Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zatapianie smutków
#1
Miriadowi, żeby już tak się z tą prostotą nie afiszował

włażę do butelki
żeby brzdęki stały się cichsze
niechże staną się pisknięciami
przez szkło stłumionymi

tam w środku
na dmuchanym materacu
będę obserwować świat
kołysany pianką

dopóki wielka dłoń
nie chwyci za szyjkę
żeby mnie zadławić bąbelkami
jak będę zjeżdżać
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
Odpowiedz
#2
:* kocham cię
parę pytań:
- co oznaczają brzdęki?
- czemu na materacu?
- końcówki też nie do końca kapuję.

no... to już jest prostota, dzięki. dla mnie niejasna, ale chyba prosta. i tak cię kocham.
tak zupełnie poważniejąc - ja naprawdę uważam, że mam niedowład mózgu... ludzie piszą wiesze, ja się krzywię "co to za bełkot?", a potem padają pochlebne komentarze. jak wy byście to odebrali? to daje do myślenia. może, MOŻE, ja po prostu jestem głupiSmile
Odpowiedz
#3
Miriadu, ogarnij się
1. dźwięki słyszane przez szkło - brzdęki. ba nawet odbijające sie od szkła.
2. a co innego się unosi na płynie? tratwa? mało sielankowe skojarzenie.
3. w butelce chwytanej jesteś, w środku, ehh. <facepalm>

I jeszcze masz tytuł jako podpowiedź, no już prościej chyba nie umiem. No sorrej. Strike one, strike two, strike three, You're out xDD
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
Odpowiedz
#4
Cytat:1. dźwięki słyszane przez szkło - brzdęki. ba nawet odbijające sie od szkła.
2. a co innego się unosi na płynie? tratwa? mało sielankowe skojarzenie.
3. w butelce chwytanej jesteś, w środku, ehh.
kurrrrr....
...wacek, toż ja dobrze wiem to wszystko, co napisałeś (oprócz punktu drugiego - odpowiedziałeś mi. materac nie znaczy generalnie nic konkretnego, symbolizować ma wygodę, fakt, że podmiot czuje się w tej sytuacji odprężony i jak ryba w wodzie, a moze nawet dziećko w macici. btw, dobre by było z tą tratwą, bo ta się chociaż unosi NAD - ważne słowo - płynem. a chyba o to chodzi, nie? O pragnieniu bycia jednak NAD tym problemem. Dokładniej zaś nie tratwa a jakiś jacht może? PontonSmile SZALUPA!Tongue Nie no poważnieSmile), tępy to ja jestem, ale nie przesadzajmy. WIEM, co to jest brzdęk - ale dlaczego akurat brzdęk?? Czemu PL chce te "brzdęki" uciszyc?? COŚ przecież reprezentują. WYnikałoby z tego, że reprezentują picie, a PL chce uciec od tego picia, idąc w picie.. Bo przedstawiłes to umyślnie tak, że PLowi najwidoczniej "brzdęki" dokuczają, szuka od nich wytchnienia (da się tu odczytać takie życzenie PLa) minimum niech ulegną degradacji. Coś jak głosy w głowie szaleńca.
Co do końcówki:
Cytat:żeby mnie zadławić bąbelkami
jak będę zjeżdżać
Marnie to brzmi. Zwłaszcza owe zjeżdżanieUndecided
A dwa - że niby kto tam go chwyci? On chwyci metaforycznego siebie we flaszy, ta? I SIĘ zapije? Gdyby tak, to już cała metaforyka idzie w łeb, bo to wcześniejsze wchodzenie do butelki JUŻ przcież oznacza chlanie.
Domyślać sie zamiarów to ja sie domyślam zawsze, lepiej lub gorzej, ale jak wydają mi się przegięte, zwyt wieloznaczne i nieutrafione, to zapytuję o detale, w innym wypadku trudno ocenić, na ile sie autorowi udało a na ile skrewił.
Jako że wiersz MIAŁ być prosty i tandetny, nie bede tego krytykował. Wciąż tkwi u mnie w oprawce nad łożem:* Dzięki, ogarnę się.
Odpowiedz
#5
no nie, raczej ja to widzę tak, że PL jest tym tytułowym smutkiem...
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
Odpowiedz
#6
aha...
Odpowiedz
#7
"przez szkło stłumionymi"
brzydki szyk przestawy, chyba że to wewnętrzne nawiązanie do Poezji miriada
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz
#8
Liwaj ma (prócz seksownego zdjątka w profilu) rację w temacie szyku przestawnego.
No i temat Heart W końcu coś o alkoholu, ale bez tego dramatyzmu i moralizatorstwa.

Tytuł mi się nie podoba - banalny jest i zupełnie niepasujący do Ciebie.

Pozdrawiam.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości