Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
obietnica
#1
w ten niezwyczajny wieczór
po degustacji opłatka i karpia
otworzę usta nie po to

by wypłukać winem
zmęczenie obcym krajem

na dywanie poplamionym
barszczem
sprawię ci przyjemność
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#2
O mamo, zarumieniłam się... Nie spodziewałam się takiej końcówki, powaliła mnie pozytywnie. Ojć, taką obietnicę i mi by ktoś mógł złożyć Angel
Nie wiem, co jeszcze dodać, może coś dopiszę, jak dojdę do siebie Wink

Pozdrawiam Tongue

edit: no to jak już się otrząsnęłam z szoku, to mogę coś więcej napisać. Na początku myślałam, że to będzie banalne, takie nijakie, ale zdecydowanie się myliłam. Otwarcie ust skojarzyło mi się z krzykiem cierpienia, bólu, wyładowania się. Ale czytając dalej, dochodząc do momentu dywanu, barszczu i ostatniego wersu mnie zbiła z nóg! Lubie takie teksty z tupnięciem, dosadne. Brawo!
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#3
Emyk888, zawsze to jakaś odmiana, a i jakaś alternatywa dla pijących w nadmiarze Big Grin
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#4
ano zacne, zacneSmile krótkie a przemyślane, odpowiednio dozowana bezpośredniość i bezwstyd, wyłożone niebezpośrednio i wdzięcznie. słowem - romantyczność. tyle, że nieuczesana i pełnymi wargamiSmile
Odpowiedz
#5
Dziękuję za komentarz, miriadSmile,
Jeszcze jeden taki koment, a wprowadzę ten pomysł do wigilijnego menuTongue
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#6
Spodobał mi się wierszyk, bardzo. Mile zaskoczona Smile
Wyciśnij życie, jak słodko - gorzką czekoladkę.
Nie żałuj błędów, tylko niespełnionych marzeń.
Zrób coś, dla siebie, lecz nie od jutra.
[Obrazek: malarskie-dziela-sztuki6_s.jpg]

Odpowiedz
#7
Jestem zszokowany! W ogóle się nie spodziewałem takiego zakończenia Smile Złamałaś konwencję tak, jak dres łamie nosy małym dziewczynkom Wink
A mimo tej dosłowności i terapii szokowej, zrobiłaś to dość poetycko, co może zakrawać na paradoks. Myślę, że to zasługa wzmianki o barszczu. Bardzo dobry zabieg.
Może jedynie niezbyt mi pasuje "sprawię ci przyjemność". Jest w tym wszystkim takie normalne. Ani liryczne ani szokujące. Pewnie poszukałbym jakiejś alternatywy. Ale całość się ewidentnie broni.
Krótkie, ale niezwykle treściwe.
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#8
Proste, prościutkie, no i chyba właśnie w tym tkwi sekret tego wiersza. Dołożenie dodatkowej potrawy po Wigilii(tak to odbieram), to całkiem niezła niespodzianka na koniec.Tongue Początkowo utwór wprawił w zastanowienie, sugerując stonowanie po przez tematykę jaką dotyka, po czym zbił z nóg MOCNYM ZAKOŃCZENIEM(odwrotnym do oczekiwań). W efekcie zostaje się zaskoczonym i zbitym z tropu pozytywnie Wink
Generalnie tekst nie zaskakuje ani formą, ani szczególnym wariactwem słów(ich zabawą), ale jest dobry w prostym ujęciu więc zostawiam 4/5 Smile
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#9
Laj, pod słowami "sprawię Ci przyjemność" można dużo sobie wyobrazić. Dlatego też te zdanie jest takie proste.
Nie mniej jednak, doprecyzowałam wcześniej ową przyjemność.

Dziękuję, że wpadłeś Smile
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#10
(05-12-2013, 13:24)viosenna napisał(a): Laj, pod słowami "sprawię Ci przyjemność" można dużo sobie wyobrazić.

Z kontekstu tego wiersza, a zwłaszcza z fragmentu "otworzę usta" nasuwa się jeden, zdecydowanie wyrazisty sposób sprawienia przyjemności Tongue
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#11
Moja PiramidoHeart nie miałam na myśli dodatkowej potrawy, chociaż można tak to odebrać.
Ta przyjemność to alternatywa dla spędzenia wieczoru z winem. Co poniektórym na dobrze wyjdzie.
Nie przyczepiłaś się do formy. Wnoszę z tego, że jest OK. Bardzo mnie to cieszy.
SmileSmile

(05-12-2013, 13:30)Laj napisał(a):
(05-12-2013, 13:24)viosenna napisał(a): Laj, pod słowami "sprawię Ci przyjemność" można dużo sobie wyobrazić.

Z kontekstu tego wiersza, a zwłaszcza z fragmentu "otworzę usta" nasuwa się jeden, zdecydowanie wyrazisty sposób sprawienia przyjemności Tongue

Sorry, że wątpiłam w Twą domyślnośćTongue
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#12
To naprawdę budzi takie skojarzenia, ale fakt wielu rzeczy można się domyślać i dopatrzeć, ja go biorę właśnie w takim układzie, bo aż fajny Tongue
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#13
Cytat:Z kontekstu tego wiersza, a zwłaszcza z fragmentu "otworzę usta" nasuwa się jeden, zdecydowanie wyrazisty sposób sprawienia przyjemności Tongue
śpiewanie? Tongue też może sprawić przyjemność xD ale nie no, też mam takie skojarzenia Shy
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#14
Kochani, właśnie to miałam na myśli, nie wiem po co jeszcze można w ten wieczór usta otwierać, tylko po to właśnie Big Grin
Śpiewać można w trakcie.
Zauważcie, że nie określiłam płci peela Smile

SmileSmile
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#15
(03-12-2013, 09:22)viosenna napisał(a): w ten niezwyczajny wieczór
po degustacji opłatka i karpia
otworzę usta nie po to

by wypłukać winem
zmęczenie obcym krajem

na dywanie poplamionym
barszczem
sprawię ci przyjemność

ależ tutaj jest bardzo fajna, choć niby subtelna przerzutnia, widoczna jednak jak na dłoni, tylko sceneria najpiękniejszej kolacji, a i cała tonacja utworu może wyciszać, a nawet hipnotyzować (oki, przesadzam).

Jak mi się podoba ta dwuznacznośc, która potem jest rozwiązana przerzutnią następnej strofy dwuwersowejBig Grin

po degustacji opłatka i karpia
otworzę usta nie po to


Normalnie suspensBig GrinCoolTongue

Nie, no już poważnie mówiąc im dalej, tym lepiej. Dwuwers o winie nieżłego lotu, niezłe dla kontrastu, który - jak i inni wspomnieli- nokautuje dwuznaczną puentą...

Bardzo dobry utwór. Nie wizę nic do poprawy, choć pewnie, jakbym się uparł,to bym coś na siłę wygrzebał, ale ... nie...

Powiem tylko 5/5

I ta przyjemnośc na dywanie aż mi po głowie kosmaci się... nie tylko materiałem, z którego owo podłoże jest zrobioneTongue
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości