Ankieta
#16
Jedno co mogę na bieżącą chwilę powiedzieć, to kupowania punktów póki co nie przewidujemy. Mamy środki na finansowanie nagród i serwera, więc nie będziemy tego robili kosztem użytkowników.

Punkty nie będzie można kupić, bo wiemy jak funkcjonuje ten system na opowiadania.pl i bardzo chcemy uniknąć takich błędów.
Odpowiedz
#17
Można, z drugiej strony, po prostu walnąć na głównej adres konta... na pewno wiele osób zrzuciłoby się po niewielkie sumy, co do kupy zusammen pomogłoby Inka utrzymać.
Odpowiedz
#18
Hmm... Finansowanie forum przez użytkowników... Brzmi kusząco, już załatwiam kredycik na samochód! A poważnie, to póki co dajemy radę. Sądzę, że nie jesteśmy w sytuacji, która wymagałaby finansowej interwencji użytkowników. I mam nadzieję, że nigdy się w niej nie znajdziemy Smile

Inkaustus. Dbamy o Wasze portfele! Ekhm. Dobry slogan nie jest zły.

Jeśli ktoś jednak tak nas kocha, że nie może się powstrzymać od przelania paru groszy na Inkowe konto, piszcie PW do Administracji.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#19
Bardzo dobry pomysł. Zmusi użytkowników do selekcji wklejanych tekstów, podniesie poziom komentarzy.
Z tym że punktowanie komentarzy w zależności od ilości znaków to kiepski pomysł. Ważne są też względy merytoryczne. Moderatorzy musieliby to wszystko czytać i oceniać.
Generalnie uważam, że posty jedno, dwu czy trzylinijkowe w ogóle nie powinny być punktowane, tylko takie bardziej rzetelne - z tym że tu już wchodzi kwestia oceniania uznaniowego.
Absolutnie mówię NIE kupowaniu punktów za pieniądze. Powinny być jedynie nagrodą za naszą pracę w ramach forum i jako waluta na forum funkcjonować.

Pozdrawiam,
Glo.
"O najostrzejszy tryb rozkazujący proszę cię, mowo." (Z. Bieńkowski)
Odpowiedz
#20
Zgodnie z prośbą ankietę wypełniłem. Smile
„Wydaję mi się, że większość z was widzę po raz pierwszy. Ale nie ma znaczenia, czy spotykam się ze starym czy nowym przyjacielem, ponieważ wierzę, że wszyscy jesteśmy tacy sami. Wszyscy jesteśmy ludźmi.”

Dalajlama XIV
Odpowiedz
#21
Co do wypowiedzi easy ridera:

Opowiadania.pl to naprawdę kaszana i nie róbcie tego - to najgorszy portal w kraju nad Wisłą.
Tam nawet najwięksi desperaci 100 razy zastanawiają się, czy warto w taki szajs wchodzić.
Ankietę mike wypełnił a jakżeSmile
Odpowiedz
#22
Jeśli to wszystko ma być tak sprawiedliwie oceniane, to moderatorzy będą mieć dużo pracy. Na szczęście nie jestem moderatorem, więc problem mnie nie dotyczy Tongue Mam nadzieję, że na forum nie zaroi się od wymuszonych komentarzy spragnionych punktów użytkowników.

PS. Chyba jestem tu jedyną osobą, która nie zna portalu opowiadania.pl. Ale wierzę wam na słowo.
Odpowiedz
#23
Nie wiem o co chodzi z tymi punktami :/ I co to za serwis opowiadania.pl? Głowa mnie boli, nic nie rozumiem... ale wypełniłem ankietę Big Grin.
Odpowiedz
#24
Ej, a ja na opowiadaniach.pl chyba nawet mam konto i chyba nawet jakieś opowiadanie tam wrzucałam, tylko nie wiem, czy go nie skasowałam. xD
No mniejsza.

Zgadzam się z tymi, którzy mówią NIE dla kupowania punktów za pieniądze. Punkty jakoś w ramach wymiany tekstów na forum - okej. Ale za kasę? E-ee, noł łej.

Ankietę wypełniłam sto lat temu, więc sumienie mam czyste. Wink
Odpowiedz
#25
Co tu się powinno zapodać to kwestia:

Czemu jest tak dużo zarejestrowanych użytkowników, a jedynie GARSTKA pasjonatów komentuje i wstawia swoje utwory.

To powinno niepokoić.

Nieaktywnych do kosza.

Jesteś artystą, bądź nim JAK NAJCZĘŚCIEJ!
Odpowiedz
#26
Cytat:Co tu się powinno zapodać to kwestia:

Czemu jest tak dużo zarejestrowanych użytkowników, a jedynie GARSTKA pasjonatów komentuje i wstawia swoje utwory.

To powinno niepokoić.

Nieaktywnych do kosza.

Jesteś artystą, bądź nim JAK NAJCZĘŚCIEJ!

Nie zgadzam się z Tobą. Nie wszyscy piszą jedno arcydzieło za drugim, niektórzy potrzebują czasu na dopracowanie swojego utworu. Ale to przecież takie oczywiste...
[Obrazek: sygnatka.png]
Odpowiedz
#27
"Nie zgadzam się z Tobą. Nie wszyscy piszą jedno arcydzieło za drugim," - Piszą arcydzieła czy nie piszą. Komentować powinni z czystej, ludzkiej przyzwoitości.
Jak dla mnie to wprowadzanie systemu punktowego jest trochę jak balansowanie na linie zawieszonej nad przepaścią. Albo inkaustus przez to przejdzie, będzie miał uznanie i ogólnie aplauz na stojąco, albo spadnie, skręci kark i wszyscy (prawie) o nim zapomną.
Mam nadzieję, że wszyscy wyjdziemy na tym pozytywnie.
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#28
Nie muszą wrzucać arcydzieł. Nie muszą nawet żadnych utworów wrzucać. Powinni chociaż komentować, i tu kwestia: czy tolerujemy stricte czytelników, którzy się nawet nie wypowiadają w ramach oceny tego co czytają, czy nie, i - jako takich biernych nieaktywnych - na Inku ich sobie nie życzymy Big Grin
Odpowiedz
#29
Dajcie spokój, przecież zawsze i wszędzie, na każdym forum jest tak, że jest aktywna garstka i mniej lub bardziej nieaktywny tłum. Punkty tego aż tak nie zmienią - nie sądzę, żeby skończyło się czy to aplauzem na stojąco, czy skręceniem Inkowego karku.
Nie wydaje mi się też, żeby sensownym było usuwanie użytkowników tylko dlatego, że nie komentują cudzej twórczości (bo wstawianie własnych tekstów to już w ogóle jakiś żart, mam nadzieję; w końcu coś było o braku terroru, hmm? ;> ). Forum ma sporo innych wątków, gdzie można pogadać o filmach, muzyce i pupie Maryni. Jak ktoś chce się ograniczyć do tego typu rozmów, to jego święte prawo.

W ogóle ważność tych punktów ograniczyłabym do działów Twórczość i Kałamarz. W końcu teoretycznie reszta to tylko taka "doczepka" (abstrahuję tu od obu gildii, bo nie mam pojęcia, jaki w końcu jest ich status).
Odpowiedz
#30
Ciekawa dyskusja się toczy. Nie przestawajcie, Admiralicja robi notatki. Wasza opinia jest najważniejsza w zasadzie, bo to Wy korzystacie z forum.

<skrzętnie notuje w skrawku serwetki> --- Danek
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości