Nicki i Imiona - czyli jak się zwiemy w Matrixie i w domu.
#23
Się towarzystwo rozpisało...
No ja znalem historie różnych ksyw (skąd pochodzę, to akurat było ich na pęczki), bo mało kto mówił do siebie po imieniu. Może dlatego, że sami Macieje, Marciny, Łukasze, Przemki i Piotrki. Zresztą w wersji żeńskiej głównie Anie, Kasie, Agi i Asie. Nie wiem co poprzedniemu pokoleniu z tymi imionami?
No i dlatego właśnie Eljay (jak zresztą na blogu stoi, i co napisałem w moim bio), bo jakoś oryginalniej brzmi niż LJ, od Lukas Jake (kto nie uważał, temu przypominamy, ze ja egzystuje w Dublinie), co się tłumaczy na Łukasz Jakub.
Imienia z bierzmowania nie mam, bo zrezygnowałem z tej wiary coś koło końca podstawówki, i mniej więcej od wtedy jestem ateistą/pół buddystą.
Za czasów punkowych zwany bylem Tirias, od mojej postaci RPG, zbuntowanego syna krasnoludzkiego kowala, który stał się wojownikiem/poszukiwaczem przygód. Formalnie Tir N'Dor.
Za czasów hiphopowych zwany bylem Asfalt (w skrócie Asf lub Asfi), mimo, że chamsko czarne włosy szybko zgoliłem na 3mm. Ale ksywy się nie zetnie ;p
Na niektórych forach na WP występowałem jako Filmomaniak, ale nie sadzę, żeby był tam ktoś, kto to jeszcze pamięta ;p
Mam też alter ego. Arsen. Ale nie ma to nic wspólnego z podpalaniem. Chodzi o pierwiastek, i jego cechy właściwe ;p Moje alter ego występuje na opowiadania.pl w scenariuszu 'Czternaście'.
Niewiasty zawsze mówiły do mnie Tygrys, lub Tygrysek. Ale to chyba żadna zagadka ;p
Na imię wolałbym mieć Rafał, gdybym mógł wybrać, ale nie sadzę, żebym miał tyle determinacji, żeby szwędać się po urzędach i to zmieniać ;p
Jest jeszcze kilka pomniejszych ksyw, w małych lub nielicznych kręgach, ale to raczej i tak już za dużo, co napisałem. Nie chciałem tu nikomu robić konkurencji ;p
Oficjalnie, jak z angielskiego tłumaczenia Biblii, mówią Luke. Ale co zrobić...
Namaste, Tygerski
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Nicki i Imiona - czyli jak się zwiemy w Matrixie i w domu. - przez Pasiasty - 16-06-2010, 23:37
RE: Nicki i Imiona - czyli jak się zwiemy w Matrixie i w domu. - przez Konto usunięte - 04-07-2010, 11:03
RE: Nicki i Imiona - czyli jak się zwiemy w Matrixie i w domu. - przez Konto usunięte - 02-01-2011, 17:48
RE: Nicki i Imiona - czyli jak się zwiemy w Matrixie i w domu. - przez Konto usunięte - 08-06-2011, 06:34
RE: Nicki i Imiona - czyli jak się zwiemy w Matrixie i w domu. - przez Konto usunięte - 08-06-2011, 09:01
RE: Nicki i Imiona - czyli jak się zwiemy w Matrixie i w domu. - przez Konto usunięte - 08-06-2011, 22:11
RE: Nicki i Imiona - czyli jak się zwiemy w Matrixie i w domu. - przez Konto usunięte - 09-06-2011, 18:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości