Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy my potrafimy się starzeć
#1
boimy się końca
pytanie czego czy jakiego
to tak jakbyśmy wiedzieli że jest
gorsze
wcześniej tracimy prawo do życia
bo nie jest oceniane wedle tych
co są nam podobni
a nasze pragnienia są niezrozumiałe
bełkoczemy
bo i zębów brak słuchu wzroku
pole widzenia zanika

jak i sumień

Prawdę mówiąc nie zaskoczyło mnie to, że ktoś potrącił na przejściu dla pieszych starca. Niby dlaczego. Starzec to starzec, powoli drepta, i jakoś mu trudno podnieść głowę by zobaczyć czerwone światło, a nawet skręcić w lewo czy prawo, oglądnąć czy nie nadjeżdża pojazd dwudziestego pierwszego wieku z komórką przy uchu i na wysokich obcasach.
No a policja stwierdziła - stary wszedł na czerwonym świetle. Nie bezpośrednio pod samochód, ale wszedł i za wolno szedł.
Najprawdopodobniej gdyby żył, nawet jako kaleka, otrzymał by mandat zgodny z ustawowym zapisem.
Mogę sobie wyobrazić tych mędrców za biurka jak mówią tej pani z telefonem.
- Pani miała pierwszeństwo, i pomimo, że mogła pani zahamować, dobrze że pani tego nie zrobiła, należało się staremu.
Drugi dopowiada.
- No i ma nauczkę.
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#2
Świetne. Wyważone, nie przesadzone ani nie zbyt patetyczne, jak to często bywa. Krótkie i treściwe- jak na miniaturę przystało- ale z wyraźnym, głębszym przekazem.
Brawo.
Czytam drugi raz i nie mogę się nadziwić jak zmieściłeś tak dużo w tak krótkim tekście.
Would you like to say something before you leave?
Perhaps you'd care to state exactly how you feel?
We say goodbye before we've said hello
I hardly even like you
I shouldn't care at all

Odpowiedz
#3
Wink Czasami coś nam wychodzi.
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#4
Nieźle. Przesłanie wyraźne i rzeczywiście dużo w tak krótkim tekście. Brawo Smile
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#5
Krótkie, dość proste, a treściwe.
Tak jak lubię.
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#6
Ależ gorzko, starysto. Człowiek sobie czyta i zaczyna myśleć ile podobnych przypadków zna... I aż mu głupio...

Pozdrawiam.


[...] we kill people who kill people because killing people is wrong [...]
Odpowiedz
#7
Mmmmmm. Pycha. Pyszne. Piękne. Ze świetnym przekazem.
Porwało mnie.
Moje opowiadania:

To tylko interes(fantasy)
Nieznany(science fiction)
Głos ludu(fantasy)

"Lepiej, by się nas bano niż kochano, jeśli nie da się osiągnąć obu tych rzeczy naraz."

Odpowiedz
#8
Długo zbierałam się do skomentowania tego tekstu. Bo jest taki... cholernie prawdziwy, że aż kostką brukową w pysk wali. Kawał dobrej roboty, Starysto.
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#9
Dziękuję. Heart
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości