Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawo
#16
Fajny utwór Dus Iu.
Budowa średnia,ale słownictwo,pomysł i ogólny nastrój wiersza bardzo dobre.
Świetna pointa.

4,5/5

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#17
Rytm i eufonia jak należy, paralelizm i czytelna treść do powiedzenia kryjąca się za tą formą. Nnno! Na piątkę. Wink
"Τοῖς ἐγρηγορόσιν ἕνα καὶ κοινὸν κόσμον εἶναι, τῶν δὲ κοιμωμένων ἕκαστον εἰς ἴδιον ἀποστρέφεσθαι."
Ηράκλειτος --- Αποσπάσματα, fragmentum B 89
Odpowiedz
#18
Dziękuję ;]
Odpowiedz
#19
Każdy ma prawo odejść, każdy ma prawo pisać. Nie wszystkie wiersze dla publiczności, trzeba coś zostawić sobie. Prawda, prawda, prawda!!!
Czasami jesteśmy panami świata, częściej jego cieniem.
Odpowiedz
#20
Dobry refleksyjny wiersz - niewiersz. Tu proszę nie miej do mnie pretensji, ale wobec braku wyraźnej definicji tegoż rodzaju literackiego, raczej nie podejmuję się wyrokować, z wyjątkiem wierszy klasycyzujących i posiadających wyraźne cechy (metaforyczność itd). Takie, które po rozpisaniu prozą, same podczas czytania wersują się.
Myśl dobra i ładnie ujęta, także i w sposób formalny.
Pozdrawiam

Czytaczu, moim zdaniem, każdy wiersz jest (powinien być) pisany sobie. Jeśli się pisze pod publiczne zapotrzebowanie, na zamówienie, to zazwyczaj i od razu w takim wierszu widać to, słychać i czuć.
Duśki utwór oczywiście takiej skazy nie ma.
Każda droga jest prosta, gdy wiedzie do celu.
A cel jest jasny, jeśli w mroku jak pochodnia świeci.
Znajdziesz ścieżkę tajemną wśród zarosłych wielu
i skrzydło drugie niechybnie odszukasz
- rycerzu błędny, zdradzony rumieńcem
Odpowiedz
#21
Witam,
Podoba mi się, jest totalnie inny od reszty Twoich tekstów i to w nim intrygujące.
Jestem na Tak. Szacun...
Odpowiedz
#22
Dziękuję po raz kolejny Smile

Miło, że się podoba.
Odpowiedz
#23
Zatkało mnie. Dlaczego? Bo to jeden z nielicznych wierszy, które bardzo, bardzo pasują do mnie.
Dzięki, Duśka, że przyszedł Ci do głowy taki tekst.
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

Odpowiedz
#24
Proszę, Mes Smile
Odpowiedz
#25
to jeden z mądrzejszych wierszy jakie ostatnio czytałem na Forum. Godne polecenia.



Pozdrawiam.
G.A.S - Groteska, Absurd, Surrealizm.
Odpowiedz
#26
Dziękuję, Szachu. Pochwała spod Twoich palców zawsze przywodzi uśmiech na twarz Tongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości