Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cztery Kamienice
#1
Nie odziedziczyłem nawet wiedzy tej o ksywce.
Za facjatę można było uznać jego organ powonienia
jak po sundajskim protoplaście, wyłapujący nawet
z bagatelizowanych jeszcze wierzb wiciowych
konwekcyjną chwytność pary nienasyconej.

Byłem najmłodszy, poręczny jak przeliczeniowe pół metra:
na długość różowej elektrody z niekwaśną otuliną
i pudelka zapałek. Osieroconej jego chorobą brygadzie
czytałem kłady konstrukcji, bez miarki ciągnąc robotę,

w cieniu chłodni kominowych, bezpośredniego
przeciwprądowego wymiennika ciepła.
Pozostając nieczuły na pełną kondensację uczuć pięknej operatorki
szóstego bloku, gotowej pójść ze mną w kontrolowane
upusty z suszonego śniegu, na lata z dwudziestym
stopniem zasilania.

Zamiast cyrkulacji skroplin pozostał odnawialny żal.
Odpowiedz
#2
Czasami jak czytam twoje  wiersze( niestety  nie  potrafię ich  ocenić , bo to są grainy więc ...) mam wrażenie "stechnologicyzowania" treści  Smile  Tak jest i w tym przypadku. Za wyciśniecie z chłodni kominowej poezji  to  powinienem  dać 4  gwiazdki Big Grin  Masz  dar  do liryzowania rzeczy,  które  wydawałoby się nie nadają się do tego .
Odpowiedz
#3
(24-02-2018, 10:57)BJKlajza napisał(a): (...) mam wrażenie "stechnologicyzowania" treści  Smile (...) Big Grin  Masz  dar  do liryzowania rzeczy,  które  wydawałoby się nie nadają się do tego .

Ty tym "stechnicyzowaniem" zatrzymujesz--- w tej liryce w-ręcz, w-usz, w(e)-ł(e)bie aż się włącza taka diodka ironizująca, --- ta mieszanka stechnicyzowania, sentymentalizmu, nostalgii i żartobliwych aluzji aż przyciąga, zatrzymuje i ... bardzo rozpogadza. Mnie wyszło 4,444469/5 wiec daję 4/5 z domyślnym plusikiem. W sumie w jakimś sensie też jako kryterium biorę tym razem głos Błażeja, który z oceną miał kłiopiot, ale się wyraził "co by dał", więc ja czynię od siebie za siebie, ale ... niejako za dwóch... (powiedzmy, że mam właśnie rozdwojenie jaźni)



P>S> No, musiałem napisać, że stechnicyzowanie, a nie stechnologizowanie, aby ... inaczej, niż przedmówca się "wyrazić'  Cool Big Grin Tongue
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości