Coś więcej niż teledysk
#1
Nie wiem jak Wy, ale dla mnie DOBRY teledysk to coś więcej niż parę lasek kręcących tyłkami czy inne temu podobne 'majstersztyki'. Lubię, kiedy artysta przez swój klip zmusza mnie do zastanowienia się nad kwestiami, które porusza w tekstach, ukazuje nam swoją wizję odbioru utworu, 'ozdabia' muzykę dodatkowymi rzeczami, które dostarczają dodatkowych emocji. Teledysk powinien być uzupełnieniem muzyki, stanowić taką samą sztukę jak i ona, nie zaś zapełnić te kilka minut, żeby można go było puścić w Vivie.

Z tym więc wiąże się moja prośba: wrzucajcie tutaj swoje perełki, podzielcie się tym, co być może utonęło w internecie pod stertą komercyjnych śmieci, klipy, które Was poruszyły, ale które stanowią sztukę samą w sobie, przy których człowiek musi troche pomysleć, i które zapadają w pamięć na długo...

Oto mój pierwszy kandydat, jeden z moich ulubionych:





[...] we kill people who kill people because killing people is wrong [...]
Odpowiedz
#2
Dzielę się więc:



~~~ Na emeryturze było nudno ~~~
Wróciłem więc. Tak trochę.
Odpowiedz
#3
Z rozmachem, robi wrażenie. Dzięki Nae.


[...] we kill people who kill people because killing people is wrong [...]
Odpowiedz
#4
Klipy Pink Floyd są absolutnie wspaniałe. Że nie wspomnę już o filmie "The Wall", który jest genialnym uzupełnieniem muzyki. Bardzo lubię też teledyski Florence and The Machine, są niesamowicie delikatne, teatralne i oryginalne.


No i klipy Nirvany, oczywiście. Nieco psychodeliczne, oderwane od rzeczywistości i miejscami przerażające, ale takiż był Kurdt, więc to chyba nie dziwi.
Would you like to say something before you leave?
Perhaps you'd care to state exactly how you feel?
We say goodbye before we've said hello
I hardly even like you
I shouldn't care at all

Odpowiedz
#5




To akurat mój ulubiony, ale wszystkie klipy Tool'a miażdżą po prostu. Wielokrotnie prowadziłem z kumplami długie dyskusje na temat: co autor klipu miał na myśli. Z resztą teksty nie zostają w tyle w stosunku do teledysków.
Odpowiedz
#6
Cały Tool, ciekawie się ich ogląda, a jeszcze ciekawiej słucha.
Całe szczęście, że do teledysku nie zaangażowali Zombie Boy'a...ufff...


[...] we kill people who kill people because killing people is wrong [...]
Odpowiedz
#7
Zombie Boy srał jeszcze w pieluchy jak powstawał Stinkfist. A właśnie, czy są tu może fani Tool'a, którzy zagłębiali się w tematy klipów? Bo na przykład Sober to animacja poklatkowa, ale postacie w Stinkfist zdają się być ucharakteryzowanymi aktorami... ktoś ogarnia, zna się na tym, czy coś?
Odpowiedz
#8




[...] we kill people who kill people because killing people is wrong [...]
Odpowiedz
#9
Nie wiem, jak się wstawia klipy, ale uwielbiam ten teledysk:
http://www.youtube.com/watch?v=8PWNc6dm9NE
Odpowiedz
#10
A wiec ja zapraszam do obejrzenia tego:


Odpowiedz
#11
No to i ja się dołączę. Jest to moim zdaniem wyjątkowo udany teledysk, a dodatkowo bardzo dla mnie ważny, szczególnie "trafiający" i dający do myślenia. No i jest to klip do naprawdę dobrej piosenki.



Bujaj w obłokach, bo tylko w ten sposób możesz wznieść się na wyżyny swoich możliwości.
...warto pamiętać.



Odpowiedz
#12
(13-06-2012, 16:39)Black Moon napisał(a): [video=youtube]http://www.yoGeneziss...../video]

nigdy go nie widziałem,
a stary jak świat

z a y e b i s t y

----------------------------------------------------
a tu moi, "człekokształtni" ....



Odpowiedz
#13
No to posłuchajcie co zwykły, stary księżyc ma do zaoferowania.



Odpowiedz
#14
Widziałem tysiące teledysków, ale ten jest najlepszy. To nie ilustracja muzyki, to Sztuka. A że sam utwór genialny, tym lepiej. Mało kto zwraca uwagę, że każdy członek zespołu jest ukazany w innym stylu malarskim. Poważny tekst. Doskonałe wykonanie. Innuendo.
http://www.youtube.com/watch?v=BbnYMOmnrXY
Odpowiedz
#15
zayebisty teledysk
poza tym freddie........



no i awat
Beksiński bodajże... (?)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości