Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samotność w przestworzach, część 1
#7
Podręcznik matematyki? A co to? Big Grin
Mnie nie chodzi o to, żeby każdy drobiazg się zgadzał, zresztą specem żadnym nie jestem. Ale widzisz, po pierwsze, po literaturę SF sięgają zazwyczaj dość myślący ludzie, z tego co się orientuję, więc ważne jest, żeby nie było czegoś takiego, że po pierwszej stronie stwierdzą "rany, co za bzdury, po co ja to czytam". Po drugie - wrzuciłeś mały fragment, więc skąd miałam wiedzieć, do czego zmierzasz i na czym chcesz się skupić?

Nie dziwię się awarii, więcej, jestem pewna, że podczas dowolnej hipotetycznej wyprawy takich awarii zdarza się, kilka, kilkanaście, ale czy każda awaria na statku kosmicznym musi być od razu nie do naprawienia, tragiczna w skutkach i tak dalej? Wink Zresztą, to nie jest najważniejsze. W sumie masz pewnie rację, ale nadal mi się to nie podoba, że nie było planu B ;P

Z tym kurczeniem - nie wiem, dlaczego, ale wydaje mi się dość istotne wiedzieć, na jakiej zasadzie oni się przemieszczają, nawet, jeśli to miałoby być czary mary opierające się na totalnie przez ciebie zmyślonym prawie fizyki. Sądząc po tym, co piszesz, opowiadanie może być za krótkie, żeby wplatać szczegółowe wyjaśnienia, ale może jakaś wzmianka?

Skoro chcesz się skupić na nastroju, pokazaniu samotności, to upierałabym się przy trochę większej ilości informacji o bohaterze, tym, co może nam pokazać, z jakim człowiekiem mamy do czynienia.
: )
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Samotność w przestworzach, część 1 - przez księżniczka - 23-05-2012, 22:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości