Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozmowa
#1
– Nie szarp tak mocno, bo życie ze mnie wytelepiesz, a ja się jeszcze nie zastanowiłem nad wiecznością.
W raju – jak na mój gust – zbyt tłoczno, z moją alergią na tłumy – nie bardzo, zresztą jako jawnogrzesznik wśród świętych czułbym się niedorzecznie. Więc piekło, ale przecież mówią „co nagle to po diable”, więc chyba nie wypada zbytnim pośpiechem obrażać gospodarza.
No przestań, daj pomyśleć, przecież to niebagatelna decyzja…
Że musisz… no dobrze, to weź tego z łóżka obok, będzie ci się zgadzać w statystyce.
Tymczasem poleżę, poczekam, aż czas wyliże moje kości do czysta.

 Jakaś ty namolna, konformistyczna, przecież wiem, że każdy, wolałbym jednak nie dzisiaj.
Przyjdź jutro. Do cholery, tu obowiązuje cisza nocna!

Poszła? Nie poszła, czeka.
Odpowiedz
#2
Rozmowa ze śmiercią, taka współczesna wersja średniowiecznego „Dialogus magistri Policarpi cum Morte”. 
W rozpisaniu na dialogi wyglądałoby to mniej więcej w taki sposób:

Mors dicit: 
Dzirżę kosę na reistrze,
Siekę doktory i mistrze,
Zawżdy ją gotową noszę.


Magister Martinus respondit:
Że musisz… no dobrze, 
to weź tego z łóżka obok, 
będzie ci się zgadzać w statystyce.


Big Grin

Podoba mi się komizm przebijający z tego monologu, pogodzenie z losem, mimo ewidentnego strachu przed śmiercią. Piękne obrazowanie, metafory... No i zakończenie - rewelacja...
Ode mnie 5/5.
Z prezentem muzycznym.



Z uwag technicznych:


Cytat:[+]Nie szarp tak [i]mocno,[/i]

Dodaj spację.


Cytat:nie bardzo,
zresztą wśród świętych

Usuń łamanie linii.


Cytat:daj pomyśleć,[+] przecież to 

Daj przecinek.


Cytat:poczekam,[+] aż czas wyliże 

Daj przecinek.


Cytat:Do cholery,[+] tu obowiązuje cisza nocna!

Daj przecinek.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#3
No właśnie. Niby o śmierci, a zabawne. No i nawet całkiem prawdopodobnie wygląda. Tyle, że w piekle też pewnie jest tłok.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#4
(30-01-2018, 16:34)Marcin Sztelak napisał(a): W raju – jak na mój gust – zbyt tłoczno, 
A "SouthPark" oglądałeś? Big Grin 
(30-01-2018, 16:34)Marcin Sztelak napisał(a): W raju – jak na mój gust – zbyt tłoczno, z moją alergią na tłumy – nie bardzo, zresztą wśród świętych, jawnogrzesznik czułbym się niedorzecznie.
W końcówce się gramatyka pogubiła. Albo "czułby" - o sobie w trzeciej osobie, albo "zresztą (jako) jawnogrzesznik wśród świętych czułbym się niedorzecznie"
(30-01-2018, 16:34)Marcin Sztelak napisał(a): [i]No przestań, daj pomyśleć, przecież to niebagatelna decyzja…[/i]
Gdyby to od człowieka zależało... Big Grin

Zabawne, nie przegadane, użyto tyle słów ile trzeba do realizacji tematu.
Jak we wskazanym zdaniu odnajdzie się gramatyka (w ten czy inny sposób), skłonny jestem dać 5/5 Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości