Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ludzie to zwierzęta
#16
Cytat:płynie marynarka
wojenna

Marynarka - bardzo ogólne stwierdzenie. Na razie nie mam pomysłu na zamiankę.

Cytat:wieloryby brzuchami
prują fale i życia
ludzkie

Porównanie wieloryba z łodzią podwodną - chybione. Dlatego, że porównujesz stalową maszynę do zwierząt. A tytuł sugeruje inaczej.
Po zamianie wieloryby na u-boty zdecydowanie lepiej brzmi.


Cytat:piekło na wodzie


Skoro łodzie podwodne to pod wodą.

Jeżeli nawiązujesz do wojny na morzu pod wodą i nad wodą ( płynie marynarka wojenna) mile widziany byłby wers opisujący walkę np. niszczycieli.
Umieszczony po - wielorybach - .

Proszę, spróbuj poprawić wg mojej sugestii. Niekoniecznie tutaj. Tylko tak na próbę.Tytuł zmieniłabym na związany z wojną.
Ludziom daleko do zwierząt w tym wypadku. Pojęcie wojna jest im obce.

Pozd.
VioSmile






"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#17
Cytat:płynie marynarka
wojenna
tu dobrze, że dodałaś, że wojenna, bo już widziałem na horyzoncie wyobraźni taką bawełnianą (ni to kurtka, ni to płaszcz) marynarkę w jodełkę. Potem wojenna, czyli myślę sobie - zielona.

masz trzeci głos, jakby co. a co do opinii miriada to szanuję je głownie za brak dyplomacji i nie wiem skąd te teksty, że nie napisał jeszcze nic ciekawego. no cóż. punkt widzenia = punkt siedzenia. to, że mówi wprost to nie znaczy, że jest chamski. naprawdę chcielibyście, żeby każdy się tu z każdym pieścił, i nigdy drugiemu nie powiedział, że coś "jest do bani"? interesuje was asocjacja wzajemnie sobie masujących gonady? mnie nie. tu się uczymy i cieszymy jak wyjdzie, a nie sobie schlebiamy i klepiemy się po pośladkach, prawda? dobrze ci mówi, ciśnie w twoje wiersze non stop, widać, że się interesuje, że ma zaparcie, kto wie, może wierzy, że stać cię na lepsze? ode mnie to co zawsze - wyskocz ze swojej utartej jak kruszone ciasto formy. masz syndrom przykurczu formy. pozdrawiam serdecznie.

nieludzka rzeź

płyną żelazne rekiny
prują fale i spokój
oceanu czerwień
Odpowiedz
#18
Jest różnica między napastliwą krytyką, a konstruktywną. Jedno z drugim nie musi się wykluczać natomiast.
Zdaje mi się, że na każdym kroku piszę, że ją doceniam, ale chyba nie wystarczającoWink
vysogot ja nie zbieram głosów do utworu w tym momencie, to nie ankieta. Podoba nie podoba, głos za i przeciw.

Dzięki za komentarze.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#19
Witam,
Niefortunna wersyfikacja. Ostatni wers jest jak ogórek kiszony na torcie, ni jak nie pasuje.
Temat miniaturki zaciekawił, ale wykonanie nie przypadło mi do gustu.
Może za jakiś czas to tego zerkniesz i trochę poprawisz ten obraz, który pojawił Ci się w głowie.

Czarnuch
Odpowiedz
#20
Vysogot , Xd Masz wyobraźnię, odnośnie słowa- marynarka -
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#21
Noir dzięki za komentarz, pewnie w swoim czasie powrócę do tego, jak na razie nie czuję się na siłachWink
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości