Ankieta
#1
Witam serdecznie.

Jako, że forum cały czas się rozwija, mamy w głowach tysiące pomysłów, które wcześniej czy później będziemy chcieli wprowadzić w życie, pomyślałem, że dobrym pomysłem byłoby zapytanie Was, drodzy użytkownicy, o zdanie w paru kwestiach.

Potraktujcie to jako referendum. Każdy głos się dla nas liczy, ankieta jest anonimowa.
Tematem jest "System punktowy - program partnerski". Pewnie większość z Was już wie o co chodzi Wink

Zachęcamy do wypełnienia tej ankiety, gdyż pozwoli nam to zbadać nastroje jakie panują wśród Was w stosunku do pomysłu, który być może uda nam się niedługo zrealizować. Wszelkie komentarze mile widziane.

LINK do ankiety


Pozdrawiam Was serdecznie.
Danek
Odpowiedz
#2
Wypełniłam. Wink Lubię spełniać obywatelskie obowiązki. Choć powiem, że nie jestem za bardzo przekonana do tej formy punktowej. Ale może tu się sprawdzi. Wink
Odpowiedz
#3
Eee jeżeli to będzie dodatek, a nie mus, to może być całkiem ok Wink
Odpowiedz
#4
Słowo wstępu powinienem był napisać na wstępie, ale z niektórych wypowiedzi wnioskuję, że nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób wyglądałby system punktowy na Inku (być może przez to, że nikt o tym nie wspominał? Big Grin )

Otóż zejdźmy do spraw elementarnych.
Co użytkownik, to inny rodzaj wypowiedzi, inny sposób komentowania, inna aktywność etc. Jedni piszą większe objętościowo posty, inni mniej. Jedni piszą więcej małych, inni mniej, ale bardziej treściwych.
Na wstępie zrezygnowaliśmy z, nieuczciwego naszym zdaniem, systemu, aby np. za przekroczone 300 znaków były naliczane sztywne stawki. Bo niby dlaczego ktoś, kto napisał 299 znaków już nie dostanie, a ktoś z 1 znakiem więcej już punkty dostaje. Poszło do kosza.

Nie uznajemy sztywnych ilości punktów, od których możliwe jest zdobycie punktu, bo urażeni poczuliby się komentatorzy Poezji, którzy w kilku pomniejszych zdaniach nieraz potrafią skomentować treściwie dany wiersz.

Nie uznajemy także konieczności kupowania pozwolenia do wstawienia nowego wątku np. ze swoim opowiadaniem. Mija się to z celem, gdyż wtedy system ten by straszył, kładł kłody pod nogi i zdezorganizował życie na forum.

Według nas, system ten powinien opierać się na następujących założeniach:
- punkty są nagrodą za aktywność na forum
- im więcej się napisze komentarzy pod tekstami, tym więcej punktów się zdobywa (oczywista oczywistość)
- zależnie od długości posta, dostanie się inną ilość punktów, z tym, że nie będzie progów, których przekroczenie jest do tego niezbędne - wprowadzimy natomiast tzw. mnożniki - ile napiszesz znaków, tyle odpowiednio dostaniesz punktów w danym dziale
- punkty zdobywane byłyby za pisanie komentarzy, artykułów do Kącika Literata, wygrywanie pojedynków oraz za inne szczególne zasługi na rzecz forum np. promocja forum na zewnątrz

Nie zamierzamy gnębić użytkowników tymi punktami, chcielibyśmy natomiast wprowadzić do naszej społeczności bodziec, który sprawiłby, aby Ci autorzy, którzy przychodzą tutaj tylko po odbiór gotowych komentarzy, sami również się zaktywizowali, natomiast tym, którzy do tej pory byli aktywni i dalej będą, zostali w odpowiedni sposób nagrodzeni. Zależy nam na tym, aby osoby, które wkładają dużo pracy np. w pisanie komentarzy, zostały odpowiednio wynagrodzone stosownie do włożonych trudów.

Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkim jesteśmy w stanie dogodzić, lecz po to konsultujemy z Wami tę kwestię, aby wybadać Wasze opinie na ten temat i zasięgnąć Waszych rad.

Ufff, rozpisałem się Wink
Odpowiedz
#5
Zguba gdzie tego typka znalazłeś?

Nie offtopuj, takie rzeczy na pw albo sb.///księżniczka
Punkty powinny zachęcać do pisania długich, coś mówiących komentarzy. Ale na tym forum wszystko jest w porządku. Nie chce by ten serwis zamienił się w opowiadania.pl. Rozumiem że admin chce zarobić, trzeba więc pomyśleć nad lepszym rozwiązaniem. To chyba już nie moja sprawa.
Naród na chwilę się spina, bo jest potrzeba na teraz,
Za chwile każdy osobno, każdy jest ważny ma godność,
Popatrzmy na to na chłodno, czy tak by zostać nie mogło?
Odpowiedz
#6
Właśnie nie w tym rzecz, że administracja chce zarobić, gdyż póki co nie planujemy wprowadzenia możliwości zakupu punktów. Wszystko, z czym wiązałby się system punktowy, byłoby skierowane jako udogodnienie dla użytkowników, nie żeby admin sobie sakiewkę wypychał Smile
Odpowiedz
#7
Pomijając to, że Ink nie ma osobowości prawnej i zbieranie pieniędzy dla adminów byłoby nielegalne Smile

Inna sprawa to przeznaczenie takich środków utrzymanie serwera, domeny, wykup nagród i bonusów, a na to idzie w tej chwili kasa Ekipy i ew. dobroczyńców.

Ale również sądzę, że kupowanie wypaczyłoby ideę punktów za aktywność Wink


@Prawo: na kwejk.pl
Odpowiedz
#8
Opowiadania.pl to dno i porażka, powinniśmy jednak trzymać nasz poziom, żeby nie upaść taki nisko. Punkty mogą być, ale niech nie pomagają w promowaniu tekstów jak tam, mogą mieć inne zastosowania, jak na filmwebie.
Odpowiedz
#9
A w jaki sposób to działa na filmweb? Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o punktach w tym serwisie.
Odpowiedz
#10
(09-04-2011, 10:02)Danek napisał(a): - punkty zdobywane byłyby za pisanie komentarzy, artykułów do Kącika Literata, wygrywanie pojedynków oraz za inne szczególne zasługi na rzecz forum np. promocja forum na zewnątrz

Czy jeśli zapisywałam w autobusach adres na Inka to się liczy? x D
Odpowiedz
#11
Pewnie, tylko jakieś fotki z wypalonymi datami by się zdały Big Grin
Odpowiedz
#12
O kurczę, to muszę poszukać tych samych autobusów x D
Odpowiedz
#13
Nnno... wypłeniłem. CIekawe czy to wypali, byle nie wyszło tak jak na opowiadania.pl.
Jgbart, proud to be a member of Forum Literackie Inkaustus since Nov 2009.
http://www.youtube.com/watch?v=4LY-n9nx5...re=related

Necronomicon " Possesed Again" \m/
Necrophobic "Hrimthursum" \m/

EVERYONE AGAINST EVERYONE - CHAOS!
Odpowiedz
#14
Również wypełniłem, i obawiam się, żeby Ink nie podzielił losu opowiadania.pl - kto zna ten serwis ten wie, że po wprowadzeniu tam punktów za pieniądze zrobiło się z tego drugie allegro, a nie portal z opowiadaniami. Jeśli na Inku miałaby się pojawić kasa, to może dałoby się to przeznaczyć na udział jakiegoś uznanego pisarza - Pawlak, Grzędowicz czy Pilipiuk - by rzucił zawodowym okiem na np. teksty z działu Bestsellerów.
Odpowiedz
#15
No worries. Wszystkie uzbierane środki szłyby na nagrody lub utrzymanie serwera. Nie wiem, jakie ostatecznie zostaną podjęte decyzje, ale jak już pisałem Zielonym, kupowanie wypaczyłoby ideę punktów za aktywność Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości