Via Appia - Forum

Pełna wersja: Format publikacji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, jestem nowy na tym forum i nurtuje mnie pewien problem. Mianowicie zauważyłem, że publikowane teksty zwykle są po prostu wklejane do treści posta. Chciałbym jednak opublikować tekst w formacie pdf, a konkretnie umieścić link do pliku pdf, bo w ten sposób mogę zachować formatowanie i pewne inne rzeczy. Czy to nie jest przypadkiem w jakiś sposób zabronione albo niemile widziane? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Hm, nie za bardzo. Jeśli już - to napisz tekst w poście, a poniżej zamieść informację, że utwór jest również dostępny w wersji pdf i podaj bezpośredni link do ściągnięcia.
Co do formatowanie mamy tag [ p ] dzięki któremu możemy robić akapity. Resztę wytłumaczył już root Smile
Akapity to nie wszystko. Pdf pozwolił mi stworzyć pełną oprawę graficzną, stylizowane tła strony, ilustracje, napisy runiczne, inne czcionki do cytatów, okładkę, mapy na końcu. A chciałem zaprezentować utwór jako całość, by pokazać te elementy. Rozumiem, że to się może wydać niepotrzebnymi bajerami, a poziom samego tekstu może być niższy, ale taki już jestem.

Ogólnie dziękuję wszystkim za odpowiedzi i jeszcze się zastanowię nad tym zagadnieniem.
Rozumiem Twój punkt widzenia, ale jeśli wrzucisz sam tekst i umieścisz link do pfa, to na pewno czytelnicy zainteresowani Twoim utworem z niego skorzystają Smile
Ależ stary, przecież to oczywiste, że czegoś takiego nie wrzucisz na forum Big Grin Jak niby masz zamiar to zrobić? To z technicznego punktu widzenia nie ma szans, przynajmniej nie w tej chwili i nie na takim skrypcie Smile Po prostu dajesz link do pdf'a i tyle, jeśli chcesz zaprezentować całość to nie ma rady Smile
Zaraz, wróć! Pisząc "jako całość" miałem na myśli całość pod względem... graficznym, itd. Oczywiście mogę podzielić tekst na takie pliki pdf, że np. każdy będzie zawierał jeden rozdział, a w treści samego posta wklejać sam, czysty tekst danego rozdziału. W sumie to też jest rozwiązanie...
Jakim programem to robicie? Z chęcią bym posiedział nad czymś takim. Root, gdzieś czytałem, że wydałeś tomik swojej poezji w pdf. Pytanie brzmi: jak? Tongue

EDIT: Mam już program PDFcreator. Już się orientuję jak to wszystko wygląda. Dzięki Tongue
Ja osobiście używam programu "Mistrz PDF", ale obecnie na rynku jest mnóstwo programów udających drukarki, które pozwolą Ci "wydrukować" dowolny plik jako pdf.