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom! Just call me F.
Odpowiedz
#3
Nazwa to Nazwa, nikt Ci jej nie zabroni, jeśli dana powieść nie ma ku temu zastrzeżonych praw.
Jeżeli myślisz, że Twój tekst jest dobry, napisz do mnie.
Wszystko da się naprawić.

Odpowiedz
#4
Fiteł, piona! Big Grin

No właśnie dla świętego spokoju, a tym bardziej chciał bym uniknąć mylenia tekstów i jakiś zgrzytów. No to, kur... mam poważny problem z tym teraz.

Archanioł, nazwa jak nazwa, ale chyba będzie o jednego Burka za dużo na podwórku... :/
„Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.” S.King
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości