Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meandry Półrzeczywistości Tamten, rozmowa trzecia: Aktorstwo i automartyrologia
#14
A bo zaraz intertekstualność!
Nie tylko Dostojewski i Tolkien, ale Biblia, mit o Prometeuszu, Edypie i Babie Jadze, encyklopedyści, Kordian, Schopenhauer, "Przedwiośnie", Kafka i "Gazeta Wyborcza, złożyli się na rzeczywistość fundamentalną dla tekstu Aglariona. Cytaty są ot tak - może wizerunkowo?
Sama piszę, to wiem, że gdy zrobię aluzję "Dostojewski" to zaraz pozycjonuję się w okolicach wielkiej literatury lub przynajmniej w okolicach kultury wysokiej. Romantyzm jest trochę "szczeniacki", nie?

Zaznaczam, że tekst przeczytałam pobieżnie i nie pamiętam go.
To chyba nie najlepiej o mnie świadczy.

Aglarion Smile. Na razie się aklimatyzuję na forum. Gdybyś chciał na udeptanej ziemi przez to, co napisałam, przysyłaj sekundantów. Zrobimy pojedynek na "półrzeczywistości". Ewentualnie na eufemizmy od "kretynka"
Granice mego języka bedeuten die Grenzen meiner Welt. [L. Wittgenstein w połowie rozumiany]

Informuję, że w punktacji stosowanej do oceny zamieszczanych utworów przyjęłam zasadę logarytmiczną - analogiczną do skali Richtera. Powstała więc skala "pozytywnych wstrząsów czytelniczych".
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Meandry Półrzeczywistości Tamten, rozmowa trzecia: Aktorstwo i automartyrologia - przez Natasza - 11-01-2012, 18:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości