Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płomień
#1
Moja przymiarka do pisania wierszy.
Pomogła mi oczywiście Piramida. Więc to nasze wspólne.

Płomień

Leć do lampy motylku,
zwabiony blaskiem -
płomień opali skrzydełka,
nawet nie poczujesz bólu.

W końcu razem zgaśniemy.
Tak trzeba, by nowy dzień,
ukazał nam kolory
wspólnego nieba.


Katowice - Błotnica 07.03.2013.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#2
Piękny Smile
Skojarzył mi się z bajkami o wróżkach dla dzieci.
Lekki, bez zgrzytów (których się nie spodziewałam Tongue).
Ma w sobie to coś.
Pozdrawiam
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#3
No, no Gorzki.Big Grin

Pierwsza zwrotka podoba mi się bardzo - niewinny motylek leci w miejsce, gdzie spodziewa się zastać dobro, a tymczasem zastaje coś zupełnie odwrotnego, śmierć.

Drugiej zwrotki zaś nie rozumiem za bardzo. Co nie zmienia faktu, że pierwsza jest fajna.

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#4
Podoba mi się, że ten płomień zaskakuje, bo nie zabija, tylko stanowi przejście do (lepszego?) świata. Ładny wiersz.
Komentując dzielę się osobistymi, subiektywnymi odczuciami, nie poczuwam się do znajomości prawdy absolutnej Wink

W cieniu
Nie ma
Czarne płaszcze

[Obrazek: Piecz1.jpg] 

Odpowiedz
#5
No cóż, wypada tylko podziękować za nader przychylne wypowiedzi.
Dziękuję.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#6
Gorzki... wiersz jest Twoją zasługą, ja sprawdziłam tylko formę i interpunkcję.
Reszta należy do Ciebie. Będzie dobrze, myślę, że powinieneś dalej pisać, a nie bać się jak postrzegają poetówSmile
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#7
Sprawnie napisany. Nie wiem, co więcej napisać, gdyż średnio mi się podobają i średnio doceniam te krótkie wierszyczki. Ja osobiście nie widzę w nim nic ciekawego, czy niepowtarzalnego. Od wierszy oczekuję, że będą miały jakiś przekaz, tu takiego niestety nie dostrzegam. Wink
Wyciśnij życie, jak słodko - gorzką czekoladkę.
Nie żałuj błędów, tylko niespełnionych marzeń.
Zrób coś, dla siebie, lecz nie od jutra.
[Obrazek: malarskie-dziela-sztuki6_s.jpg]

Odpowiedz
#8
Co prawda nie chwyciło mnie jakoś szczególnie i raczej w pamięci nie zostanie ale, jak na przymiarkę do pisania wierszy całkiem nie źle.


Pozdrawiam

E.
Odpowiedz
#9
Gorzki! Poeto Ty mój! Jak na debiut, to BARDZO DOBRZE. Ładna konstrukcja, nie ma banału (z jednym wyjątkiem), patosu ani szyku przestawnego - najczęstszych grzechów początkujących poetów. Jestem pod sporym wrażeniem! Kilka uwag:

Po co ta kursywa? Kursywa nie sprawia wcale, że wiersz brzmi bardziej poetycko Wink

Interpunkcja:

Leć do lampy, motylku
zwabiony blaskiem -


Ostatni wers, pointa, to właśnie ten wyjątek: banał i to straszny. Bardzo dobrze poprowadziłeś ten wiersz, pierwsza strofka jest świetna, trzy wersy drugiej też - zapowiada się jakaś fajna pointa, która mnie pozamiata, a tu... no banał, nic nie poradzę Smile

Oceniam za 4 gwiazdki, biorąc pod uwagę, że to Twój pierwszy wiersz, powinno być 5, zdecydowanie, ale muszę odjąć punkcik za ostatni wers.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#10
Gdybyś ukrył się za innym niż masz pseudonimem jest jedna rzecz, po której bym Cie poznała - zdrobnienia.
Przesłanie choć może ukryte ździebko również sporo o Tobie mówi.
Ten wiersz jak motyl, delikatnie siada na sercu trzepocąc skrzydłami. Wskazuje to co jest w sumie najważniejsze.
Miłość warta jest poświęceń. Smile

Pozdrawiam z uśmiechem
Vio
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#11
Taka migawka. Big Grin Zdrobnienia pasują, nawet klimat jest.
Nawet jeśli ostatni wers jest banalny, to dużo wnosi. Podoba mi się. Smile
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#12
Pozostaje mi jeszcze raz serdecznie podziękować. No i pomyśleć od czasu do czasu, czy by myśli nie wyrazić w formie wierszowanej.
corp by Gorzki.

[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości