Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matka
#1
.
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#2
Niekonsekwencja.
Albo stosujesz rymy w klauzulach - albo nie. Zobacz, jak to jest. Pierwsza strofa, trzy wersy, rym w dwóch. Druga, trzy wersy, brak rymu. Trzecia - powtórzenie układu pierwszej.
Plus ohydna para: matki - statki
No i archaiczne formy zaimków (mej matki).
Grr.

Fajny obraz (wart przemyślenia, pewnie ciekawa rzecz Cię zainspirowała), ale forma zepsuła efekt.
Tyle ode mnie.

nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#3
zgadzam się z przedmówczynią. forma okropna, lecz sam pomysł ujmujący. męczy słowo matka, i zbyt proste rymy. pomyślałem że można by spojrzeć na to jakby napisała to 9 latka, okej spoko, tylko wtedy by potrzebne było rzeczywiste odrealnienie autorki i zbudowanie nowego wizerunku na potrzebę jednego wiersza. pewnie wykonalne.

5/10

pozdrawiam t.
jestem nikim i niczym
Odpowiedz
#4
Cytat:a na nich leżą moje manatki,
wśród nich nie ma już mej matki.

leżą na nich moje manatki,
a wśród nich
nie ma już mojej matki


Bym napisała, reszta mi się nawet podoba, o dziwo. Angel
Odpowiedz
#5
Myślę, że napisałaś to pod wpływem wspomnienia, jakiegoś konkretnego obrazu. Nie lubię i nie potrafię ocenić rymowanych wierszy.... Ten mi nie przypadł do gustu niestety....
Cytat:Kiedy wypuszczam z papierosa dym
chcę poczuć to znów.
Bo nie wiem gdzie teraz jesteś Ty,
a chciałbym chyba byś była tu.
Odpowiedz
#6
To jest wiersz z 2013 roku Big Grin
Nie pamiętam już, co dokładnie mnie zainspirowało. Bardzo prawdopodobne, że obraz jakiegoś niemieckiego malarza. Co więcej, odnoszę wrażenie, że próbowałam dotknąć rodzaju wiersza, z którym spotkałam się po raz pierwszy. Oczywiście nie wyszło.
No, ale tak czy inaczej dziękuję za poświęconą chwilkę Smile
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości