Format publikacji
#1
Witam, jestem nowy na tym forum i nurtuje mnie pewien problem. Mianowicie zauważyłem, że publikowane teksty zwykle są po prostu wklejane do treści posta. Chciałbym jednak opublikować tekst w formacie pdf, a konkretnie umieścić link do pliku pdf, bo w ten sposób mogę zachować formatowanie i pewne inne rzeczy. Czy to nie jest przypadkiem w jakiś sposób zabronione albo niemile widziane? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
#2
Hm, nie za bardzo. Jeśli już - to napisz tekst w poście, a poniżej zamieść informację, że utwór jest również dostępny w wersji pdf i podaj bezpośredni link do ściągnięcia.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#3
Co do formatowanie mamy tag [ p ] dzięki któremu możemy robić akapity. Resztę wytłumaczył już root Smile
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#4
Akapity to nie wszystko. Pdf pozwolił mi stworzyć pełną oprawę graficzną, stylizowane tła strony, ilustracje, napisy runiczne, inne czcionki do cytatów, okładkę, mapy na końcu. A chciałem zaprezentować utwór jako całość, by pokazać te elementy. Rozumiem, że to się może wydać niepotrzebnymi bajerami, a poziom samego tekstu może być niższy, ale taki już jestem.

Ogólnie dziękuję wszystkim za odpowiedzi i jeszcze się zastanowię nad tym zagadnieniem.
Odpowiedz
#5
Rozumiem Twój punkt widzenia, ale jeśli wrzucisz sam tekst i umieścisz link do pfa, to na pewno czytelnicy zainteresowani Twoim utworem z niego skorzystają Smile
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#6
Ależ stary, przecież to oczywiste, że czegoś takiego nie wrzucisz na forum Big Grin Jak niby masz zamiar to zrobić? To z technicznego punktu widzenia nie ma szans, przynajmniej nie w tej chwili i nie na takim skrypcie Smile Po prostu dajesz link do pdf'a i tyle, jeśli chcesz zaprezentować całość to nie ma rady Smile
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#7
Zaraz, wróć! Pisząc "jako całość" miałem na myśli całość pod względem... graficznym, itd. Oczywiście mogę podzielić tekst na takie pliki pdf, że np. każdy będzie zawierał jeden rozdział, a w treści samego posta wklejać sam, czysty tekst danego rozdziału. W sumie to też jest rozwiązanie...
Odpowiedz
#8
Jakim programem to robicie? Z chęcią bym posiedział nad czymś takim. Root, gdzieś czytałem, że wydałeś tomik swojej poezji w pdf. Pytanie brzmi: jak? Tongue

EDIT: Mam już program PDFcreator. Już się orientuję jak to wszystko wygląda. Dzięki Tongue
Odpowiedz
#9
Ja osobiście używam programu "Mistrz PDF", ale obecnie na rynku jest mnóstwo programów udających drukarki, które pozwolą Ci "wydrukować" dowolny plik jako pdf.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości