Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Żądło
#16
fajne Tongue

Jak na ironię zabawnie by było, żeby ten szerszeń cię ugryzł Tongue

i podoba mi się zdmuchnięty dom Tongue
Odpowiedz
#17
Taki niby niewinny utwór, a jaka dyskusja! Aż miło! Big Grin

Tekst krótki, treściwy. Trochę czarnego humoru, trochę groteski. Może z tymi jędrnymi udami i żądłem pojechałeś po bandzie (że to tak kolokwialnie określę), ale mając na uwadze, że to SEN, a SNY rządzą się własnymi prawami i wręcz nie mogą być logiczne - nie można tego traktować inaczej jak z odpowiednim dystansem.

Poniżej wypisałam to, co Janko określiłby jako zgrzytki, i oczywiście potraktuj to jako luźne uwagi Smile

Spojrzałem na zegarek, była piąta rano. Zacząłem rozglądać się - ałem/ałem - w tak krótkim odstępie, aż się prosi, by nieco przeredagować

długich żaluzji w drzwiach od balkonu - wytnij <od>

mignął mi miedzy nimi - między

Mój przeciwnik był długości mniej więcej trzech średniej wielkości ogórków. - Root, dałoby się jakoś khem... prościej? Big Grin Wymiękłam przy wyobrażaniu sobie wielkości ogórka Tongue (mając na uwadze, że ogórki też są różnej wielkości)

z odwłoka wielkie żądło, ostre jak riposta posła Palikota, daleko nie szukając. - wytnij <daleko nie szukając> myślę, że nic do tekstu nie wnosi, a bez tego będzie płynniej się czytało.

I tyle. Fajny pomysł. Świetne wykonanie. Szybko, miło i przyjemnie. Gratuluję.

Pozdrawiam.
Piekło jest puste, a wszystkie diabły są tutaj.
William Shakespeare
[Obrazek: gildiaPiecz1.jpg]
Odpowiedz
#18
Lil, dzięki za komentarz. Niektóre sugestie zastosowałem, niektóre nie - prawem autora Smile

Co do ogórków - dałoby się prościej, ale nie chciałoby się! Big Grin
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#19
I to właśnie lubię!Smile. Trzeba mieć trochę nierówno żeby pisać takie rzeczy ale to jest jak najbardziej pozytywne. Tak ma właśnie Christopher Moore, Tim Burton i Quentin Tarantino a ich dzieła są bardzo dziwne i pokręcone, przez co nie są one dla każdego Smile
Odpowiedz
#20
Dzięki, Piter. Ano, odlot jest jedynym stąpaniem mocno po ziemi, jak powiedział kiedyś ktoś.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#21
Cóż, aż jestem ciekaw gdzie pracujesz, skoro możesz wtedy pisać takie pokręcone kawałki. Smile
Wielka szkoda, że ludzie zapominają większość swoich snów, bo traci głównie literatura.
W oczy rzuca się nie tylko Packa Zagłady (pracowali nad nią Rosjanie w latach 1940-50, ale uznali, że to zbyt okrutna broń), senna logika (zmieciony z powierzchni ziemi dom i stojąca jak gdyby nigdy nic matka), ale także - przede wszystkim szerszeń. Ten złośliwiec, który nie dość, że spać nie daje, do snów się pcha, to jeszcze szlafrok kradnie i na cudzy rachunek się kąpie.
"Problem w tym, mili moi, że za mało tu kowboi, a za dużo się wypasa świętych krów"
Z. Hołdys, Lonstar, "Countrowersja" 

Kroniki Białogórskie: tom I - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=2143 (kto szuka ten znajdzie wersję płatną Wink ); tom II - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=9341.

kronikibialogorskie.pl, czyli najbrzydsza strona www w internetach
Odpowiedz
#22
(10-02-2011, 09:59)Rafał Growiec napisał(a): Cóż, aż jestem ciekaw gdzie pracujesz, skoro możesz wtedy pisać takie pokręcone kawałki. Smile

W firmie oferującej konta i platformę informatyczno-systemową do operacji na giełdzie papierów wartościowych Big Grin

Dzięki za vibe.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#23
to jest chora opowiastka... szerszeń na trzy ogurasy, później kąpie się w twojej wannie, do tego jeszcze ubranka matki.... Coś cię kiedyś ostro pożądliły te szerszenie!Blush
Odpowiedz
#24
Jak miałem bardzo mało lat (z 6 może...), to użądliły mnie w szyję dwie osy. A że mam uczulenie, tak spuchłem, że mało się nie udusiłem. Interweniowało pogotowie i mnie uratowali Smile Może to trauma z tamtego okresu, kto wie...?
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości