Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Album ze zdjęciami
#3
Akapitki [p ] bez spacji rzecz jasna

Cytat:  Dyszałem ciężko, a własny oddech dudnił mi w uszach niczym terkoczący po szynach tramwaj.
podczas takie sprintu to puls mógłby w uszach mu dudnić, oddech to by świszczał czy coś ;p
Cytat: gdybym nie musiał ściskać kurczowo młodszego, siedmioletniego braciszka za rękę
szyk "kurczowo ściskać za rękę młodszego, siedmioletniego (jeden przymiotnik bym zostawił) braciszka"
Cytat: ciężki album ze zdjęciami nie żyjących już rodziców.
nieżyjących
Cytat: - Szybciej, Quinn – sapałem, starając się nie zwolnić i tak niezbyt dobrego tępa. – I zostaw album! Musimy spieprzać stąd jak najdalej, jeśli chcemy dożyć jutra!
Zwroty do kogoś wydzielamy przecinkiem, poczytaj też o konstrukcji dialogów

Cytat: Brat głośno przełknął ślinę i zerknął na mnie tymi swoimi wielkimi, brązowymi, smutnymi oczyma.
no tak, biegną, sapią, ogólny amok, ale słychać przełknięcie śliny. Te przymiotniki też takie se

Cytat: Z trudem powstrzymałem przemożną ochotę, by wrzasnąć i nim porządnie potrząsnąć.
jakoś mi to zdanie nie leży, ale w sumie nie wiem dlaczego
Cytat: Zamiast tego jednak podszedłem powoli, a on cofnął się najwyraźniej pewny, iż chcę mu zabrać jedyną pamiątkę po mamie i tacie schował ją za plecami.
Jednak daj na początek zdania, a coś Ci się na końcu chyba zjadło, hm?
Cytat: uważany za gwałtownego i nieopanowanego
tutaj to chyba synonimy, więc jedno skreśl, a też wzmianka o tym, że się zatrzymali, by się zdała, bo myślałem, że ciągle bięgną
Cytat: jednak w tej chwili, widząc te pełne strachu oczy, przepełnione bólem po stracie najbliższych oczy?, nie mógłbym tego zrobić.

Cytat: Położyłem mu ręce na ramionach, które opadły, jakby trzymał na swoich barkach zbyt wielki ciężar
za ramię się raczej łapie, kładzie się ręce na barkach, wiem, chciałeś uniknąć powtórzenia, ale i tak trzeba to zmienić, a „co było prawdą” wywal całkiem, bo jest fe
Cytat: powinno doświadczać tego, co doświadczył on.
jak już to nie co, tylko czego, ale ogólnie średnie zdanie
Cytat: zaczął szlochać prosto w moje ramię
prędzej w pierś
Cytat: i, pomiędzy spazmami płaczu, szeptał
to jest wtrącenie, także trzeba przecinkiem oddzielić. „Szlochał w ramię i szeptał” to jest zdanie, a tamto wtrącenie, kapujesz?;p
Cytat: wziąłem bez pytania to(?) jego słuchawki.

Cytat: wtedy do roli wkroczyli rodzice
chiba do akcji
Cytat: wyjął swój starego sprężynowca
zdecyduj się, swój stary sprężynowiec, który zawsze miał przy sobie, albo swojego starego sprężynowca, którego zawsze miał przy sobie
Cytat: jednak nigdy nie sprawiał kłopotów
chyba że nigdy się nie posługiwał, bo to, że go ma, nie oznacza, że musi sprawiać kłopoty...
Cytat: To moja wina.
naciągane, wkręca sobie, że jego wina, bo wziął słuchawki bez pytania? Mam nadzieję, że jakoś to rozwiniesz, bo jest marnie
Cytat: luzaka, który ma gdzieś wszystko i wszystkich i rzekłem:
każdy chyba wie, kto to luzak
Cytat: Wypowiedź przewał mi gwałtowny szelest liści
ludzie, gwałtowny szelest? Że co?
Cytat: Oboje z Quinnem unieśliśmy głowy w górę próbując dostrzec źródło głosu, mimo, że znaliśmy go ale nie umieliśmy przyjąć do wiadomości.
podoba Ci się to zdanie? Mimo że nie rozddziela się przecinkiem
Cytat: żebyś nigdy więcej nie popełnił błędu, który popełniłeś.
oO
Cytat: która przeszkadzała w oddychaniu, mówieniu i wszystkim innym.
oO
Cytat: Wstałem i ja także idąc w jego stronę
wstał idąc? I także ruszyłem w jego stronę, jak już
Cytat: w ostatniej chwili zrobiłem zwód przechodząc mu pod ramieniem i doskakując do broni. 
chciałbym to zobaczyć... Za dużo filmów Tongue
Cytat: Masz broń, możesz mnie to zrobić
po co to mnie?
Cytat: Nagle Harry kopnął mnie kolanem w brzuch i wyrwał pistolet
o, trochę blisko siebie stali, chyba że miał kolana Inspektora Gadżeta
Cytat: I ból. Potworny, promieniujący, trawiący ogniem każdą komórkę mojego ciała.
słyszał ból?
Cytat: - Wisz młody – ciągnął Harry
?

Jest słabo, znaczy, tragedii nie ma, ale jakbyś przysiadł, mogło być dużo lepiej. Za dużo błędów interpunkcyjnych, za dużo literówek, mieszasz szyk. W sumie nie ma opisów. Motyw zbrodni jest trochę naciągany wg mnie, a to, że dzięki znajomością wyszedł z paki, pomimo tego, że miał na koncie dwa zabójstwa z premedytacją, to już w ogóle śmiech, niestety. Musiałbyś to zmienić, żeby było bardziej wiarygodne, bo w takiej wersji tego nie kupuję.

Jeśli miałbym ocenić, to dałbym z 3/10, z czego za wyeliminowanie przez Ciebie literówek, złego szyku i przecinków (braku) pewnie dwa punkty wyżej by było, ale to trzeba przysiąść Wink


Pozdrawiam
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Album ze zdjęciami - przez Brei - 24-06-2012, 14:33
RE: Album ze zdjęciami - przez księżniczka - 24-06-2012, 17:37
RE: Album ze zdjęciami - przez haniel - 24-06-2012, 18:15
RE: Album ze zdjęciami - przez Hillwalker - 24-06-2012, 19:10
RE: Album ze zdjęciami - przez Brei - 25-06-2012, 19:10
RE: Album ze zdjęciami - przez Brei - 25-06-2012, 20:21
RE: Album ze zdjęciami - przez Hanzo - 08-01-2013, 19:32

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości