Rewolucja w literaturze, czyli problem z książkami na maturę :X
#1
Jak w temacie... mam problem, bo chciałbym jeszcze z jedną, może dwie książki do literatury podmiotu i nie bardzo mam pomysł. Temat jest o rewolucji (nie pamiętam szczerze mówiąc co z nią związanego, ale to nie problem...). Dwa najbardziej oczywiste sam już sobie wpisałem na listę: Nie-boska komedia i przedwiośnie. Z literaturą przedmiotu poradzę sobie sam, tylko z tym głupim podmiotem jest problem. Na upartego mogę dać Inny Świat, ale nauczycielka coś się pluje, że to nie to, a jako że przez te jej plucie mam już ok. 2 to nie chciałbym pogarszać sytuacji.
Z góry dziękuje.
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#2
Do głowy przychodzi mi tylko jedno - w ogniem i mieczem masz rewolucję kozackąWink
Odpowiedz
#3
Jeśli to podpada po temat to daj tekst "Murów" Kaczmarskiego Tongue
Tam masz przedstawioną (krytycznie) rewolucję.
Odpowiedz
#4
Pudło i pudło... ma być rewolucja w stylu tych w dwóch przedstawionych książkach i jak się upiera moja nauczycielka ma być przedstawiony przebieg rewolucji i jej skutki. Nie tylko opinie o niej itd.
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#5
No to zapytaj tej nauczycielki co ona proponuje. Skoro jej wszystko nie pasuje, niech coś wymyśli, a nie tylko krytykuje, ech typowo polskie...
Odpowiedz
#6
Mnie pytasz?
Niestety ona niczego nie podaje. W sumie to wszystko przez moją klasę: od września do grudnia nie było nas w sumie na >2000 godzin lekcyjnych, w tym w większości na sprawdzianach będących na pierwszej lekcji lub ostatniej, a co niektórzy szli do lekarza co drugi dzień w środku lekcji (gdy wówczas był akurat sprawdzian).
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#7
http://motywy-literackie.klp.pl/a-6185-3.html proszę Tongue

i jeszcze tutaj: http://www.sciaga.pl/tekst/21327-22-rewo...lan_ramowy

może wśród tych tytułów znajdziesz coś dla siebie
Odpowiedz
#8
W którejś części "Nocy i dni". Nie pamiętam w której, bo czytałam daaawno.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#9
Nędznicy
tam masz rewolucję, plan rewolucji, przebieg rewolucji, upadek rewolucji i skutki rewolucji.
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#10
Hmmm...
Rozważam dorzucenie Nędzników i Folwarku Zwierzęcego... No nic, spytam się nauczycielki czy to w jej opinii może być. Jak się wreszcie odczepi, będzie można zamknąć temat :X
Cała moja twórczość, z której jestem zadowolony:
Na zwłokach Imperium[fantasy]
I to jest dokładnie tak smutne jak wygląda.

Komentuję fantastykę, miniatury i ewentualnie publicystykę, ale jeśli pragniesz mego komentarza, daj mi znać na SB/PW. Z góry dziękuję za kooperacje Tongue
Odpowiedz
#11
"Folwark zwierzęcy" to strzał w dziesiątkę, dorzuciłabym "Szewców" Witkacego Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości