Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Posągi
#3
Muszę przynzać, że ciekawe spojrzenieWink
Jednak końcówka rzeczywiście jest trochę niezrozumiała. Mam na myśli ostatni cytat, który przytoczył Janko.

Mi osobiście nie przypadła do gustu forma monologu. Czy może dialogu, bo chyba jednak z kimś bohater rozmawia... W każdym razie mam wrażenie, że gdyby wyrzucić fragmenty sygnalizujące, że jest to dialog - te zwroty do adresata itp, to tekst skróciłby się drastycznie...

Poza tym jeszcze małe zaczepki:

"Sam samiuteńki" - nie jestem pewien, czy słusznie, ale dałbym tu przecinek.

"Bo trzeba ci wiedzieć, że..." - niezbyt dobrze wygląda zdanie zaczęte od "bo". Właświcie chyba nawet obyłoby się w ogóle bez tegoSmile

"Tak, pozwolisz, że..." - tutaj "tak" już jest zupełnie niepotrzebne.

"Pierwsza osoba, to ta, którą codziennie widzą inni ludzie, mijający nas na ulicy, znający nas ze szkoły, pracy a nawet nasza najbliższa rodzina i przyjaciele." - pierwszy i trzeci przecinek nie jest potrzebny.

"Druga osoba, przedstawia tą, którą zawsze chcieliśmy być. Nasze idealne ego." - pierwszy przecinek niepotrzebny. Poza tym te dwa zdania lepiej wyglądałyby połączone myślnikiem, ale tak też nie jest źleSmile

"I jest w nas wreszcie trzecia osoba." - unikamy zaczynania zdania od "i".

"Zapewne domyślasz się(,) jaka?" - przecinekTongue

"Ale czemu się zmieniamy?" - w języku pisanym lepiej zamiast "czemu" użyć "dlaczego". Tak jest bardziej lepiej, że się tak głupio wyrażęTongue

Generalnie pisząc tekst najlepiej jest budować jak najkrótsze zdania, jednak tutaj niektóre aż się proszą, żeby połączyć je w jedno dłuższe.
Poza tym z przecinkami jakoś tak dziwnie kombinujesz czasamiSmile

Dużo napisałem, ale nie przejmuj się, conajmniej połowę z tego możesz uznać za moje osobiste dziwactwa i nie przywiązywać do nich wagiBig Grin
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Posągi - przez MaMonster - 09-03-2010, 21:57
RE: Posągi - przez Janko - 14-03-2010, 23:55
RE: Posągi - przez Morydz - 23-03-2010, 00:13
RE: Posągi - przez Ero - 23-03-2010, 10:35
RE: Posągi - przez MaMonster - 23-03-2010, 17:43
RE: Posągi - przez Gwyn - 28-03-2010, 15:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości