Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polaku, to do Ciebie!
#7
(23-01-2012, 21:47)Black Moon napisał(a): Nic podobnego, drogi starysto, nie zapomniałem kim jestem.

Starałem się jedynie zwrócić uwagę czytelnika na to co się dzieje wokół niego. Na zatracenie przez wielu Polaków tożsamości narodowej, na ośmieszanie Polski w oczach innych państw przez polityków, na władze, która zamiast być powodem do dumy i wyróżnieniem, stała się niestety tylko sposobem na zarobienie dużych pieniędzy, ale też na obojętność, niejakie przyzwolenie obywateli na manipulację sobą i brak (nie u wszystkich oczywiście lecz u pewnej części) chęci do zmian.

Moim zdaniem zbyt wielu ludzi, jeśli chodzi o ich kraj, ma nastawienie "mi jest wszystko jedno" "mnie to nie dotyczy" "moje zdanie i tak niczego nie zmieni" - stąd "brak Polaków w polakach"

Zdaję sobie sprawę, że tekst nie ma wartości artystycznej jeśli chodzi o formę czy budowę, myślę jednak, że może skłaniać do pewnych refleksji, przynajmniej w moim przypadku tak było, inaczej nie umieściłbym go tutaj.
Co do kultury wypowiedzi - tekst był pisany na gorąco, są w nim więc elementy może i zbędnych emocji, za co przepraszam.

To już trzeci raz spotykam takie wejście, bezsensowne i głupie, jeżeli chodzi o portal poetycki.
Czasami, a właściwie upoważnia mnie to, do zadania pytania.
Czy czasami pewna opcja polityczna nie poleciła pewnym swoim wielbicielom, wkradać się w środowiska, które doskonale orientują się w sytuacji politycznej kraju, ( nie sądzisz że nie ) jednak po to by burzyć ich spokój.
Takie ohydne manifesty polityczne, irracjonalne, mają stworzyć podłoże do psychozy strachu. Nie baw się w takie gierki przyjacielu polaku.
Nie sądź że inni są głupsi i trzeba ich postawić.
To ohydna gra.

Co do wiersza, raz jeszcze zaznaczam, dno.
Pozdrawiam.

_____________

Wiesz, myślę, że popełniasz, starysto, nadużycie i nadinterpretację. Każdemu wolno głosić, co chce. Niepotrzebna ta złość. Natasza
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Polaku, to do Ciebie! - przez Black Moon - 23-01-2012, 15:58
RE: Polaku, to do Ciebie! - przez Natasza - 23-01-2012, 16:11
RE: Polaku, to do Ciebie! - przez starysta - 23-01-2012, 17:04
RE: Polaku, to do Ciebie! - przez Black Moon - 23-01-2012, 21:47
RE: Polaku, to do Ciebie! - przez starysta - 23-01-2012, 22:21
RE: Polaku, to do Ciebie! - przez Natasza - 23-01-2012, 22:01
RE: Polaku, to do Ciebie! - przez Black Moon - 23-01-2012, 22:11
RE: Polaku, to do Ciebie! - przez kapadocja - 23-01-2012, 22:33
RE: Polaku, to do Ciebie! - przez Black Moon - 23-01-2012, 22:42
RE: Polaku, to do Ciebie! - przez RootsRat - 25-01-2012, 13:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości